Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

в Україні й не таке було

Volodymyr Boiko
Сайт «Главком» пише: «Вища рада правосуддя порушила дисциплінарну справу щодо судді Чернігівського апеляційного суду Олександра Євстафієва за ймовірний сон під час судового слухання. З таким порушенням суддівської етики в Україні ще не стикалися».
Наївність колективу «Главкому» не може не дивувати – в Україні й не таке було. Так, наприклад, Леонід Кучма своїм указом від 27 червня 1996 року №481/96 звільнив у порядку дисциплінарного провадження суддю Олександра Шморгуна, тодішнього голову Новомиргородського районного суду Кіровоградської області. Причиною стало те, що Олександр Семенович, розглядаючи кримінальну справу відносно якогось Бандурка, пішов пиячити з прокурором, залишивши замість себе головувати в судовому засіданні адвоката Бурка. Повернувшись з «обіду», суддя, втомлений горілкою, заснув за столом і справив малу нужду прямо в залі, під час останнього слова підсудного.
У наступному екс-суддя Шморгун був призначений прокурором Вінницької області, обіймав посаду заступника прокурора Києва та першого заступника прокурора Чернігівської області, потрапив під люстрацію, але рішенням суду в листопаді 2019 року був поновлений на роботі з виплатою величезної компенсації за час вимушеного прогулу.
===
Volodymyr Boiko
Mick Pidvezianiy, Ви там поакуратніше зі словами «в Україні з таким ще не стикалися», коли йдеться про витівки суддів. 20 років тому в судовому засіданні, де я представляв позивача, суддя не міг не те, що слова сказати – підвестись не міг, настільки був п’яний. Ми його з секретарем на стіл поклали й призначили розгляд справи на іншу дату. Було це в Мар’янському районному суді Донецької області. У іншого судді в цьому ж суді офіційна причина перенесення слухання була «суддя картоплю саджає». А скільки разів було, що я приходжу в засідання, а суддя каже: я Вам позов задовольняю, Ви тільки самі рішення напишіть, бо я в цьому не розбираюсь. Два рази були випадки, коли суддя оголошував у засідання одне рішення, а я поштою отримував протилежне. Одного разу – у господарському суді Києва – був випадок, коли суддя мені в позові відмовив (я представляв позивача), а при виготовленні письмового тексту подумав-подумав і позов задовольнив. При цьому якийсь хабар судді з мого боку виключається абсолютно, а відповідачем по справі був «Познякижилбуд» – організація, в якої виграти справу вважалось неможливим, оскільки в Мхітаряна були куплені всі судді. Тож, є багато чого на світі, друг Гораціо, що й не снилося нашим мудрецям.
=====

Stanislav Shevchuk · Шевчук проти України


ЄСПЛ почав провадженння за моєю заявою. Відверто кажучі, я дуже не хотів, щоб в усьому цьому розбирався цей Суд, де я був суддею у свій час. Забагато там такого, щоб краще не знали у міжнародних інституціях та у країнах Ради Європи.
Але я також був суддею та Головою КСУ, і тому головне - це не тільки поновлення справедливості, оскільки я нічого не порушував такого, щоб мене так брутально звільнили у результаті заколоту 14 травня 2019 року, але створити усі можливості ухвалення важливого прецеденту на майбутнє - не може бути ніякого свавілля більшості у КС. Ніколи знов.
У заяві серед інших порушень Конвенції я звертаю особливу увагу на статтю 6: відсутність безстороннього суду, встановленого законом (грубе порушення процедури дисциплінарного провадження, що встановлена законом та регламентом; а також особиста упередженість суддів Саса, Сліденка, Гультая та Тупицького, які знаходились у конфлікті інтересів при голосуванні за моє звільнення на Комісії з питань регламенту та етики, і на Спецпленарці - перші двоє були обвинувачами щодо мене, другий - свідок у епізоді з каналами 112 та Newsone, який так нічого і не засвідчив, а четвертий - все це організував, щоб отримати посаду Голови КС). Тобто 4 !!! з 7 членів Комісії, які голосували за моє звільнення - БІЛЬШІСТЬ - перебували у конфлікті інтересів та були упереджені щодо мене.
Плюс чисельні процесуальні порушення - я не був присутнім у залі, коли мене звільняли, мене не заслухали і таке інше.
Крім того, на мою думку КС (більшість) позбавила мене права доступу до адмінсуду через свавільне тлумачення статті 151-2 Конституції - що жоден акт КС (у тому числі індивідуальний) не може бути оскаржений у судах загальної юрисдикції- Рішення КСУ щодо офіційного тлумачення від 2 грудня 2019 року, після того, як я виграв суд першої інстанції.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2836477.html.
Tags: бойко, европа, история, менты, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments