Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Інакше держава ризикує все одно припинити ці справи але вже за сотнями рішень ЄСПЛ

Borys Babin
11 лютого було винесене чергове рішення ЄСПЛ щодо окупованих територій Сходу України, Kurochenko and Zolotukhin v. Ukraine, і здається це перша справа, де Україна все ж програла заявникам.
Ці заяви були подані лише проти України та Європейський суд практично не досліджував у справі власне обставини збройного конфлікту.
Справа стосувалися двох луганчан, К. та З., перший з який отримав у 2013 р. у Алчевському суді вирок за умисне вбивство та другого, мешканця Антрациту, якому у 2013 р. було оголошене підозру у незаконному видобуванні вугілля та обрано запобіжний захід (заставу).
Пан К. до окупації встиг оскажити вирок у апеляції та зміст порушених прав бачив у тому, що він по-перше перебував у несвободі на підконтрольній території до 2017 року та по-друге у тому що його апеляцію так досі і не розглянули.
Відповідно його вирок через окупацію та залишення справи в Алчевську сили так і не набув.
У пана З. порушенням його прав стала неможливість припинення його справи, яка залишилася у Луганську (запобіжного заходу він позбувся ще до окупацїі).
Суд у обох випадках визнав порушення права на справедливий суд (ч. 1 ст. 6 Конвенції), щодо пана К. у тому, що через недбалість прокуратури його справу не змогли відновити для її перегляду судом, а щодо пана З. - через відсутність фактичної можливості припинити щодо нього провадження або прикладом пред'явити обвинувачення.
Такого роду справ ймовірно буде ще значна кількість, але нинішнє рішення власне на питання конфлікту практично не впливає.
ЄСПЛ зосередився лише на тих рельєфних недоліках роботи вітчізняних правоохоронців, які він не зміг не помітити.
Втім це рішення (https://hudoc.echr.coe.int/eng#{%22itemid%22:[%22001-207845%22]}) надає певний імпульс багатьом юридичним процесам, припиненим в силу окупацїі на національному рівні.
Загалом у ньому Суд надає величезний натяк вітчізняним законодавцю, правоохороні та суду, що слід нарешті визначатися із долею "мертвих справ".
Як на мене єдиним практичним кроком у цій ситуації було б припинення усіх відповідних "завислих" (через перебування матеріалів справ в окупації) проваджень на стадіях підозри, обвинувачення, судового розгляду або апеляційного перегляду, (крім можливо особливо тяжких злочинів) через спеціальний закон.
Інакше держава ризикує все одно припинити ці справи але вже за сотнями рішень ЄСПЛ та після відповідних виплат заявникам.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2809187.html.
Tags: европа, луг%андония, менты, порошенко, україна
Subscribe

 • Borys Babin · Збройна расова дискримінація

  Восени 2021 року в Міжнародному Суді ООН в Гаазі бурхливо розвиваються процеси, пов’язані із взаємними міждержавними позовами Вірменії та…

 • А що там Трухін?

  (Записки пасквілянта) А що там Трухін? Все чудово Фірма Спорт інвест Систем отримала дозвіл на проєктування 30-поверхової висотки у Західному…

 • Алі Татар-заде · недостаючий пазлік

  Тільки що 60-річний іменинник, російський рок-співак Бутусов в етері "Познера" розказав, що починав він комсоргом свого інституту. І побував саме…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments