Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Фейки такі популярні, бо вони "кращі" за реальні новини

Петро Олещук
9 год ·
Зранку я, звісно, як і всі прочитав у фейсбуці про чергову страшну зраду.
Що начебто Єрмак насмілився погрожувати М. Джемілєву, що той має вийти з ЄС і тоді питання Криму будуть вирішуватися "легше". Звісно, з цього приводу було багато прокльонів та обіцянок розібратися з "клятою владою".
Мене ж одразу зацікавили кілька моментів.
По-перше, Джемілєв - депутат, обраний за партійним списоком. Вихід із фракції для нього означатиме втрату мандату. Відповідно, "примушуй" його або не "примушуй" виходити із фракції - користі для себе ти від того не одержиш жодної.
По-друге, куди виходити? У новинах проскакувала начебто "вимога" створити якусь "групу" депутатів кримськотатарського походження. Але що це за "група"? Якщо мова про міжфракційне об'єднання, то для його створення нікуди "виходити" не треба - воно тому і міжфракційне. Якщо мова про депутатську групу, що "дорівнює" фракції (типу "За майбутнє"), то вона повинна мати визначену кількість членів - не меншу за кількість депутатів, обраних до складу найменшої фракції ВР. На даний момент - це 20 депутатів "Голосу". Ну а нардепів кримськотатарського походження у нас менше 20. Тобто, Джемілєв мав виходити у "нікуди"? Та ще й ненадовго... Якийсь занадто "хитрий" план.
Це все суто логічні міркування. Ну але хто знає? Може, Єрмак просто не в курсі і шукав привід для нападу? Може, він діяв ірраціонально? Тож нічого не залишалося як чекати на позицію самого Джемілєва. І протягом дня вона з'явилася.
Як з'ясувалося, в історії все вийшло як у відомому анекдоті, де не виграв, а програв, не машину, а 100 рублів, не в лотерею, а в преферанс.
Отже, що розказав сам Джемілєв. Зустріч з Єрмаком була ще минулого року. На ній були присутні ще й Умеров та Чубаров. На зустрічі ніхто вимог не висував, але "в порядку дискусії він висловив ідею, щоб з фракцій вийшли не тільки я, а й інші депутати - Ахтем Чийгоз, Рустем Умеров і тоді питання, пов'язані з Кримом у парламенті легше б вирішувалися, а також все, що пов'язано з деокупацію півострова". Цю ідею учасники відкинули. Все. Власне, причини відкидання теж зрозумілі. Звісно, у такому тлумаченні воно теж виглядає дещо дивним, але сам Джемілєв підкреслив відсутність "погроз".
Щодо тлумачень, то Джемілєв пояснив це тим, що саме першоджерело інформації - це його інтерв'ю для телебачення кримськотатарською мовою, і, переказуючи усе іншою мовою "трохи наплутали".
Звісно, зручно плутати те, що перевіряти ніхто не буде. Можна непогано хайпанути. Ну а потім... Ну а що потім? Ну будуть нові зради, нові істерики. Виправдані, не виправдані або повністю фейкові.
Завтра якийсь фейк вкине Росія, і у нас його радо підтримають. Чому ні? Його ж не ідіоти будуть писати. Отже, він буде продуманий та відповідати запитам та очікуванням конкретної цільової групи. І ця цільова група буде радо його поширювати.
От у нас багато говорять про силу фейків, не говорячи про дуже простий факт. Фейки такі популярні, бо вони "кращі" за реальні новини. Реальні новини можуть залишати місце для двозначності, а фейк - ідеально лягає на запити конкретного споживача.
Фейки - найхайповіший та найцікавіший сегмент мережевих комунікацій.
===
Денис Попов
Цікавий наголос.
Вкотре доводить, що мережа "ОБС" Порошенка ефективно працює.
Як і з системою ППО навколо Києва.
Не навколо, а в Києві, не система ППО, а мережа магазинів Рошен, але якось так. 😁
Ніхто не бачив, але всі чули.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2917814.html.
Tags: дебіли, зеленский, крим, порошенко, свобода змі, україна
Subscribe

 • Перший стиль - це камуфляж-военторг

  Алі Татар-заде колонізатори носили від Індостану до Папуа особливі колонізаторські костюми, в яких вдома виглядали б дивно; дивно, якщо подумати,…

 • Безусловный доход или… дорога в ад

  Evgeniy Tretiakoff Все чаще раздаются голоса о безусловном доходе, который граждане должны получать, ведь это они хозяева недр и прочих природных…

 • Як же це скласти в один кубик?

  Алі Татар-заде 10 років тому пройшов політичний моб "15-о", відомий тепер як Окупай-щось-там. Знаєте, для мене це легка загадка. Я відчуваю що це…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments