Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

КІЛЬКА ТЕЗ ЩОДО ВІЙНИ ТА МИРУ З РОСІЄЮ – 7. ЧОГО РОСІЯ НЕ ХОЧЕ

Борис Беспалий
На кавовій гущині не гадаю, ґрунтуюсь на фактах. Насамперед, з’ясовував з друзями стан україно-російських справ та цілі учасників і зацікавлених. Вийшло таке:
1. Україна і Росія юридично у стані миру, фактично — війни. Сам на сам Росія дужча.
2. Ціль України — повернення Криму та ОРДЛО станом на 01.01.2013.
4. Ціль Заходу, як на мене, — припинити конфлікт у будь-який спосіб. Паліатив – заморозити й сховати в довгий ящик.
3. Щодо цілей Росії є розходження, варіанти: 1) тримати стан невизначеності; 2) виторгувати щось в України чи Заходу й повернути окуповане Україні; 3) повернути окуповане Україні з особливим статусом, як постійну болячку; 4) виснажити ОРДЛО пограбуванням, а Україну їх відновленням, і потім повернути. Їх і розглянемо.
Точно їх цілей ми не знаємо: категоричність недоречна, радше вірогідності.
1. Гіпотетична ціль — «тримати стан невизначеності».
Аналіз. Поточно – так, а кінцево? Нащо Росії увічнення цього конфлікту? Такі військові операції й витрати заради прикордонної невизначеності? Логічної відповіді немає. РФ тримає невизначеність доти, доки обставини не дозволять їй корисливо визначитись.
2. Гіпотетична ціль — «виторгувати щось в України чи Заходу й повернути окуповане Україні;».
Аналіз. Як тактика – безсумнівно, а як кінцева ціль? Нелогічно. По-перше, втрати і витрати. Що можна виторгувати, аби їх компенсувати, не кажу вже перевищити? По-друге, 7 років достатній час щоб бажане заявити і отримати. По-третє, торгуватись у Росії є чим, Захід так радіє щонайменшому російському послабленню. По-четверте, це значить, що пріоритетом Росії є майнова користь, насправді — територія.
3. Гіпотетична ціль — «повернути окуповане Україні з особливим статусом, як постійну болячку;».
Аналіз. Творити й посилювати слабкості сусідів – класика: стратегія загальна й віковічна. До агресії таким був Крим. Росія його окупувала, нащо їй ціль обернена назад, від більшого до меншого? Навіть у ОРДЛО рашка просунулась далі, взяла їх під контроль. Слабкості у нас Росія намагатиметься творити, претендентів, на жаль, вистачає, але навряд чи за рахунок вже окупованого.
4. Гіпотетична ціль — «виснажити ОРДЛО пограбуванням, а Україну їх відновленням, і потім повернути.»
Аналіз. А в чому тут російський інтерес? Спостерігати наше зубожіння? Город городити щоб подивитись як у сусіда хата горить? Їм що наші справи важливіші за власні?
Спільні системні вади усіх варіантів:
1) пальба у горобців з гармати. Масштабні військові операціі, іміджеві й фінансові втрати, санкції заради чого? Мізеру.
2) Неприйнятність для російської громадської думки: якщо Путіна кинуть, то не за відсутність демократії, не за убогий рівень життя, а за поступку підконтрольних територій.
3) Антиісторизм. Росія ніколи не мала пріоритетом багатство, життєвий рівень тощо, а завжди — прирощення територій. Кінцева ж ціль визначається національним пріоритетом. Переконаний — для РФ це включення до свого складу і Криму, що заявлено, і ОРДЛО, що не заявлено, але фактично робиться.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2826396.html.
Tags: анализ, война, европа, крим, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment