Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Петро Олещук · Щодо рішення РНБО по Медвдечуку

Деякі моменти, які, як на мене, потребують уточнення.
Отже, правова підстава для оголошеного рішення – фінансування тероризму. Відзначається, що Медведчук і Козак (разом з тими, на кого у них все записано) використовували для фінансування своїх компаній схеми, що пов'язані з державою-агресором і окупованою територією.
Це важливо, бо законодавство допускає впровадження санкцій проти громадян України лише за фінансування тероризму. Таким чином, виходить, що відтепер фігурант санкцій одержує статус "спонсора тероризму".
Водночас, санкції - не тотожні до кримінального переслідування або вироку. Це механізм термінового регулювання, який можна застосовувати згідно з чинним законом України "Про санкції" та Конституцією України, і який не скасовує кримінальне переслідування. Але кримінальний процес це довго – мінімум на роки. А санкції можна впровадити значно оперативніше.
Окремо передбачено і удар, що є, значною мірою, "символічним". Мова про обмеження проти легендарних літаків та компаній, на яких останні "висіли". Всі пам'ятають, яку реакцію викликали свого часу регулярні переміщення цих літаків між Києвом та Москвою. Чому б це не було зробити років 6 тому? Питання залишається риторичним. Ні, я розумію, що тоді закону про санкції не було, але його можна було розробити та реалізувати. Поки хтось не розбудував бізнес-імперії з продажу нафтопродуктів, які використовувалися для фінансування медіа-імперій.
Зараз багато розмов про те, що можлива реакція з боку Кремля у найочевидніший для них спосіб - шляхом загострення на Донбасі. Судячи з наявності "закритих" рішень РНБО якраз з цих питань, це розуміють усі.
Водночас, сам "Мінський процес" зайшов у глухий кут, і це всі розуміють. Які би жести доброї волі не демонструвала Україна, Росія не відійде від своєї позиції, згідно до якої "мир" - це, фактично, капітуляція України. Тому очікувати успішних переговорів найближчим часом все одно не доводилося.
Водночас, Росія використовувала переговорний процес як затягування часу, займаючись у цей момент підривною діяльністю всередині України.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2820202.html.
Tags: зеленский, коллективное х%№ло, луг%андония, медведчук, прдоны, рассея, сбу, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment