Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin · Про рибалок

Сьогодні усі експерти масово перекваліфіковувалися на знавців камбали-калкан.
Та не у доречному для їх переважної більшості питанні: як краще її споживати з гріля, із кокуром чи ріслінгом, а щодо організаційних, правових та навіть "військово-тактичних" аспектів захоплення ПС ФСБ РФ вночі з 19 на 20 квітня у водах Чорного моря двох українських рибалок на фелюзі ЯОД-2483.
Захоплення відбулося у виключній економічній зоні України на приблизно рівній відстані між Кримом (Тарханкут) та материком (Тендра) у водах, які агресор вважає нібито "власними".
Формально підставою діянь ПС ФСБ було те, що нібито лов був "без документів".
Насправді ж фелюга слугувала допоміжним судном для мотобота ЯМК-0145 під час їх спільного промислу, який був до 10 міль від затриманої фелюги та до якого корабель ФСБ РФ не наближався. Де й були документи на лов.
Про ситуацію фахівцям було відомо зранку 20 квітня, але питання було у тому - як саме розвиватимуться події із захопленими ПС ФСБ заручниками.
Там були різні варіанти.
Наразі окупанти оголошують що капітана фелюги "оштрафоване" у Чорноморському "судом" на 257 тисяч рублів, з "вилученням сіток".
Надалі багато що залежить від позиції судновласника та "затриманих" осіб, яких, можливо, з Криму все ж відпустять.
Публічних порад цим рибалкам точно не даватиму, зважаючи на сумний попередній досвід.
Адже усі попередні випадки затримання, викрадання та утисків українських рибалок у водах навколо Криму залишилися "непоміченими" українською владою.
Ні, самопіар та гучні заяви звісно були. Але без наслідків.
МЗС спеціальних правових кроків не вживав, а загальний "морський" кейс у арбітражі в Гаазі за Конвенцією 1982 р. "успішно виграє". Так "успішно", що той арбітраж вказав на нібито "відсутіність у себе юрисдикції" щодо відповідних вимог України як берегової держави. Така як мінімум дискусійна позиція арбітражу не виникла б без синдрому Даннінга-Крюгера у незмінних десятиріччями юристів МЗС та їх "високопатріотичних" керманичів, саме які теоретично мали погоджувати з 2016 р. тактику та стратегію України у тій "морській" справі.
Та усі "кримінальні провадження" щодо "позбавлення свободи" рибалок "успішно закінчилися" виключно фонтаном самопіару "кримських правоохоронців" вже на стадії їх порушення.
Ці справи, як свідчать відкриті дані, фактично не розслідуються, а оскільки їх порушене по "нетяжких" статтях, то незабаром варто очікувати їх "успішне закриття".
Також держава у особі Мінреінтеграції в 2020 р. категорично відмовилася виплатити викраденим у 2018 р. очаківським рибалкам, яких катували у Балаклаві із висуванням політичних вимог, та які вкрай гідно поводили себе у місцях несвободи, прямо передбачену законом матеральну допомогу.
Бо тамтешні рибалки - люді прості та мабуть звичні для окремих "професійних політв'язнів" з числа вчорашніх контрабандистів слова "30% на оргвитрати" не розуміють.
У іншій справі, із "оштрафованим" ПС ФСБ у 2017 р. "за порушення державного кордону РФ" рибалкою Верховний Суд наприкінці 2020 року вирішив, що питання свавілля окупантів на морі узагалі "непідсудні українським судам".
Позиція високого суду (посилання на цю постанову КЦС ВС у справі 648/1084/17 в першому коментарі) тут "вкрай цікава" та упевнений, що міжнародним інституціям вона також скоро "дуже сподобається".
Як і схильність клерків профільних міністерств до "відшкодування оргвитрат", окремі з яких після вимушеного звільнення через "втрату берегів та обрію" нині підробляють "на півставки" "громадською кримською совістю".
Як і підписаний у 2019 році спільно держрибагенством та його російськими партнерами "Порядок", за яким рік тому було викрадено рибалок на Азові, з їх ув'язненням у Керчі.
Тому роботи попереду звісно багато та ключові правові рішення у морських справах ще попереду.
У Гаазі, Женеві та Страсбурзі.
Ближче із справедливістю в цих питаннях важкувато.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2928008.html.
Tags: беспредел, европа, крим, подонки, провокація, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments