Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

М'яч зараз на боці українсього громадянського суспільства

Станислав Овчаренко
1. Я вже писав, що "м'яч зараз на боці українсього громадянського суспільства". Щоб не відбувалося зараз у владі, в економіці, навіть культурі, освіті, медицині, військовій справі чи ще у чомусь, що мав перелічити - все одно народ, населення є щось первинне, а держапарат, соціальні інстиути - вторинні - як відбиток суспільної колективної свідомості, а головне - ПІДСВІДОМОСТІ, того - що окремі люди у повсякденному житті вважають "важливим, а що - "не вартим уваги".
2. Через що у нас регулярно виникає чередування ситуації від "ще не на часі" - і одразу - "немає часу!" Як результат - замість творчого розвитку по спіралі - ми нудно, неодноразово йдемо (точніше - нас ведуть) по порочному колу. Петрановська правильно пише - що після "радянщини" наше суспільство після 1991 року виглядало як купа окремих соціальних атомів - як правило, дуже безсилих та безпорадних у новій історичній обстановці.
3. Як результат - лише колишні партноменклатурники, кримінальні злочинці мали досвід організаційної діяльності - які швидко згуртувалися у клас олігархії. Ще можна додати винятково високого рівня інтелектуалів - які могли дати раду САМИМ СОБІ - і просто виїхати за кордон, щоб не жити у кризовому суспільстві. Або влилися у правлячий клас олігархії.
4. І лише поступово з цієї купи соціальних атомів почало народжуватися громадянське суспільство, яке ВЧИЛОСЯ практиці ісамоусвідомлення та самоорганізації. І олігархічний режим НЕ був зацікавленим у рості самосвідомості та економічнійй незалежності громадянського суспільства - і почало ВІДСТРІЛЮВАТИ кращих представників громадянсього суспільства. Громадянське суспільство не мало ні сил, ні свідомості до бойвого опору, бо виникало в умовах фізичного виживання і було і є надто слабким. Саме ДЛЯЯ ЦЬОГО потрібні були довгі роки перехідного періоду - щоб якось набути первинний досвід самоорганізації та самоусвідомлення. "Кольорові революції" довели, що мирний протест НІ ДО ЧОГО не приводить навіть у разі умовної "перемоги". І поступово усвідомили - що мирний виступ проти олігархічного вбивчого режиму немає сенсу. Але для силового спротиву громадянське суспільство ТЕЖ на сьогодні лише визріває на наших очах. У цьому проміжному стані і знаходяться народи Росії, України та Білорусі.
5. З припиненням нафтогазової ренти олігархія ще може особисто жирувати - але грошей на масований підкуп сил вже не вистачає. Саме тому і "тарифи" - це відповідь на те, що нафту та газ мають замінити або підневільна праця українців, або просто їх тіла. Фізичні. Саме тому Лілія Гриневич зараз солов'їною мовою розливається про користь скасування 10-11 класів в українських школах. Тобто закриваєтиься доступ до вищої освіти - у той час, як у світі стоїть завдання загальної вищої освіти як відповідь на виклики технологічної революції у виробництві, послугах, транспорті, зв'яязку...
6. Олігархії та її ідеологам вдалося навіяти, що боротися за свої права силою - це "більшовизм", вилучати власність у олігархії - це теж "більшовизм". що "олігархи та підприємці - це одне і теж", що "непотрібно думати про інтереси населення - бо це популізм". На слуху море імен, ладних це доводити та навіювати .
7. Але історичне життя бере своє: коли декабристів (вони не були революціонерами - були скоріше реформістами) усунули - їм на зміну прийшли вже більш грубі та рішучі народовольці, яких змінили соціал-демократи, і нарешті - більшовики. Так приблизно відбувається і в інших країнах, де сили мирного спротиву нищаться, то на зміну йдуть покоління спротиву немирного. Усі якось забули про приклад "приморських партизан" в Росії, у нас - про "ЛІсника" та"право останнього бою" після Майдану.
8. У нас, в Україні - жалюгідна слабка диктатура Зеленського, яка хитається в умовах ослаблення Російсьої імперії та пробудженої політичної волі команди нового американського президента Байдена. Європейський Захід теж "дістали" - тому вони усідомили, що "Захід" - це одна сьомих чи одна восьмих загального світу. І пострадянський простір може бути або раковою пухлиною на тілі Заходу, або - резервом протистояння ісламському радикалізму та китайському "контролбьованому капіталізмові" комуністів Китаю. Так що Захід - щоб вижити - буде вимушений втручатися у справи пострадянського світу - щоб для самозахисту видалити ракову пухлину пострадянської олігархії. Путінська Росія довела, що навіть економічно та культурно жалюгідна банда може наробити багато шкоди.
Як хулігани у міському парку відпочинку, наприклад...

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2795074.html.
Tags: анализ, история, китай, левые, майдан, рассея, станіслав овчаренко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments