Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Любомир Футорський · ЩОДО ЦІН І ЖАДІБНИХ МУДАКІВ

Насамперед я повинен вас познайомити з терміном "німбізм". Він,як могло б здатися, зі словом "німб" нічого спільного не має - а натомість походить від британського акроніму NIMBY: "Not In My Back Yard".
Зміст його простий - "робіть там собі що хочете, але не в моєму дворі" - що приблизно корелюється з нашою національною "хатою з краю"
Якщо ще спростити - це приблизний аналог знаменитої "ковбаси по 2.20". Тобто "мене не гребе нічого, аби ковбаса була дешева".
А тепер до суті.
У нас в країні - ну оскільки у нас тут же капіталізм нібито - прийнято за ціну на харчі, яка часто неслабо перевищує європейську, наїжджати на вітчизняних виробників.
Ну шо вони всі такі жадібні мудаки, "їм би три маржі зібрати, а інакше то не бізнес" і от це от все
І в принципі - все правильно - щодо жадібних мудаків. Вони дійсно є.
От тільки це не виробники.
Бачте, аби польське чи литовське приміром молоко було дешевше ніж наше - ЄС навалює дотацій на агропромисловий комплекс у сумі 110 ярдів євро на рік, а потім ще десь 30 ярдів на тваринництво.
Що одразу дає на старті мінус на ціну близько 30%
Тут ви звісно скажете - ок, ЄС жеж багаті, вони можуть собі дозволити дотувати, а ми так не можемо - так, згоден, але це ж іще не все.
А все - це ПДВ, яке у них при цьому складає не 20% а 7% - сиріч втричі менше.
І що ми отримуємо в результаті? А те, що ви своїми грішми за харчі годуєте не виробника, дорогі мої, а жадібних мудаків з істеблішменту.
При цьому, на фоні загальної невпинної тенденції до зменшення бабла в кишенях людей - педалюється тема: "так а яка мені в хєр різниця звідки той яблучний сік, масло, ковбаса чи молоко - аби було дешеве!" - себто чистий, дистильований німбізм.
І під загальні оплески ввозяться продукти з ЄС, продаються у наших магазинах, витісняючи наших виробників.
У нас тут звісно не Британія, а піраміду Маслоу ніхто не відміняв - тому людей, котрі на таке ведуться, можна зрозуміти.
Як можна зрозуміти і те, що отими нашими цінами ми фінансуємо не тих виробників, котрі створюють для нас якісні продукти, а тих мудаків з Печерська, котрі за ці наші гроші живуть шо Дональд Трамп, без ані найменшої спроби оптимізувати свої витрати
Але - бляха - куди цей шлях нас приведе? А приведе він нас у той чудовий день, коли ми перетворимось на класичну колоніальну країну. Нічого свого. Виключно імпорт. А експорт - тільки робочої сили і - до того ж - занедорого. Ну от як айтішники нині.
Нє, я не пробую нікого переконати, що так робити не треба.
Просто старався пояснити дві речі
1) високі ціни не тому, що виробники - мудаки, а тому, що є роздутий, охуївший і неефективний державний апарат, який жере як не в себе, а до того ж ніколи не буде підданий жодному аудиту
2) якщо вестися на "купуй європейське" - то, в принципі, уже років за 5 ми можемо, як держава, закриватись. Ну або іти до когось в колонії. Вгадайте з трьох разів - до кого.
Такі от справи. Невеселі - але правда рідко буває приємною.
Ви небагато можете. Ми всі небагато можемо. Поки що.
Але купувати українське - це ми ще в стані.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2796357.html.
Tags: беспредел, европа, либертарианство, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment