Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

«Головна загроза для світу – КНР, що вже підкорює Росію»

Артур Харитонов
🇪🇪 Звіт розвідки Естонії за 2021 рік: «Головна загроза для світу – КНР, що вже підкорює Росію»
Цього тижня Служба зовнішньої розвідки Естонії опублікувала 82-сторінковий звіт, присвячений викликам 2021 року.
Він доступний на офіційному сайті відомства англійською мовою (https://bit.ly/3qG9xgU
).
Здебільшого він присвячений аналізу загроз Кремля у регіоні, зокрема – Донбасу, Криму, Білорусі, Медведчуку, Кавказу, а також російським ігрищам у Африці, тощо.
Однак, завершальним розділом звіту та головним месседжем усім союзникам Естонії, в тому числі – Україні, є той, що під назвою «Зростання китайського тиску», у якому розкриваються деталі російсько-китайського альянсу, що вже стався.
Тепер – по пунктах.
1. Ціль КНР – зруйнувати альянс Європи-США та панувати над світом
Розвідка Естонії посилається на доктрину КПК, згідно з якою Китай має на меті утворення «спільноти спільної долі», - тобто мовчазний світ, де домінуватиме Пекін. Для цього КНР прагне зруйнувати партнерство Європи та Америки, аби захопити плацдарм для світового панування.
Для своєї підступної мети, китайські комуністи використовують всілякі інструменти, аби створити у Європі ілюзію «надійного китайського партнера». З-поміж них: проблема Ірану, клімат та охорона здоров’я (коронавірус). Адже, згідно з китайським вченням, роздроблена Європа буде не здатна протистояти комуністичному тиску і швидко здасть свої позиції, а голоси антикитайської опозиції у Європі так і залишаться непочутиними.
Естонські спецслужбовці наголошуються: план лідера КНР, Сі Цзіньпіна, - встановити світове панування до 2035 року. При цьому, для китайської агентури надважливо встановити контроль над якомога більшою кількістю держав у Європі, якнайшвидше. З цією метою КНР все частіше надсилає до різних європейських держав топ-агентуру – бізнесменів, дипломатів та їм подібних, щоб встановлювати особистий контакт зі західними чиновниками та впливати на нацполітику інших країн.
Відмічається також, що КНР повністю звернула зі шляху лібералізації, і встановила культ особистості Сі.
2. Міф про китайського рятівника світу
Розвідка Естонії підтверджує наявність доказів про підміну наративів про коронавірус та породження міфу «про рятівника світу». Зокрема, йдеться про тезу, що «пандемія не має політичного підґрунтя», «коронавірус поза політикою». Також зазначається, що Пекін поширює фейки про те, що «слабкі західні демократії не здатні побороти вірус, як це зробив комуністичний Китай».
Естонські розвідки підкреслюють, що КНР, при цьому спеціально замовчувала правду про перемогу Тайваню над коронавірусом.
Також китайські ЗМІ активно поширювали фейки про «намір простих китайців допомагати урядові», за якими приховувалася страшна правда про ментальні страждання громадян КНР, неможливість повернення додому, блокування навчання тощо.
Відмічається, що посольства КНР та китайська агентура проходила тренінги задля придушення критики режиму серед китайських студентів та діаспори. Кібер-агентура мала видаляти всі критичні пости з китайських соцмереж та встановити наджорстку цензуру. Всередині китайських громад, у тому числі в Естонії, спецпартійці працювали над «ідеологічною дисципліною», аби кожен китаєць поширював «потрібну правду» про КПК та КНР.
3. КНР як головний фейкотворець та інфо-злочинець
Спецслужби Естонії зазначають, що КНР розпочала активне втручання у роботу західних медіа, аби поширювати фейки та дезінформацію, що має характерні агресивні наративи. У звіті це називають «агресивної ідеологічною експансією».
Комуністична агентура все частіше вдається до спецоперацій для встановлення контролю над іноземною думкою, з метою впливу на західні держави у прийнятті рішень на рівні міжнародних організацій (прим.: ООН та ВООЗ). Окрім цього, їхні місії з підкорення західної громадськості також спрямовані на відбілювання образу КНР. Одним з головних інструментів таких операцій є міф «про китайські технології», а також розробка «інновацій», що здатні «перекодовувати» західне населення (прим.: сумнозвісний «ТікТок») – задля прихованих агітації та пропаганди.
Працює й активна ботоферма, що поширює фейкові акаунти та інформацію у західних соцмережах – з тією самою метою.
Розвідка Естонії підкреслює: КНР все частіше наймає «блогерів», аби ті поширювали китайські міфи та наративи; будує цілі «аналітичні центри», як-то всілякі асоціації китаєзнавців, купує науковців або цілі кафедри, а також журналістів, - з аналогічною метою.
Важливими сітками китайської підривної агентури є так звані Інститути Конфукція, - відмічають естонські колеги.
Окрім цього, Естонія визнає, що КНР повністю слідує російським лекалам ведення інформаційній воєн: і хоча наразі Китай все ще відстає від Кремля у питанні сітки, розвідка Естонії переконана, що питання «вдосконалення» китайських інструментів є питанням найближчого майбутнього.
Ще раз наголошується: операції КНР ставлять на меті винятково послаблення європейського суспільства.
4. Китайська кібер-небезпека
Згідно з інформацією розвідки Естонії, КНР переслідує мету здобути світове лідерство у сфері технологій, аби контролювати кібер-сферу.
Єдина перешкода для «злочинної» місії Пекіну: санкції та обмеження від західних урядів.
Наголошується, що КНР підкупляє зарубіжних талановитих людей у сфері технологій, а також тих, хто має необхідну для КНР інформацію, аби встановити світове домінантне становище у сфері технологій. Для цього будуть використовуватися різні приманки, на кшталт дешевого 5G та 6G у майбутньому.
Розвідка Естонії робить наголос на тому, що всі китайські технологічні бренди – це частина Комуністичної партії Китаю, а всі працівники «Хуавея» та аналогів – членами КПК, підконтрольними комуністичному партійному керівництву.
5. Альянс КНР та Росії
Естонське розвідвідомство стверджує: Кремль та Пекін не тільки об’єдналися на рівні військового партнерства та розробки технологій, але й планують утворення реального альянсу вже найближчі роки.
Наразі обидві диктатури входять з прагматизму і мають розподіл сфери впливів: Росія відступила від інтересів у В’єтнамі та відмовилася від експансії «Роснефти» у Південно-Китайському морі – заради КНР. Також наводиться приклад здачі Таджикистану – Пекіну.
Наступне посилення альянсу Росії та КНР відправить Кремль на другий план, - інформує естонська розвідка.
Останнім обмеженням залишається ведення бізнесу між КНР і Росією у доларах. Питанням часу залишається, коли Москва погодиться перевести транзакції повністю у юані.
Щодо військового партнерства, відмічається, що КНР уже присутня у армії Росії: наприклад, китайські солдати вже воюють серед російських головорізів у Сирії. А Росія, натомість, передає всю інформацію про військовий досвід у Сирії та в інших державах (прим: в тому числі – в Україні) – до китайської комуністичної держави.
Фактично, як відмічає СЗР Естонії, - Росія вже визнала КНР «старшим братом».
Висновки.
Чітка подача інформації Естонією є ознакою того, на що всі чекали: питанням року залишається момент, коли КНР повністю витисніть Кремль як світову загрозу, фактично перетворюючи Росію на свою колонію.
Для України, яка повним ходом поширюється у залежність від КНР, - естонський звіт має стати сигналом негайно зупинити подальшу комунізацією нашої найбільшої держави Європи, що є останніми брами між цивілізацією Заходу та китайським комуністичним загарбником.
Важливо відмітити, що біла книга СЗР України, опублікована наприкінці 2020 року як вимога нового законодавства про розвідку (https://bit.ly/2ZCxGsU
), згадує КНР лиш тричі, - і при цьому як винятково проблему відносин США-КНР.
Це змушує мене як головного координатора Free Hong Kong Center – єдиної критичної української платформи щодо КНР - хвилюватися за питання національної безпеки та оборони України, яка, вочевидь, не розуміє масштабу проблеми, яка постає перед нашою державою як невід’ємною частиною євроатлантичної спільноти.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2824228.html.
Tags: анализ, гонконг, европа, карантин, китай, провокація, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment