Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

КНР порушила всі положення Конвенції ООН про геноцид щодо уйгурського народу

Артур Харитонов
🔪 КНР порушила всі положення Конвенції ООН про геноцид щодо уйгурського народу, - звіт незалежних експертів
50 світових експертів з міжнародного права, питань захисту прав людини та злочинів проти людства опублікували перший, повний та незалежний звіт з широкою доказовою базою, що підтверджує факт вчинення комуністичним режимом Китаю злочину геноциду (https://bit.ly/3t9zxBU).
Звіт на 55-сторінок був підготовлений у межах роботи Інституту стратегії та політики, що є аналітичним центром у Вашингтоні та на має на меті пропонування бачення геополітики для органів державної влади США.
Згідно з дослідженням, КНР порушила кожне положення Конвенції ООН про геноцид (Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 1948 року).
Важливо відмітити, що КНР є підписантом Конвенції.
Згідно зі статтею 2 Конвенції, геноцидом є дія, вчинена з метою знищення, повністю або частково, будь-якої національної, етнічної, расової або релігійної групи.
При цьому, стаття передбачає наступні складові злочину: 1) вбивство членів такої групи; 2) завдання серйозних тілесних ушкоджень або ментальних розладів членам такої групи; 3) навмисне створення для такої групи життєвих умов, які розраховані на повне або часткове її фізичне знищення; 4) заходи, розраховані на попередження дітонародження у середовищі такої групи; 5) насильна передача дітей з однієї людської групи до іншої.
Як відмічають незалежні аналітики, КНР уже вчинила дії, передбачені всіма п’ятьма положеннями статті 2 Конвенції. При цьому, для настання міжнародної відповідальності за цей злочин проти людства достатньо вчинення бодай одного з передбачених договором діянь.
Для аналізу ситуації було залучено свідчення тисяч уйгурських біженців, китайські урядові документи, фото, відео та матеріали, що мають відкритий або напіввідкритий доступ (https://cnn.it/3t72UVO).
За даними правозахисників, близько 2 мільйонів уйгурів у ці хвилини перебувають у як мінімум 1400 концтаборах, підконтрольних китайським комуністам. При цьому, ці цифри обраховуються з 2014 року, коли Сі Цзіньпін розпочав «політику очищення від ісламських екстремістів».
Звіт детально описує масові сексуальні злочини проти уйгурів і уйгурок різного віку (від дітей до людей похилого віку), психологічні тортури та нелюдське поводження, застосування технологій «перепрограмування свідомості», доведення до самогубства, а також вилучення дітей з родин.
Окрім цього, окрема увага приділяється примусовому зниженню народжуваності в окупованому Східному Туркестані. Відмічається, що китайська урядова програма змогла знизити показники народження уйгурських дітей на 33% тільки у період з 2017 по 2018 роки. Серед інструментів китайських урядовців: примусова стерилізація та примусові аборти.
Також у звіті підіймається питання «очищення» підручників з уйгурської культури, історії, літератури; примусове навалення мандарину та китайській комуністичній ідеології. Наголошується, що у в офіційних документах КНР уйгурський народ називаються «бур’яном» та «пухлиною». Наведена й цитата місцевої директиви, згідно з якою уйгури мають «обірвати свій рід, розірвати коріння, відмовитися від своїх зав’язків та походження».
Автори звіту не надали жодних рекомендацій урядам-підписантам Конвенції, серед яких є Україна, що майже сто років тому сама пережила одні з найкривавіших геноцидів у історії Європи, вчинених комуністами, – Голодомор та депортацію кримськотатарського народу.
«Це не інформаційно-пропагандистський документом, ми не пропонуємо жодного курсу дій. У цьому звіті не брали участі активісти, він створений винятково правникам та профільними експертами», - пояснив представник аналітичного центру, однак додав, що наслідки від цього звіту «будуть дуже серйозними».
Нагадаю, що для передачі справи до Міжнародного трибуналу необхідно рішення Радбезу ООН, де донині знаходяться найбільші порушники міжнародного права у світі – комуністичний Китай та путінська Росія.
Попри це, уряд США – як за Трампа, так і за Байдена – визнав дії КНР геноцидом уйгурського народу.
Окрім цього, визнали це й парламенти Нідерландів та Канади (https://cnn.it/3ryo52p); це ж питання знаходиться на розгляді у парламенті Бельгії.
Уряд України, при цьому, жодного разу не підняв питання щодо геноциду уйгурів – ані за Порошенка, ані за Зеленського. При цьому, Зеленський планує візит до Пекіну вже у 2021 році.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2854087.html.
Tags: геноцид, зеленский, китай
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments