Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin · Весняний паводок пропаганди

Російський ТАСС анонсував на 18 березня відвідання Криму Путіним, де він «урочисто відкриє» два основні наразі виконані окупантами нові «водні об’єкти», а саме – Бельбецький водозабір та Бештерек-Зуйській водовід.
Пишання агресора «бюджетними мільярдами», успішно виділеними та освоєними, «згідно федерального плану», на ці споруди, насправді збудовані насамперед рабською працею військовослужбовців окупантів, навіть коментувати не буду. Додам, що з самого початку анонсування «плану» восени 2020 року саме ці заходи із заявлених «планом» я виділяв як найбільш реалістичні саме на етапі їх будівництва.
Припустимо, що ці об’єкти урочисто відкриють та що все навіть запрацює згідно проектів. Але чи змінить це ситуацію «водної кризи» для відповідно Севастополя (куди качатимуть воду річки Бельбеку) та Сімферополя (якому дістанеться підземна вода басейну річки Зуї та її притоку Бештереку) – спробуємо розібратися.
Щодо Бельбеку на перший погляд ситуація «оптимістична», бо ця річка узагалі є найбільш повноводною у Криму, та дає середньорічний стік у районі нинішнього водозабору в 2 кубічні метри на секунду. Тобто на добу це більше 172 тисяч кубометрів і для Севастополя це було б непогано. За маленькою умовою – якщо всю цю воду накопичувати у значне сховище, яке збудувати саме на Бельбеку через його рельєф дуже і дуже важко. СРСР, прикладом, не спромігся, хоча звісно ідея була «на столі».
Тому окупанти збудували не водосховище, а саме «водонакопичувач» та лише на 150 тисяч кубометрів, який вже таким мізерним обсягом істотно обмежує можливості водозабору. І тому з Бельбеку, за заявами окупантів, будуть качати «усього» 50 тисяч кубів на добу, та й ті лише протягом «високої води». Спостерігаючи за рештою води, яка бурхливо у короткий весняний паводок стікатиме в море. Бо «середній стік» в Криму явище максимально гнучке та у лютому він більше серпневого не менш ніж у десять разів.
Чи врятує Севастополь, як головну військову базу агресора, ця вода у розмірі 50 тисяч на добу, тобто 1,5 мільйони кубів на місяць? Додам просте порівняння. Чорнореченське водосховище, яке є наразі для міста основним, має проектний обсяг в 64 мільйони кубів. Наразі, на початок березня, окупанти хизуються, що у ньому за зиму «вдалося накопити» 18 мільйонів кубів (трохи більше чверті).
Зважаючи, що, прикладом, за лютий 2021 року в це водосховище зайшло 9,5 мільйонів кубів та що це «адміністрацію міста» аж ніяк не рятує, можна чітко зрозуміти, що Бельбецький водозабір є більше іміджевим, ніж реальним проектом. Адже для заміни одного місяця збору базового водосховища окупантам необхідно десь шість таких «водозаборів». Але повноводна річка там лише одна.
І це лише якщо «водозабір» з Бельбеку дійсно буде постійно працювати за заявленими обсягами, які насправді вже у травні стануть значно меншими (стік в усій річці на добу стане меншим за заявлені 50 тисяч).
Ну й щоб не повертатися до Севастополя додам, що заявленого пропагандистами артезіану там фізично немає узагалі, про що було достовірно відомо як мінімум із часів Володимира Хрестителя. Та що Кадиковський кар’єр і озеро біля гори Гасфорта, як інші резервні об’єкти, для потреб водного господарства вже на початок 2021 р. були вичерпані.
Отже, Севастополь буде й надалі у водній кризі, а тому на нього й надалі будуть кидати артезіанську воду аж із Вілінського водозабору, яка у «нормальних умовах» живила Сімферополь та села. Це десь 20 тисяч кубів на добу усього, та скільки з них піде куди – влітку буде мабуть вкрай «гаряча дискусія».
І, до речі про Сімферополь.
Заявлений Бештерек-Зуйській водовід у проекті надає 22 тисячі кубів Сімферополю на добу. Це артезіанська вода з нового «пробитого» окупантами водозабору. Звісно ситуацію так обсяги не врятують, але й «адміністрації» додаткові водні ресурси зрозуміло не завадять. Проблема тут може постати в іншому. Ці артезіанські джерела раніше, до окупації залишали у недоторканому резерві із простих, зрозумілих і студенту причин.
Адже заявлені обсяги викачуваних підземних вод слід чимось постійно підживлювати. Але прикладом сама по собі «базова» в цій системі річка Зуя дає середньорічного поверхневого стоку лише 0,1 кубічний метр на секунду (до 12 тисяч кубів, із притоками, на добу). А збудоване на ній дуже давно «нормальне» водосховище місцевого значення має проектний обсяг лише в 5 мільйонів кубів. Отже саме ці цифри варто порівнювати із підземним стоком цієї єдиної гідросистеми, яка збирає частину вод Долгоруківської яйли. Тому скоріш за усе цей водовід зможе пропрацювати декілька років, до виснаження відповідних водоносних пластів.
Отже щодо Сімферополя, на відміну від Бельбецької «водокачки» додаткова вода тепер буде постійно, але не назавжди.
Тому в березні вже анонсовані потоки російської пропаганди на чолі з тамтешнім керманичем явно не наповнять потреби колонізаторів та військових баз окупантів.
І все це агресор прекрасно розуміє.
Далі буде ще цікавіше.


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2850523.html.
Tags: дебіли, крим, подонки, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments