Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Diana Makarova · НЕХАЙ ВЖЕ КРАЩЕ ПІСЛЯЗАВТРА

Десь сьогодні наткнулась на комент:
- ОБСЄ дало цифри про 1500 порушень! Там на фронті зараз пекло, наші хлопці просто виживають під вогнем. Як і цивільні, що розташовані між двох вогнів.
Я трохи здивувалась. Потім зиркнула на профіль цього коментуючого. Ну, таке. Війни точно не знає, а як знає, то по новинарним зведенням. Мав би розуміти, що 1500 порушень - це не за один день. Ну, точно не за один. Але не розуміє.
Ну, і як він має собі те все уявляти? Звісно, пеклом.
Як воно відбувається насправді - точиться звична робота, десь на фронті повна тиша і тиша ця тягнеться вже роками, а десь звично гудуть певні калібри. Давно вже військові і цивільні, що "живуть між двох вогнів", знайшли можливості для сімбіозу. Іноді нехай йому грець, тому сімбіозу, це коли мова йде про самогонку, припустімо. Чи ті ж самі наркотики.
Іноді і нормально. Принаймні свіжого молока десь купити є можливість. Чи виміняти тушонку на свіже м'ясо. Чи наглушит... ой, перепрошую - наловити риби.
Ну, і перед вечором зазвичай включаються пострілушки. Іноді пострілушки міцні. І теж в певних місцях.
Пекло, кажеш, дядю?
Ти пекла не бачив. Це ще не пекло. Це так, підготовка.
Буде пекло? Так, можливо, буде. Принаймні про грядущу ескалацію ми кричимо вже років шість, з останньої дійсно пекельної кампанії.
Одним словом, хотіла я все це дяді написати. А потім думаю - а толку? От толку, що ми намагаємось подати правдиву картину війни. Де пекло - там говоримо про пекло. Де більш-менш спокійно - про те й співаємо.
А толку, толку!
Коли давно відомо, як треба писати про війну. Є давно вивірений, так званий Бірюковсько-Ричковсько-Доніковський стиль:
- Ми мчимся в ад. Там виживают наши защитники. Люди видержат, нє видєржит бєтон! Сейчас мі забєрьом раненого и віскочим из ада. А они останутся защищать... Хочеш помочь победе? Єто просто! Вот наш счет.
... ну, і так далі. І рахунок під кожним постом.
Люди таке люблять. Щоб ворушилось волосся від жаху, щоб заходилось серце від могутньої звитяги наших славних волонтерів, які "мчаться в ад"
А оці розмірені рейси, оце докладання вам про спокійну роботу військових, ну, куди це годиться, авжеж? Ну, хіба від цього солодкий жах потече хребтом? Звісно, ні.
Не стала я писати це все схвильованому дяді. Не стала просити, щоб не нагнітав. І так нагнітань вистачає. Тому що він теж може поглянути у профіль, пхикнути й сказати:
- Тьотя, та що ти мені можеш сказати? Ну, що ти знаєш про війну! Йди борщ вари.
Мені вже так казали. Бо й правда - ну, що ми можемо сказати вам про війну? Крім того, що все сказали кілометрами й роками своїх, часом дійсно схвильованих, а часом цілком спокійних постів.
Що війна - це в першу чергу робота?
Що будь-яка робота не терпить істерик?
Але навіщо це знати тим, хто хоче бачити зарані пекло?
- Тобі погано? - питається у мене колега по телефону.
- А звідки ти знаєш? - дивуюсь я.
- Так по голосу ж. - сміється колега.
- Та й ти звучиш цілком затрахано. - алаверди я їй відповідаю. - Що в тебе?
- Серце.
- І в мене серце.
мовчимо. Потім вона регоче:
- Ну, от якого чорта? Завтра війна, а ми з серцями.
- А точно завтра? - діловито перепитую я.
- Ну, післязавтра. - відповідає.
- Ну, післязавтра краще ніж завтра. Можна встигнути відлежатись. А то і правда "а вдруг война, а ми уставши?"
Так ми потроху регочемо. Бо це ще не пекло.
А буде пекло?
А біс його знає. Схоже, що буде. А там подивимось. Отак спокійно відповідають нам військові. Отак спокійно говоримо ми між собою.
- Ти готуєшся, раптом що? - питаються колеги.
- Та не дуже. Як можна готуватись, тут би закрити нинішні потреби. А так щоб зазирати у майбутнє, робити якісь запаси, з яких коштів, я вас прошу. - відповідаю я.
- Те ж саме.
Чи буде пекло післязавтра?
Побачимо.
Поки що ж просто попрацюємо.
Я не даю рахунків в цьому пості. Але підмога завжди потрібна. Заявок більшає.
Дякую, люди.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2900335.html.
Tags: ато, донбасс, леді діана, луг%андония, піар, рассея, україна
Subscribe

 • Serhiy Dibrov · О ЗАПРЕЩЕНКЕ

  необходимое пояснение Сегодня я столкнулся с ситуацией, когда ФБ не позволило мне оставить комментарии в аккаунте руководителя департамента…

 • Різне з фб 2021.10.17

  Станислав Асеев Стислі, але новини щодо "Ізоляції" (інформація десь двомісячної давнини): нікого з колишньої адміністрації воєнних злочинців там не…

 • Вторая часть текста про отношение России к украинскому национализму

  Валерій Пекар Вторая часть текста про отношение России к украинскому национализму. Первая часть текста была довольно хорошо принята читателями, но в…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments

 • Serhiy Dibrov · О ЗАПРЕЩЕНКЕ

  необходимое пояснение Сегодня я столкнулся с ситуацией, когда ФБ не позволило мне оставить комментарии в аккаунте руководителя департамента…

 • Різне з фб 2021.10.17

  Станислав Асеев Стислі, але новини щодо "Ізоляції" (інформація десь двомісячної давнини): нікого з колишньої адміністрації воєнних злочинців там не…

 • Вторая часть текста про отношение России к украинскому национализму

  Валерій Пекар Вторая часть текста про отношение России к украинскому национализму. Первая часть текста была довольно хорошо принята читателями, но в…