Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Пам'ятайте цей казус, коли почуєте що ваша мова зіткана із запозичень

Алі Татар-заде
у період елінізму (масового поширення грецької мови і культури серед негреків) у провідних периферійних центрах склалось стійке переконання, що Гомер та Гесіод писали на жахливому койне, суржику. Чому? Бо в їхніх трудах зустрічаються слова з усіх давніх діалектів (в Елладі їх було сім).
Парадокс, чи не так? Засновники літератури розмовляли "солянкою". Насправді ж, звісно, рівно навпаки - їхня прадавня мова була ще не діалектизована, а пізніші діалекти вирасли з архаїчної, взявши собі одні її риси та забувши, перелицувавши інші.
Античні автори не знали, що мова еволюціонує - вони сприймали її як корпус непохитний в часі, звідси і системна помилка.
Але насторожує і те, що більшість граматиків, які "викривали" давніх поетів, - були елінами в першому-другому поколінні, а корінні греки на тую думку не пристали і навіть її не дуже розуміли (вони-то знали на досвіді, що мова дідів та онуків - відмінна, а що вже казати про далеких пращурів).
Пам'ятайте цей казус, коли почуєте що ваша мова зіткана із запозичень звідти, звідси і он-ще-звідки. Хто у кого запозичив - завжди потрібна детальна розвідка про кожне слово і навіть словоформу.
=====
Алі Татар-заде
5 лютого о 10:33 ·
в дитинстві друг - робочий - розказував мені, хто з його улюблених кіногероїв (а дивився він переважно те що ми тепер звемо Побєдбєсієм). Розвідники, льотчики, партизани ітд. Я ж таке не любив - хоча окрім цього було взагалі мало що по наших двох каналах
- А мені улюблений персонаж - німецький поклонник руского язика
- Хто це?
- А ти не помітив? він є в кожному фільмі. Стоїть грається з пистолетом і каже партизанові: — «У вас у рюскіх єст замешателний поговорка»

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2796009.html.
Tags: история, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments