Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Цікаво, звісно, було прочитати про ініціативи депутатів ОПЗЖ щодо "імпічменту Зеленському"

Петро Олещук
Цікаво, звісно, було прочитати про ініціативи депутатів ОПЗЖ щодо "імпічменту Зеленському". Очевидно, вони вважають, що припинення мовлення 3х каналів для цього достатня підстава.
Не обговорючи поки основи подібних пропозицій, я би хотів торкнутися самого "імпічменту". Точніше, повного нерозуміння, що це, власне, таке з боку громадян України. Ну і навіть "професійних коментаторів".
Парш за все, хотілося б сказати, що імпічмент - це не просто "відставка президента", оскільки просте відсторонення Глави держави у нас не можлива. Це відповідальність "першої особи2 за злочин. Зокрема, Конституція України визначає підставою для імпічменту вчинення державної зради або іншого злочину, які підпадають під дію кримінального закону.
Не буду всього переказувати, адже можна прочитати відповідні документи, але спочатку парламент створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до якої входять спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Для запуску процедури необхідне ухвалення рішення більшістю від конституційного складу Верховної Ради – 226 голосів. Для створення комісії - 150 голосів депутатів.
Очевидно, у ОПЗЖ немає голосів навіть заради того, аби ініціювати якісь перші кроки по імпічменту. І я не маю жодних підстав вважати, що якісь депутати за межами ОПЗЖ захочуть розписатися за подібні ініціативи, публічно пов'язавши себе з ОПЗЖ.
Ну а навіть якби і захотіли. Як конкретно доводити, що реалізація законів України на підставі рішень колегіальних органів - це "злочин". Особисто мені було б цікаво на це подивитися.
Власне, формально на цьому питання закрите. Цсі ці заяви - спроба привернути до себе увагу. Хоча, звісно, лунають уже і більш цікаві заяви. Наприклад, Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Вадим Рабінович заявив, що на Донбасі "очікується велика провокація" і почнуться "постійні обстріли". Звідки він це знає, та ще й спроможний передбачити подібні дії? От це вже цікаво. Фактично, в дію впроваджують старий відомий аргумент "а то Путін нападе", що лише свідчить про значимість ухвалених раніше в РНБО рішень.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2794465.html.
Tags: донбасс, зеленский, медведчук, прдоны, свобода змі, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment