Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Стерненко

Фульмахт Вадим
Стерненко.
Почитал много разных материалов и мнений.
Проще и приятнее всего обсуждать нестыковки со стороны обвинения, пятилетнее уклонение пострадавшего от участия в судебных заседаниях, абсурдный разбой ради 300 грн, завышенные сроки.
В то же время сложно не заметить тягостное молчание сторонников Сергея вместо ответа на вопрос, а какова его версия происшедших тогда событий.
По крайней мере, мне не удалось нигде ознакомиться с этой версией, буду очень признателен, если кто-то поделится ссылкой. Когда конкретно встречались с пострадавшим, куда ехали и т.п. За все эти годы, мне кажется, было время рассказать свою развернутую версию.
Но критиковать судебные нестыковки, особенно язык одной экспертизы, удобнее, не так ли. Презумпция невиновности, как-никак.
Ок, представим, что Сергея осудили бы пару лет назад, когда срок давности по статье похищение не истек - это все бы поменяло, уже нет репрессий?
Получается, что абсурдная статья "разбой" удобна всем. с одной стороны, обвинению проще осудить за абстрактный разбой, чем за статью за пытки (ч.2 ст.127 ККУ - от 5 до 10 лет), где политизация процесса еще усилится.
С другой стороны, патриотической общественности приятнее обсуждать беззаконие, завышенные сроки + абсурдность разбоя с целью завладения 300 гривнами, чем задаться вопросом - так было похищение или нет? А избиение и пытки?
Для кого-то в этом вообще нет вопроса - если похитили и пытали явного титушковода и сепара, это ок. Мы против чистоплюев в белых перчатках.
Но, сдается мне, это дело может добавить токсичности не только прокуратуре, суду и лично президенту Зеленскому. Ничто так не объединяет, как общая ложь или умолчание. Особенно, если нет желания разбираться по сути и выбор лагеря очевиден.
И в этом принципиальная разница с делом Шеремета, где все абсолютно однозначно, на мой взгляд.
Так или иначе, ключевой вопрос - судебная реформа - остается актуальным. И перспективы не радуют.
PS решил дополнить: все-таки имеет право на существование версия, что никто со стороны защиты не ожидал такого приговора по этому конкретному делу и просто не успели подготовиться. Ну подождем.
=====
Дмитро Ярош
Зеленський почав робити правильні та рішучі кроки по захисту українських національних інтересів. Це доконаний факт...
І тут - вирок Стерненку, який підставляє президента під удар патріотичної, активної частини суспільства.
Висновок напрошується сам: це вдала спецоперація Російської імперіі та її холуїв в Україні.
Так звані «судді»: тупицьки, вовки, попревичи - це все агентурна мережа Кремля, тому й дії їх відбуваються на знищення нашої Держави...
На Війні всі ворожі сітки необхідно ліквідовувати. У наших умовах - це революційне реформування судової гілки влади...
«Дивним чином», правове свавілля в Одесі співпало з загостренням на Фронті. Все як по книжці...
Я би радив президенту Зеленському:
- не ховатись, не обгороджувати себе лавами українських нацгвардійців та поліцейських, а вийти на діалог до тих українців, які протидіють несправедливості;
- терміново подати до Верховної Ради, «як невідкладний», законопроект «Про колабораціонізм», або публічно підтримати вже зареєстрований партією Європейська солідарність;
- терміново, за допомогою не тільки «монобільшості», а всіх національних сил у ВР, реформувати судову гілку влади;
- у випадку, якщо інші судові інстанції продовжать цей репресивний курс, підготувати й опублікувати Указ Президента України «Про помилування Сергія Стерненка»...
На мій погляд, такі дії державної влади знімуть напругу в суспільстві та «дадуть по зубам» кремлівській гидоті...
=====
Єлизавета Жарікова
А чого ви за інших так не виходили, як за Стерненка?
Де ви були, коли саджали нас у 2015-му? Коли вбили Лісника? Чого так мало людей навіть на суді у Ріфа?
(Протиставлення Стерненка і Ріфа, здається, розкачують спеціально, всі ознаки цього є)
Мені правда дуже шкода, що це з вами сталося. Що комусь доводилося на самоті кидатися під автозак, не відчуваючи підтримки. Або стояти проти системи, не маючи сотень солідарних під судами. Я сама брала в такому участь. І кричала, але ніхто не чув. Або не хотів чути, бо був з іншої пісочниці.
Ще раз повторю, мені правда дуже шкода, що вам було боляче від байдужості. Що вам зламали чи намагалися зламати життя.
Сергій Стерненко - популярний політичний блогер. Це робота над особистим брендом, і багато сил в неї вкладено. Це закономірно, що на вулицях багато людей і буде ще більше. І це добре, що їх багато.
Але вам, мої колишні френди і просто знайомі, зараз треба обов'язково єхидно зловтішатися? Чи звинувачувати: чого за нас так не виходили? Оце вічний крик: а де ви були, коли ...? - потрібне підставити.
Ви це робите, щоб що? Щоб полегшало? Від такого ж не легшає.
===
Alina Bodnar
А з іншого боку, Лізко, частину обурених теж можна і треба зрозуміти. Власне тих, хто під жорна системи і сам потрапляв. Бо коли десь з 2015 року кричали, що ви чи ваші друзі будете наступними, якщо не змінити систему судів і мєнтів, люди то дійсно не чули. І деякі навіть сьогодні будуть робити вигляд, що переслідування розпочались виключно при Зеленському. А про справу наприклад Жака чи Лісника говорити не почнуть, бо "не все так однозначно", а насправді бояться втратити політичну підтримку тих, хто здійснював ці репресії раніше. Ми можемо говорити про себе і свої мотиви, але закликати одну сторону зрозуміти інших, коли інші вперто воліють не помічати переслідуваних у попередні роки - теж несправедливо. Це я для себе зрозуміла. Так само несправедливо, коли конкретно нас звинувачують у тому, що вчора вийшли, хоча ти щиро бажаєш правосуддя для всіх вцілому. Якщо не виходити взагалі - то змін ми точно не дочекаємось. Це все дуже складно. Примирити усіх між собою нереально. А про тих, хто пише, що підтримка потрібна більше Ріфу чи Іранцю - це ті, яким не подобається Стерненко з ідеологічних мотивів чи політичної конкуренції,яку бачать в ньому. Хоча самі щось не дуже розриваються за звільнення тих, ким докоряють Стерненку.
=====
Сергей Александров
Мы получили обвинительный акт по Стерненко и его сообщнику Демчуку от наших источников в правоохранительных органах. Вчера Стерненко получил 7 лет с конфискацией половины имущества. Многие назвали это политическими преследованиями. Мы тезисно разобрали обвинительный акт.
- В апреле 2015 году Сергей Щербич избрался депутатом Коминтерновского райсовета Одесской области и приступил к работе.
- В том же месяце Щербича позвали на встречу Демчук и Стерненко. Он приехал, сел в автомобиль «Опель» со скрытыми номерами «ПТНХ». Во время разговора в машину подсели еще двое и Щербича начали бить. А во время драки Стерненко, сидевший на переднем сидении, выстрелил трижды в Щербича из травмата.
- В итоге, депутата привезли на Центральную улицу с. Фонтанка, куда приехали еще двое сообщников Стерненко. Щербича связали, одели мешок на голову и повезли в Одесу, где затащили в подвал.
- Стерненко и сообщники требовали от Щербича добровольно сложить депутатские полномочия. Его били, пугали пистолетом, сдавливали пальцы плоскогубцами. Угрожали, что убьют, если требования не выполнит.
- Щербича отпустили, забрав у него телефон, банковскую карту, деньги в сумме 300 грн и другие вещи.
- Также в обвинительном акте говорится, что Стерненко незаконно купил пистолет «ЕРМА 459С» и 7 патронов, которые незаконно хранил дома.
- Потому Стерненко обвинили по ч. 2 ст. 146 ККУ (похищение человека), ч. 2 ст. 187 ККУ (нападение с целью завладения чужими вещами), ч. 1 ст. 263 ККУ (ношение, хранение, покупка огнестрельного оружия и боеприпасов без разрешения). У Демчука тоже самое, только без огнестрела.
=====
Volodymyr Boiko
Керівник прокуратури Одеської області Сергій Костенко заявив на брифінгу в Офісі генерального прокурора, що негласного позаштатного співробітника СБУ Стерненка не могли впродовж п’ятьох років засудити за вчинені ним злочини тому, що правоохоронні органи не знали місця проживання потерпілого.
Так треба було спитати в генерального, прости господи, прокурора Луценка й начальника «четвірки» Бедріківського, які на прохання куратора Стерненка – заступника начальника ГУ «К» СБУ Василя Пісного – заблокували розслідування. Юрій Віталійович, будучи нишпоркою від бога, моментально встановив би місце проживання кого завгодно.
Тож нагадую політично стурбованій громадськості, у зв’язку з чим розслідування злочинів, вчинених у Одесі агентом СБУ Стерненком, тривало роками. Я вже розповідав про цю історію кілька місяців тому:
https://naspravdi.today/.../26/v-odesi-sudytymut-ahenta-sbu/
Користуючись нагодою, висловлюю Стерненкові співчуття через смерть від коронавірусу його колишнього куратора, генерал-лейтенанта Пісного. Дякуючи богові, генерал-майор Доценко, який підібрав Стерненка в УСБУ в Одеській області та передав на зв’зок у Центральне управління, живий-здоровий і навіть на гроші Петра Олексійовича влаштовує мітинги на захист свого колишнього «добровільного помічника».

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2830330.html.
Tags: анализ, бойко, зеленский, менты, одесса, прдоны, провокація, піар, сбу, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment