Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Serhiy Dibrov · НОВИНИ НАШОГО ТЕРАРІУМА (upd 7:03 21/03)

Схоже, я пропустив важливу новину. В Центр громадського здоров'я (ДУ ЦГЗ МОЗ), призначили нового директора — Романа Родину.
З біографією цього новопризначеного достійника можно ознайомитися тут:
https://www.phc.org.ua/pro-centr/leadership
Мене трошки дивує, чому людина, яка закінчила інтернатуру на базі Горлівської міської СЕС за спеціальністю «комунальна гігієна», називає себе «лікар-епідеміолог». Хоча — ні, не дивує.
Проте його публічні заяви вже починають веселіти. Ось, наприклад:
https://phc.org.ua/news/nayavnist-antitil-vid-covid-19-ne-e-privodom-vidmovlyatisya-vid-vakcinacii
«Лише антитіла, які виробляються після вакцинації, можуть захистити від важкого перебігу COVID-19 та госпіталізації».
Прочитали уважно?
Не смійтеся, це чистісінька правда. Лише вакцинні антитіла захищають від важкого перебігу, все так і є. Тому що антитіла після хвороби захищають від інфікування. 🙂
«Наразі науковці констатують, що наявність антитіл не є гарантією того, що людина не захворіє. За даними лабцентрів станом на 16 березня зафіксовано 1362 людей, які знову захворіли на COVID-19 після одужання».
На тринадцятій хвилині відеозапису можна побачити, як журналіст намагається дізнатися, який це є відсоток до загальної кількості перехворілих. Чіткої відповіді, на жаль, не отримує. Лікар-інфекціоніст Євген Дубровський не полінькував и розрахував, що число 1362 від загальної кількості перехворілих складає 0.109%.
https://facebook.com/story.php?story_fbid=918734188877996&id=100022242694939
Можете порівняти цей показник з заявленою, а тим більше фактичною ефективністю, наприклад, ковішилда або Пфайзера. Я наводив дані.
Найцікавішим є те, що далі в тексті пояснюють, чому саме антитіла після щеплення є менш ефективними.
«Антитіла після вакцинації виробляються до конкретного фрагменту вірусу — у випадку SARS-CoV-2 до спайк-протеїну». Це чиста правда. Але ж після хвороби в організмі присутній цілий «букет» антитіл — і на цей спайк-протеїн, і на інші білки, і на фрагменти РНК вірусу.
Більш того. Якщо чергова мутація зачіпить структуру цього конкретного вірусного спайк-протеїну, щеплені залишаться беззахисними перед новими варіантами вірусу. Для того, щоб «обійти» імунний захист після хвороби, вірус повинен змінитися чи не повністю.
В цьому сенсі найбільш єфективною проти різних мутацій обіцяє бути китайська вакцина CoronaVac від SinoVac — вона містить цілі інактивовані («неживі») віруси і, в принципі, повинна стимулювати появу великої кількості різних специфічних антитіл. Проте такі вакцини мають інші проблеми, серед яких висока реактогенність і низка ефективність — зазвичай це 50-60%.
А в цілому, вважаю, з новим директором «українського CDC» сумувати ми не будемо. Він цілком органічно вписався у поточну команду наших посадовців від медицини.
P.S.
В цілому, деякі знайомі вчені вже створюють нову класифікацію антитіл. На доданок до відомої структури класів (A, D, Е, M, G) і підкласів, пропонують ще одну класифікацію — за походженням.
— Брудні, або неправільні антитіла.
Виробляються в організмі у відповідь на перенесені хворобу, тобто в середньовічній спосіб. В подальшому вони не лише не захищають від хвороби, а ще й заважають організму виробляти чисті антитіла.
Ті, хто мають брудні антитіла, горітимуть в антивакцинальному аду.
— Чисті, або правильні антитіла.
Виробляються після щеплення у прогресивний сучасний спосіб. Вони єдині справді захищають від хвороби. Якщо людина має правильні антитіла, навіть якщо захворіє, то завдяки їх надприродній чистоті стане праведником.
=====
Serhiy Dibrov
Тим, кого дійсно бентежить тривалість імунітету після перенесеного ковід — будь ласка, ось публікація на сайти Національного інституту здоров'я США.
https://www.nih.gov/.../lasting-immunity-found-after...
Вчені вивчали стан імунітету у кількох сотень пацієнтів, які одужали від 6 днів до 8 місяців до того (пацієнтів, які перехворіли ще раніше, у грудні ще не було).
Антитіла проти спайк-білку (шипа вірусу) знайшли у 98%. Равень антитіл тримався стабільний і лише через 6-8 місяцев трошки знизився.
Специфічні В-клітини (імунологічної пам'яти) також були виявлені. Їх кількість після одужання спочатку збільшувалася, а потім трималася на стабільному рівні.
Також високий рівень тримався для Т-лімфоцитів. CD4+ (Т-хелпери) через 6 місяців після одужання були у 92% перехворілих. CD8+ (Т-кіллери) знайшли у половини.
В цілому, у 95% перехворілих знайшли принаймні 3 з 5 спеціфічних елементів імунного захисту, які дозволяють розпізнавати і нейтралізувати збудника COVID-19 через вісім місяців після перенесеної хвороби. Також зауважу, що окрім спайк-протеїну, виявляли антитіла до іншіх специфічних білків.
Сподіваюся, ця новина буде гарною для багатьох моїх френдів і корисною для керівників ДУ ЦГЗ МОЗ України.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2870731.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, дебіли, карантин, мировое правительство, україна, щеплення
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment