Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

«Підозра точно буде»: у Гонконзі триває ніч знищення демократії, свободи та прав людини

Артур Харитонов
У колись вільному Гонконгу продовжується історичне судилище над 47-ми демократичними лідерами, що, за іронією, трагічно резонує з подіями в Україні.
Цей пост буде відрізнятися від моїх лонгрідів, адже більшість інформації отримана мною з джерел, пов’язаних з адвокатами гонконгських політичних в’язнів, серед яких – велика кількість моїх друзів та друзів України.
Тепер по фактам.
UPD: Суд тривав до 20:30 за Києвом. Він мав працювати до ранку, але після 10 годин терору одна з «підозрюваних» політикинь втратила свідомість.
Вхід журналістам – заборонений.
Пообіді за Києвом стало відомо, що уряд КНР заборонив допускати до слухань адвокатів понад половини «підозрюваних» демократів. Коли адвокати намагалися скористатися своїми конституційними правами, деяких з їх заарештували також – за спробу надати правову допомогу згідно з законом. Без зайвих пояснень.
Жоден з «підозрюваних» не отримав права на заставу – станом на 20:30 за Києвом. Тільки 6 з 47 змогло подати апеляцію про перегляд рішення.
Наскільки відомо, половині було відмовлено у такому праві через «неблагонадійність», інші все ще чекають рішення суддів, які подовгу закриваються у нарадчій кімнаті, де-факто знущаючись з політиків.
Як мені пояснили гонконгські активісти у екзилі, згідно з новим драконівським законом про нацбезпеку прокуратура набуває чи не повної влади над судом. У свою чергу, стаття 42 відповідного закону забороняє право на заставу, що колись була звичним явищем у Гонконзі, у випадку, коли прокуратура та суд не впевнені у фактичній невинуватості підозрюваного (прим.: кричу від цих підходів і формулювань).
Особливо жорсткий підхід до наймолодих активістів та моїх друзів, як Гвінет Хо, Лестер Шум, Сем Ченг, Тіффані Юєн та Гвінет Хо, яка розслідувала справи Майдану у Києві, тощо. На судилище доставили з тюрми й головного лідера гонконгського спротиву та екс-номінант на Нобелівську премію миру – Джошуа Вонга. Нагадаю, Джошуа відбуває «покарання» по іншій справі.
Мені вдалося дізнатися від адвокатів «підозрюваних», що прокуратура навіть не змогла підготувати документи, що підтверджують наявність 47 підозр, вже не кажучи про обвинувальні акти, які перемішалися між собою (прим.: знову кричу – у що комуністи перетворили Гонконг?!), у результаті чого процесуальні документи заносилися до суду вже у ході його роботи, без надання документів для ознайомлення ані адвокатам, ані «підозрюваним».
У результаті адвокатам пояснили якось так: не хвилюйтеся, підозра по кожному точно буде, тільки не ясно, чи це буде 3 роки, чи пожиттєво.
Під судом усе ще знаходиться понад 50 молодих людей, яким погрожує поліція та вимагає розійтися. Однак, найбільш вірогідно, активісти будуть стояти під судом до ранку.
Що передувало суду?
Декілька місяців тому стало відомо, що понад 50 гонконгських топ-демократів було затримано через ймовірне порушення нового закону про нацбезпеку, - в першу чергу, через проведення та участь у праймеріз - з метою визначення єдиних кандидатів від демократичного табору для участі у парламентських виборах, які пізніше були скасовані за рішенням Комуністичної партії Китаю.
На той момент не було відомо, чи буде мати закон про нацбезпеку зворотну дію у часі. Зараз відомо, що має.
Після успішного проведення праймеріз, у яких взяло участь понад півмільйона гонконгців, підконтрольний КНР уряд Гонконгу визначив ці дії як «підривну діяльність проти держави з метою захоплення влади інструментами демократії».
Напочатку 2021 року більшість затриманих політиків були відпущені під заставу, з зобов’язанням з’явитися у відділку поліції всередині весни.
Однак, минулого тижня надійшла вказівка від місцевої прокуратури: з’явитися у відділку до кінця 28 лютого 2021 року.
Пізніше стало відомо, що 47 топ-політиків звинувачуються у «підривній діяльності», суд – 1 березня 2021 року. Як можна зрозуміти з тексту вище, адвокати не змогли навіть підготуватися до слухань, не маючи адекватного доступу до процесуальних документів.
Що з «підозрюваними»?
Простою мовою: всіх мають відправити у СІЗО, де утримуватимуть без встановленого терміну – до судового вердикту (повторюся: від 3 років до пожиттєвого).
Як зазначили у особистій розмові демократичні лідери у Гонконгу у екзилі, єдиний шанс – оскаржувати відмову у праві на заставу у вищій інстанції, однак це буде рандом.
Суд має продовжитися у вівторок зранку за Гонконгом. Жінка, що втратила свідомість, буде під озброєним конвоєм у госпіталі.
Вибачаюся за хаотичний виклад. Який суд - такий і текст. І буду вдячний за поширення, бо це - люта жесть.


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2839995.html.
Tags: беспредел, гонконг, китай, левые, менты
Subscribe

 • Виктор Небоженко · ЕДИНСТВЕННАЯ, ОППОЗИЦИОННАЯ

  Мало кто обратил внимание на то, как тяжело, мучительно и скандально «умирает» молодая надежда национал-демократических сил Украины - партия «Голос».…

 • відповідати треба асиметрично

  Петро Олещук А чи так конче необхідно відповідати на будь-які маніпулятивні тексти з Кремля? Особисто я думаю, що відповідати треба асиметрично.…

 • Лікнеп для Арахамії

  Oleksii Stepura Вся ядерна зброя (відповідні в/ч) на території України згідно домовленостям про ліквідацію СРСР в кінці 1991 року залишалася під…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments