Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

щодо запровадження санкцій РНБО стосовно «Севастопольського державного університету»

Borys Babin
Продовжується розвиток подій щодо запровадження санкцій РНБО стосовно «Севастопольського державного університету». Я вже писав про те, що одразу після їх оголошення президентським указом № 64 «Асоціація реінтеграції Криму» офіційно звернулася до навчальних закладів третіх країн, які були позначені «партнерами» «СевДУ», із проханням прояснити власну позицію.
Читачам вже повідомлялося, що Технічний університет Берліну вже офіційно заявив «АРК» про те, що жодної співпраці із «СевДУ» він не мав та не має. І тому, додали в німецькому університеті, він серед іншого звернеться із вимогою видалити відповідне повідомлення про себе, як про нібито «партнера» «СевДУ» як завідомо неправдиве, шахрайське. У мене, до речі, немає сумнівів у щирості німецьких колег, адже вкрай вірогідно вони розпочинали партнерські відносини із навчальними закладами Севастополя згідно укладених до 2014 року міжуніверситетських угод і не мали жодного наміру продовжувати їх виконання за умов окупації спільно з «університетом-правонаступником».
Зовсім інша, брудніша та цікавіша, ситуація склалася із Університетом прикладних дисциплін Верхньої Австрії (FH Oberösterreich), розташованому в місті Велс. Адже у 2018 році російська пропаганда урочисто, на рівні ТАСС та власної дипломатичної інституції в Австрії, повідомляла про те, що у місті Штайр, у присутності генконсула РФ у Зальцбурзі, було укладене угоду про міжвузівську співпрацю між «СевДУ» та вказаним університетом. Тоді анонсувалося, що угода призведе до «обміну студентами» та «видачі подвійних дипломів».
Додам, що півроку тому «АРК» висвітлила багаторічну, ретельно опрацьовану РФ мережу агентів власного впливу в Австрії та Швейцарії, яка була серед іншого задіяна агресором саме в рамках проекту «друзі Криму», та яка, «за дивним збігом» обставин, базувалася саме на місто Велс через тамтешніх місцевих політиків (вже колишніх, до речі). Наразі ж на запит «АРК» до FH Oberösterreich – чому саме Університет прикладних дисциплін Верхньої Австрії укладає угоди із такою специфічною як «СевДУ» структурою, яка серед іншого користується ядерним реактором поза контролем МАГАТЕ, відповіді «АРК» ще не отримане.
Втім цей сюжет «чомусь» наразі істотно зацікавив австрійських журналістів, та, на відміну від «АРК», їм вдалося отримати від FH Oberösterreich офіційний коментар. Бо його університетські чиновники просто не могли не надати. За ним австрійські менеджери з вищої освіти визнали факт «укладання угоди» із «СевДУ». Але, як додається при цьому у офіційній відповіді університету, у 2018 році ними було підписане з окупантами тільки «декларацію про наміри» (Absichtserklärung), яка протягом наступних років ніяк не реалізовувалася, «студентами» ніхто не мінявся, та «подвійні дипломи» ніхто не видавав. Як були змушені визнати представники австрійського університету, зокрема таке сталося тому, що це питання «занадто тонке щодо зумовлення можливого порушення санкцій» (dass dieses Thema zu unterschwellig ist, um einen möglichen Sanktionsverstoß auszulösen).
Отже, додають представники FH Oberösterreich, «декларацію про наміри» із Севастополем ніхто фактично не виконував «жодним кроком», а її формальний строк «скоро буде завершене». Очевидно що цю «декларацію про наміри» її сторони із самого початку розглядали не як практичний документ, а як оплачувану послугу на користь російській пропаганді. Яку завідомо ніхто не планував виконувати. Офіційна та неофіційна позиція влади Австрії щодо дотримання «кримських» санкцій ЄС добре відома, та коментарів не потребує. Але скоріш за все резонансність подій навколо «СевДУ» та токсичність можливих ядерних терористів у севастопольських бухтах дійсно не призведе до подовження з ними будь-якої співпраці цивілізованих країн світу.
Навіть якщо така фіктивна «взаємодія» існувала лише у радісних повідомленнях російської пропаганди.
Отже, на відміну від гучного «театрального скандалу» цю «маленьку партію» наразі завершене вдало.-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2849300.html.
Tags: германия, европа, коллективное х%№ло, крим, рассея, санкції
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments