Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Ihor Lutsenko · ПЛАН ПАМ’ЯТКООХОРОННОЇ ВІЙНИ ЗА КРИМ

До уваги міністра окупованих територій Резніков Олексій і секретаря РНБО Олексій Данілов.
Пару днів тому ми відзначали Міжнародний день пам'яток і визначних місць-2021.
Пам’яткоохорона – це наша зброя, це наш удар у відповідь Росії. Так само, як Росія системно нищить нашу національну спадщину, так само треба системно відповідати.
Спеціалісти з охорони культурної спадщини – такі ж військові на цій війні, як артилеристи чи зв’язківці.
Не думаю, що загал це розуміє, а от такому з недавніх пір популярному закладі, як РНБО, це розуміють. Принаймні, згадали в переліку «мяких» засобів тиску на Росію у Стратегії деокупації Криму.
Про пам’ятки там тільки два абзаци.
«54. Україна здійснює моніторинг дотримання норм міжнародного права і законодавства України щодо збереження на тимчасово окупованій території культурної спадщини, у тому числі спадщини кримськотатарського народу, і у разі їх порушення вживає необхідних заходів реагування, насамперед шляхом подання позовів у міжнародні судові установи.»
«60. Україна вживає заходів щодо збереження культурної спадщини на тимчасово окупованій території, зокрема формує реєстр культурних цінностей та музейних колекцій України на тимчасово окупованій території та реєстр втрачених культурних цінностей.»
Правильно, все правильно.
Але треба підняти тему історико-культурної спадщини на вищий рівень у самій Стратегії – хоча б на рівень екології. Про екологічну політику там цій розділ, втричі більше, ніж про пам’ятки.
Тобто комплекс заходів має бути наступний:
1. Моніторинг руйнації Росією історико-культурної, зокрема, архітектурної, історичної та археологічної спадщини власними силами ЮНЕСКО та за допомогою міжнародних громадських організацій, зокрема, ICOMOS.
2. Використання майданчиків ООН та споріднених, для обговорення підсумків моніторингу. Використання Кримської платформи мінімум на двох її рівнях – рівні парламентів та на експертному.
3. Створення реєстру шкоди, нанесеної владою окупантів історико-культурному спадку України, обчислення збитків у монетарному вимірі і позовна робота.
4. Зусилля України з виконання на тимчасово окупованій території міжнародних договорів у сфері охорони історико-культурної спадщини, зокрема шляхом участі у розробці та реалізації відповідних міждержавних проектів (програм), проведенні інспекційної діяльності, тощо.
Правильним результатом такої роботи було б, щоб Росію вважали країною-варваром в світовій пам’яткоохоронній тусовці. До речі, офіційна російська делегація завжди підтримувала кроки по руйнуванню київських пам’яток, коли мова заходила про них на подіях ЮНЕСКО.
Що ще важливо розуміти – ні Мінкульт, ні Міністерство закордонних справ самостійно з цією задачею не справляться. Бо між ними ніколи не було взаємодії – МЗС традиційно не розуміло свою роль у пам’яткоохоронній темі, а Мінкульт цю роль розумів занадто гарно (але це інша історія, про корупцію).
Наразі нашу роботу за нас роблять в ЮНЕСКО. Свого часу там до щорічної Сесії Комітету всесвітньої спадщини у 2019 було підготовлено прекрасну для нас, але надто лаконічну доповідь. Фахівці ЮНЕСКО відзначали «руйнівні дії російської влади в Криму, які реально загрожують збереженню універсальної культурної та історичної цінності й автентичності українських об’єктів культурної спадщини, зокрема об’єкту «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» – зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і Ханського палацу в Бахчисараї – з Попереднього списку всесвітньої спадщини».
Постає питання: цього року буде чергова, 44-та Сесія Комітету всесвітньої спадщини в Китаї – чи матимемо ми від України критичну масу фактажу по злочинах РФ проти нашої спадщини? Чи сформували ми вже в рамках цього комітету коаліцію спротиву Росії? В дипломатії час летить дуже швидко, а процедури працюють повільно, встигаємо ми на липень цього року?Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2925802.html.
Tags: анализ, коллективное х%№ло, крим, піар, рассея
Subscribe

 • Олег Ельцов · Плановая агония

  Злобное НАТО обступает РФ со всех сторон вопреки провозглашенным целям Спецоперации. Про разрыв газовых связей с Европой Кремль ничего не объявлял в…

 • Serhiy Dibrov · Трішечки філософії.

  Готуюся до судового засідання по суті мого позову до МОЗ. Нагадаю: я попросив надати мені копії договорів про закупівлі виробів для профілактики…

 • І це під Києвом

  Vitaliy Rudenky В Чабанах (Київщина) є такий дивний мер Олександр Киризлієв. Судимий. Колись працював з документами в МВС в ДП "Розвиток". Потім його…

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments