Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Чорний день для міжнародних злочинців та їх посіпак

Borys Babin
12 лютого 2021 року відбулася подія, яка матиме наріжне значення для притягнення до відповідальності винних у міжнародних злочинах, вчинених в Україні з 2014 року.
Сталося обрання нового прокурора Міжнародного кримінального суду, а саме – британського громадянина, адвоката та доктора права Каріма Ахмад Хана.
Вибори на Асамблеї МКС були конкурентними та доктор Хан переміг інших кандидатів, іспанського та італійського юристів, із відносною більшістю. Саме під час каденції Каріма Хана Канцелярія прокурора МКС має визначитися – що ж робити із «українськими файлами», що саме, коли та у якому виді подавати до суддів МКС із тим, щоб отримати дозвіл на початок офіційного розслідування.
І тут у мене є обережний оптимізм, зважаючи на біографію особи, яка буде відповідати за організацію цього процесу.
Пан Хан має досвід у юриспруденції з 1992 року та практичну роботу у сфері міжнародного кримінального права з 1997 року, де він у різній якості представляв сторони процесу практично в усіх міжнародних судах, починаючи від югославського та завершуючи гібридними судами щодо міжнародних злочинів, які наразі утворені в низці держав.
А потім саме пан Хан був призначеним генсеком ООН на посаду керівника UNITAD, тобто міжнародної структури, яка з ініціативи влади Іраку наразі розслідує злочини «Ісламської держави» у відповідній країні.
Як повідомляють офіційні джерела на посаді в UNITAD, доктор Хан залучив, крім фінансування ООН, кошти добровільних внесків від десяти країн світу, включаючи США, Великобританію, Австралію, Катар, Іорданію, Нідерланди тощо. У перекладі на людську мову це свідчить – хто саме у сучасному світі довіряв зусиллям пана Хана із відновлення справедливості в Іраку (додам, що РФ додаткове фінансування на UNITAD не надавала).
Відкриті джерела не містять багато інформації про походження пана Хана (родина якого має коріння у колишніх азійських колоніях Великобританії), водночас на сайті ООН відмічається, що серед іншого доктор Карім Хан окремо досліджував ісламське право.
Офіційна ж біографія нового прокурора МКС, який заступить на посаду у липні 2021 року, серед іншого повідомляє, що він як адвокат представляв з 2016 року у Європейському суді групу жертв-албанців у справах проти Сербії, а у 2010-2012 роках захищав колишнього віце-прем’єра Косово Фатміра Лімая перед утвореним ЄС судом EULEX (клієнта виправдано) та у 2018-2019 був радником обвинуваченого екс-прем’єра Лівії Багдаді Махмуді (клієнта звільнене з тюрми).
Крім такого відверто зіркового рівня юридичної роботи пан Хан відомий у наукових колах фундаментальними монографіями з теорії доказування у міжнародному кримінальному праві та авторським фаховим коментарем до Римського статуту. Ну й ще він багато років був юридичним радником Азійської федерації хокею на траві.
Скажемо прямо, новий прокурор МКС вкрай жорстко контрастує з своєю попередницею, що прийшла у міжнародне кримінальне право з посади генерального прокурора Гамбії.
Це, до речі, вкрай погані новини для керманичів Офісу генпрокурора України, які ще багато років будуть кататися до Гааги на тих самих посадах за наш рахунок, та при цьому перебуватимуть із новим прокурором МКС не просто на різних юридичних планетах, а навіть у різних правових галактиках.
А ось для власне України та насамперед для жертв міжнародних злочинів із Криму новий прокурор МКС – це дуже й дуже добра новина.
І ми звісно тепер зробимо усе, щоб ця добра вість була нарешті втілена у мову належних процесуальних документів.


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2810815.html.
Tags: европа, коллективное х%№ло, піар, сша
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments