Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

...новості раши, якими не гребую ділитися

Алі Татар-заде ·
новості раши, якими не гребую ділитися. Фюрер нагородив орденом за-заслуги перед отечеством якогось пацаньонка, який співає дуже гівняний реп. Скучающі московити спочатку тихо поржали (фюрер слухає ху0вий реп? все ясно), потім подивилися його відосики (багато хто пошкодував), і нарешті дізналися що папа нагородженого -медіа-музичний олігарх і друх фюрера із ліненграда. Та ще й з говорящою фамілією "кісільов". Народилась версія, що синочок дістав свого тата, - не всі олігархи мабуть в захваті від музички своїх синів, - і той вирішив зламати йому кар'єру таким ганебним орденом (хлопці довіку сміятимуться, а дівки перестануть давать - тому що теж замість сексу сміятимуться). Ізисканая мєсть.
Але виявилось що ні.
Нагороджений справно мотався увсюди, куди ніхто не хотів їхати - давав концерти кримнашам, сепарським данбасам і сирійським та лівійським іхтамнетам. Коротше, не гребував і старався - навіть співав на концертах для піонерів та про любов к родінє.
і от тепер московитська інтелігенція ще, звісно, позубоскалить, пофиркає, поостроумнічає - але подумки поставить галочку навпроти пунктику: "як і за що можна легко і швидко стати заслуженим робітником та отримати орден".
Тепер ще й заздритимуть йому, і намагатимуться наслідувати - поки ніхто не видить, звісно.
Московити, сер!
=====
Алі Татар-заде
М. Джемілєв згадує, що його батько – Абдулджеміль, вдома говорив виключно рідною кримськотатарською мовою, але коли розмовляв з сусідами-росіянами, то вставляв українські слова, такі, наприклад, як «нехай», «погано». Коли син поцікавився звідки він їх знає, то батько розповів, що в голодні роки до Ай-Серезу приїхав українець, він взяв його на роботу і вчився у нього українській мові.
За словами М. Джемілєва українців під час Голодомору-геноциду в Крим проривалося відносно небагато через перепони, які ставив комуністичний тоталітарний режим. «Але ті, хто пробивався, насамперед, намагалися потрапити до кримських татар», – відзначив він.
У родині батька лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва у селі Ай-Серез Судакського району під час Голодомору-геноциду 1932–1933 років проживав українець, який зумів виїхати з Наддніпрянської України в Крим.
За спогадами М. Джемілєва, у батька було велике господарство, виноградники у Ай-Серезі, а у 1936 році його розкуркулили і вислали на Урал за це, а також через нібито наявність батраків.
«Насправді це були не батраки. Про українця батько говорив, що він як член родини у нас був. Різниці не було, ми однаково працювали разом з ним, просто додаткова робоча сила у нашій родині», – згадує лідер кримськотатарського народу.
Родина М. Джемілєва втекла з Уралу на Мелітопольщину, а пізніше переїхала до степового Криму, де у с. Бозкой він і народився у 1943 році.
«Ось така цікава історія, що стільки років пройшло, оточення весь час російське було, а ось батько запам’ятав ці українські слова і намагався говорити по-українські, відповідати росіянам», – згадує дитячі враження народний депутат.
===
Andriy Ivanets
Вчора о 10:41 ·
Звідки батько лідера кримськотатарського народу знав українські слова?
Або як родина Мустафи Джемілєва під час Голодомору 1932–1933 років допомогла українцю врятуватися від голодної смерті
Колись у книзі Світлани Червоної "Мустафа - сын Крыма" прочитав, що батько М. Джемілєва трохи знав українську мову. Нещодавно спілкуючись із Мустафою ага дізнався звідки ці знання, а також чимало інших цікавих подробиць, як, наприклад, де насправді народився лідер кримськотатарського народу (в українській вікіпедії як місце народження вказано с. Ай-Серез).
У родині батька лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва у селі Ай-Серез Судакського району під час Голодомору-геноциду 1932–1933 років проживав українець, який зумів виїхати з Наддніпрянської України в Крим. Про це голова Меджлісу кримськотатарського народу у 1991–2013 роках, народний депутат України кількох скликань розповів в інтерв’ю кандидату історичних наук, старшому науковому співробітнику Інституту дослідження Голодомору Андрію Іванцю.
За словами М. Джемілєва українців під час Голодомору-геноциду в Крим проривалося відносно небагато через перепони, які ставив комуністичний тоталітарний режим. «Але ті, хто пробивався, насамперед, намагалися потрапити до кримських татар», – відзначив він.
М. Джемілєв згадує, що його батько – Абдулджеміль, вдома говорив виключно рідною кримськотатарською мовою, але коли розмовляв з сусідами-росіянами, то вставляв українські слова, такі, наприклад, як «нехай», «погано». Коли син поцікавився звідки він їх знає, то батько розповів, що в голодні роки до Ай-Серезу приїхав українець, він взяв його на роботу і вчився у нього українській мові.
За спогадами М. Джемілєва, у батька було велике господарство, виноградники у Ай-Серезі, а у 1936 році його розкуркулили і вислали на Урал за це, а також через нібито наявність батраків. «Насправді це були не батраки. Про українця батько говорив, що він як член родини у нас був. Різниці не було, ми однаково працювали разом з ним, просто додаткова робоча сила у нашій родині», – згадує лідер кримськотатарського народу.
Родина М. Джемілєва втекла з Уралу на Мелітопольщину, а пізніше переїхала до степового Криму, де у с. Бозкой він і народився у 1943 році. «Ось така цікава історія, що стільки років пройшло, оточення весь час російське було, а ось батько запам’ятав ці українські слова і намагався говорити по-українські, відповідати росіянам», – згадує дитячі враження лідер кримськотатарського народу.
Після тотальної депортації у 1944 році комуністичним тоталітарним режимом кримськотатарського народу з Криму, визнаної Україною та деякими іншими державами геноцидом, с. Ай-Серез було перейменоване на Міжріччя (нині Судакської міської ради АР Крим, тимчасово окуповане РФ).

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2818791.html.
Tags: крим, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments