Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin · Геології пост. Бо вона, на відміну від геополітики, є наукою

11 квітня було оприлюднене думку експертів щодо ймовірного району Азовського моря, де РФ, з подачі кримських та севастопольских "авторитетних вчених", може почати шукати "підземну воду". Або - імітувати пошук води.
Сьогодні ж, 13 квітня, у РФ оприлюднене розпорядження тамтешнього уряду 932-р датоване 10 квітня.
Цікаве співпадіння)
Розпорядженням виділяють ще 70 мільйонів рублів "Росгеології" на геологорозвідувальні роботи щодо "оцінки ресурсного потенціалу питних підземних вод" "в межах акваторії Азовського моря".
У розпорядженні район пошуку не встановлений, та лише вказане, що обіцяють шукати у "четвертичних та неогенових відкладеннях"
Фактично під ці геологічні умови підпадає вся акваторія моря, адже четвертичні відкладення є наймолодшими (прикладом, пісок чи глина), а неогенові, якщо дуже спрощене, це, зокрема, кримський ракушняк.
Тобто такі геологічні відкладення там крізь.
Чи може щось зробити влада України, яка, подейкують, навіть для відстеження цих процесів "пошуку вод" наразі просто не має покриття частини акваторії моря спостереженням АІС.
Бо "просто нема коштів" на 20 метрів щогли десь у славетному курортному місті.Теоретично - так, могла б.
Росія постійно закидає нам те, що Азовське море є нібито "історичними" "внутрішніми водами", та що спільний режим їх користування визначений Договором 2003 р.
За цим договором "всі питання, що стосуються Азовського моря і Керченської протоки, повинні вирішуватися тільки мирними засобами спільно або за згодою Росії та України".
Але проблема у тому, що цей договір визначає різні форми морекористування, але узагалі не регулює питання видобування на Азовському морі мінеральних ресурсів.
Таких як питна вода.
Московські автори документу у 2003 році просто забули про геологію, адже для Азову тоді це не вбачалося узагалі практичним питанням.
Тому ці питання для Азову, за мовчання двусторонньої угоди, регулює лише Конвенція ООН з морського права, за якою "успішно триває" розпочатий МЗС у 2017 р. арбітраж у Гаазі.
Зокрема й щодо Азову.
Але й там питання видобування чогось на Азові у позовні вимоги України включене не було.
Тому у ідеальному світі Україна мала б, після нинішнього офіційного визнання РФ про пошук питної води на дні Азовського моря, запропонувати РФ окремі консультації щодо узгодження з Україною цих дій.
При цьому очевидно, що у процесі примусу РФ до переговорів буде багато "потоку свідомості" про "водний геноцид" і тому подібне.
До цього слід бути готовим не на стандартному рівні "схалили статегію, гімн буде грати, то зникнуть самі всі наші супостати", а із відповідною якістю юридичних аргументів та наявністю заздалегідь накопичених неспростовних доказів.
Після очевидної безрезультативності таких переговорів з РФ, предмет яких Договір 2003 року не регулює, Україні варто подумати над окремим, більш вдало сформованим, арбітражним позовом до Гааги.
Щодо Конвенції 1982 року та прав України на шельф Азовського моря.
Але це в ідеальному світі.
Де нема розмов посадовців про діжки з водою та про повагу до прав військових злочинців в окупованому Криму.
Де не проводять на сьомий рік війни спільні засідання рибні україно-російські комісії, із єдиною метою розбудови корупційних схем та багатомільйонного бюджетоосвоєння.
Втім, для майбутніх підручників з міжнародного права та для дисертацій тематика звісно є плідною та важливою.
Хоча б вченим це наразі дійсно цікаве.
===
Ксенія Підручна
Про те, що немає коштів на АІС - це не правда. Кошти є, але є й тупі та жадібні керівники держпідприємств, які мають відповідати за її встановлення.
---
Borys Babin
Ксения Пидручная вони звісно не тупі. Не дивуюсь що за таке їм добре доплачують їх "друзі та колеги"
===
Dina Sharko
А що у космічного агентство вже немає доступу до інформації із супутників країн партнерів? Вони чудово співпрацюють і у рамках Horizon 2020-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2911090.html.
Tags: анализ, коллективное х%№ло, крим, подонки, прдоны, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment