Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

У суді розглядають позов про знесення каплиці РПЦвУ на території Десятинної церкви

Національний музей історії України вимагає знести незаконно збудовану на його території каплицю Російської Православної Церкви в Україні і скасувати запис про державну реєстрацію права власності на неї. Про це свідчить ухвала Господарського суду м. Києва від 8 лютого, повідомляє Духовний фронт України з посиланням на видання nashigroshi.org.

Каплиця має 133,2 м2 і розташовується на вул. Володимирська 2, біля Національного музею. Суд прийняв позовну заяву музею до розгляду у липні 2020 року.
На початку грудня суд задовольнив клопотання музею і призначив судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції, яке має вирішити, чи розташована каплиця в межах території ділянки площею 2,32 га по вул. Володимирська, 2, що перебуває у постійному користуванні Національного музею історії України.
На час проведення судової експертизи провадження у справі було зупинено.
8 лютого суд поновив розгляд справи, оскільки експерт витребував додаткові матеріали, а саме – завірену належним чином копію технічної документації із землеустрою, за якою була сформована та внесена до бази даних Держгеокадастру ділянка площею 2,32 га по вул. Володимирській, 2.
Крім того, суд призначив на 17 березня підготовче засідання. На ньому, зокрема, планується розв’язати питання щодо долучення до виконання судової експертизи ще двох інженерів-геодезистів.
Нагадаємо, у 2013 році релігійна громада УПЦ МП Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва зареєструвала за собою право власності на нерухоме майно – каплицю площею 133, 2 кв м на вул. Володимирська, 2.
У 2018 році Міністерство культури заявило, що розміщення каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України є незаконним, єдиним користувачем земельної ділянки є сам музей.
«Незаконна забудова – мала архітектурна форма – знаходиться на земельній ділянці особливо цінних територій та призводить по  пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття», – зазначили в Мінкульті.
джерело

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2807336.html.
Tags: бесовщина, история, київ, коллективное х%№ло, подонки, прдоны, рассея, рейдеры, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments