Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Борис Беспалий · СХІДНІ КРЕСИ Й ІСТОРИЧНІ АРГУМЕНТИ

Друга світова почалась через напад Німеччини на Польщу. У 1944 польські вояки відзначились при штурмі німецької твердині абатства Монте-Кассіно. Їх відвідав Черчилль і запитав найбільше бажання. «Верніть Польщі Східні креси», - була одностайна відповідь.
І нема тому бажанню ради. І в ближчий час навряд чи буде. Це лише одна із сотень, як не тисяч, історичних територіальних незгод. Є такі невдоволення і у нас, як щодо земель на Сході, так і на Заході.
І що з тим робити, як далі жити, як сусідкувати? За весь світ не скажу, усюди свої проблеми, а за Європу і пост-радянський простір - так. Гельсінки-75 визнали непорушність європейських кордонів тодішнім станом. Крапка. Їх непорушність є альфою і омегою, як би ті кордони історично не встановлювались (навряд чи хоч один суходольний кордон визначено мирно за взаємною згодою). Попри етнічні, етнографічні будь-які інші міркування.
Аналогічно й кордони між державами-колишніми радянськими республіки. За низкою договорів, і за тодішнім фактом, ними є адміністративні межі між ними, станом на 1991 рік.
То що ж ізтерти історичну пам’ять? Жодним чином, але залишити її історикам та для історичних екскурсів.
Відгородитись від закордонних українців? Навпаки, усіляко розвивати контакти. Але не пов’язувати це з переглядом кордонів. Аналогічно й у інших вимірах: етнографічному, культурному, мовному.
Ні своїм не поступатись, ні на інших не зазіхати: ТАМ ДЕ ДІСТАЮТЬ СТАРІ КАРТИ, ТАМ ПРОЛИВАЄТЬСЯ НОВА КРОВ.
====
Borys Babin
Сьогодні на РНБО України обговорили санкції проти ключових посадовців які сприяли окупації Криму та/або мають там активну економічну діяльність.
Чекаємо на остаточний перелік.
Але обіцяють, що дідусь Азаров там точно буде.
Ми писали про цих добродіїв та їх кримські палаци останній рік
А зараз про них складуть довжелезний скучний документ.
Має назву - санкційний список...
Чи буде там "кращий друг дітей, хворих на туберкульоз", який пару днів тому програв вибори ректору КНУ? Інтрига...
Tags: история, крим, польша, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments