З біографією цього новопризначеного достійника можно ознайомитися тут:
https://www.phc.org.ua/pro-centr/leadership
Мене трошки дивує, чому людина, яка закінчила інтернатуру на базі Горлівської міської СЕС за спеціальністю «комунальна гігієна», називає себе «лікар-епідеміолог». Хоча — ні, не дивує.
Проте його публічні заяви вже починають веселіти. Ось, наприклад:
https://phc.org.ua/news/nayavnist-antitil-vid-covid-19-ne-e-privodom-vidmovlyatisya-vid-vakcinacii
«Лише антитіла, які виробляються після вакцинації, можуть захистити від важкого перебігу COVID-19 та госпіталізації».
Прочитали уважно?
Не смійтеся, це чистісінька правда. Лише вакцинні антитіла захищають від важкого перебігу, все так і є. Тому що антитіла після хвороби захищають від інфікування. 🙂
«Наразі науковці констатують, що наявність антитіл не є гарантією того, що людина не захворіє. За даними лабцентрів станом на 16 березня зафіксовано 1362 людей, які знову захворіли на COVID-19 після одужання».
На тринадцятій хвилині відеозапису можна побачити, як журналіст намагається дізнатися, який це є відсоток до загальної кількості перехворілих. Чіткої відповіді, на жаль, не отримує. Лікар-інфекціоніст Євген Дубровський не полінькував и розрахував, що число 1362 від загальної кількості перехворілих складає 0.109%.
https://facebook.com/story.php?story_fbid=918734188877996&id=100022242694939
Можете порівняти цей показник з заявленою, а тим більше фактичною ефективністю, наприклад, ковішилда або Пфайзера. Я наводив дані.
Найцікавішим є те, що далі в тексті пояснюють, чому саме антитіла після щеплення є менш ефективними.
«Антитіла після вакцинації виробляються до конкретного фрагменту вірусу — у випадку SARS-CoV-2 до спайк-протеїну». Це чиста правда. Але ж після хвороби в організмі присутній цілий «букет» антитіл — і на цей спайк-протеїн, і на інші білки, і на фрагменти РНК вірусу.
Більш того. Якщо чергова мутація зачіпить структуру цього конкретного вірусного спайк-протеїну, щеплені залишаться беззахисними перед новими варіантами вірусу. Для того, щоб «обійти» імунний захист після хвороби, вірус повинен змінитися чи не повністю.
В цьому сенсі найбільш єфективною проти різних мутацій обіцяє бути китайська вакцина CoronaVac від SinoVac — вона містить цілі інактивовані («неживі») віруси і, в принципі, повинна стимулювати появу великої кількості різних специфічних антитіл. Проте такі вакцини мають інші проблеми, серед яких висока реактогенність і низка ефективність — зазвичай це 50-60%.
А в цілому, вважаю, з новим директором «українського CDC» сумувати ми не будемо. Він цілком органічно вписався у поточну команду наших посадовців від медицини.
P.S.
В цілому, деякі знайомі вчені вже створюють нову класифікацію антитіл. На доданок до відомої структури класів (A, D, Е, M, G) і підкласів, пропонують ще одну класифікацію — за походженням.
— Брудні, або неправільні антитіла.
Виробляються в організмі у відповідь на перенесені хворобу, тобто в середньовічній спосіб. В подальшому вони не лише не захищають від хвороби, а ще й заважають організму виробляти чисті антитіла.
Ті, хто мають брудні антитіла, горітимуть в антивакцинальному аду.
— Чисті, або правильні антитіла.
Виробляються після щеплення у прогресивний сучасний спосіб. Вони єдині справді захищають від хвороби. Якщо людина має правильні антитіла, навіть якщо захворіє, то завдяки їх надприродній чистоті стане праведником.
=====
Serhiy Dibrov
Тим, кого дійсно бентежить тривалість імунітету після перенесеного ковід — будь ласка, ось публікація на сайти Національного інституту здоров'я США.
https://www.nih.gov/.../lasting-immunity-found-after...
Вчені вивчали стан імунітету у кількох сотень пацієнтів, які одужали від 6 днів до 8 місяців до того (пацієнтів, які перехворіли ще раніше, у грудні ще не було).
Антитіла проти спайк-білку (шипа вірусу) знайшли у 98%. Равень антитіл тримався стабільний і лише через 6-8 місяцев трошки знизився.
Специфічні В-клітини (імунологічної пам'яти) також були виявлені. Їх кількість після одужання спочатку збільшувалася, а потім трималася на стабільному рівні.
Також високий рівень тримався для Т-лімфоцитів. CD4+ (Т-хелпери) через 6 місяців після одужання були у 92% перехворілих. CD8+ (Т-кіллери) знайшли у половини.
В цілому, у 95% перехворілих знайшли принаймні 3 з 5 спеціфічних елементів імунного захисту, які дозволяють розпізнавати і нейтралізувати збудника COVID-19 через вісім місяців після перенесеної хвороби. Також зауважу, що окрім спайк-протеїну, виявляли антитіла до іншіх специфічних білків.
Сподіваюся, ця новина буде гарною для багатьох моїх френдів і корисною для керівників ДУ ЦГЗ МОЗ України.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2870731.html.
Journal information