Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Serhiy Dibrov · І ЗНОВ ПРО СУДДІВСЬКЕ НЕХЛЮЙСТВО

Вже кілька днів мені всі скрізь розповідають, що начебто "Верховний суд заборонив дітям без щеплень відвідувати школу".
Я втомився пояснювати, що НІЧОГО НОВОГО В ЦЬОМУ РІШЕННІ ГЕТЬ НЕМАЄ. Взагалі нічого.
Ба більше: огляд дурацького рішення за цивільною справою я написав ще два роки тому - розлоге, по пунктах, з матюками. Єдине що: два роки тому рішення колегії під головуванням судді Луспеника стосувалося дошкільної освіти, а зараз - шкільної. Жодної різниці в мотивації суду немає, вона тупо скопійована з попереднього, а до того - тупо скопійована з рішення за адміністративною справою.
Юристи можуть прочитати відповідну частину рецензії за посиланням:
https://tinyurl.com/y3v2h9pz
Я там детально розписав, як колегія порушила принцип диспозиційності, як придумала неіснуючий конфлікт інтересів, як вирішила його на користь невідомих осіб, що не брали участі у справі і про наявність бажання захистити якимось чином свої інтереси навіть не заявляли.
Тому глибоко поринати у чергове дебільнувате рішення я не буду. Все давно написано. Зверну лише увагу лише на одну цікаву і дуже показову деталь.
Нагадаю, мова в справі йде про дівчину, яка мешкала на тимчасово окупованій території. Їй зробили щеплення БЦЖ (проти туберкульозу), проте інформації про наявність інших щеплень немає, зокрема проти кору, паротиту, краснухи (КПК) та поліомієліту (ОПВ).
В обох рішеннях в мотиваційній частині суд написав цілком однакову фразу:
"Вимога про обов`язкову вакцинацію населення ПРОТИ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНИХ ХВОРОБ з огляду на потребу охорони громадського здоров`я, а також здоров`я зацікавлених осіб, є виправданою. Тобто в даному питанні превалює принцип важливості суспільних інтересів над особистими, однак ЛИШЕ У ТОМУ ВИПАДКУ, коли таке втручання має об`єктивні підстави - тобто було виправданим".
Пояснювати щось цій несповна розуму колегії - марна справа. Проте читачам поясню.
За чинним законодавством, обов'язковими в Україні є щеплення проти шести хвороб: туберкульозу, правця, дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту.
Крім того, МОЗ на власний розсуд додав до розділу "Щеплення за віком" в Календарі ще 4 хвороби: гепатит В, ХІБ-інфекцію, краснуху та паротит.
ТАК ОСЬ,
з усього цього переліку лише одна хвороба, туберкульоз, належить до "особливо небезпечних". І саме проти цієї хвороби щеплення БЦЖ було дівчині зроблено.
Решта хвороб фігурують в списку "небезпечних", і це зовсім інші правові наслідки, а ХІБ-інфекція в переліку небезпечних і особливо небезпечних хвороб відсутня взагалі.
https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0133282-95
Тобто - насправді суд встановив, що вимога обов'язкової вакцинації проти кору, паротиту, краснухи, поліомієліту не є виправданою. І навіть не зрозумів цього.
Звичайнісінька справа, насправді. Зви-чай-ні-сінь-ка.
(https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0133282-95)

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2879638.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, анализ, дебіли, діти, україна, щеплення
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments