Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

цей випадок можна з уникального перетворити чи не на конвеєр

Алі Татар-заде
неочікуваний успіх України з Інязором (національним лідером) народу Ерзя, його виступ в ООН, злагоджена робота кількох урядових департаментів - все це дуже хочеться мені бачити не якимсь рандомом, а стратегією. Але не знаю, як насправді.
У Московії мешкає з понад сотню етносів і ще стільки ж субетносів, які потенційно мали б державотворчі потужності. Не вистачає зовсім не так багато: 1) свідома діяльність України в цьому напрямі, 2) створення "меджлісів" (як взірцева модель) для ціх народів у вигнанні (тобто в Україні), 3) - інформпідтримка, 4) 1 катедра на тисячу наших вишів з певної етнічної мови і (зовсім шикарно булоб) ще 1 з культури.
Інязор - випадок який ми можемо перетворити на прецедент а не інцидент.
Так, нам пощастило що ідейний та енергійний ерзя - патріот України, друг вічної пам'яті Чорновіла, перебуває у відносній безпеці на нашій території.
Але цей випадок можна з уникального перетворити чи не на конвеєр!
Хіба в нас мало представників угрофінських і тюркських етносів, кавказьких народів, московитських субетносів (казачєство теж рахується) які давно мешкають або навіть народилися в Україні, повністю їй лояльні?
Та їх просто ніхто не шукав!
Тим більше, що ми не расисти: і напівровки, чвертькровки ітд для нас нічим не відрізянються від чистокровних - справа в серці і голові.
Зробити фігуру зараз можна з будь-якого адеквата (на те і рекламні функції змі, як би вони не звалися).
Це простіше і безпечніше, ніж притуляти у себе московитську опозицію, яка за відомою приказкою завжди ламається на українському питанні.
=====
Павло Подобєд
22 квітня о 10:30 ·
Нічого подібного в історії Постійного представництва України при ООН я не пригадую.

Ерзянський лідер, в складі української делегації, виступив в ООН зі звинуваченнями на адресу Москви.

Це сталось на ХХ сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів.
Інязор (головний старійшина) ерзянського народу Сиресь Боляєнь, виступав за квотою України. Його доповідь стала першою промовою на офіційному заході ООН, виголошеною ерзянською мовою. Секретаріат Інязора забезпечував синхронний переклад з ерзянської на англійську. Виступ транслювався по телебаченню ООН (UN Web TV). За спиною доповідача знаходились два прапори – України та національний прапор ерзян.
Вже з перших речень ерзянський діяч приголомшив російську делегацію: «За останніх 30 років ерзя з мільйонної нації перетворились на невеличку етнічну групу, на межі цілковитого зникнення. Без війни, без епідемій і примусових депортацій. В схожій ситуації опинились наші сусіди по регіону Ідель-Урал: мокша, удмурти, марі, чуваші, башкири і навіть татари. Народам Росії заборонено мати власні політичні партії, університети чи навчатися в школах рідною мовою. Тільки танці в національних костюмах. Той, хто бореться за права свого народу – переслідується поліцією як екстреміст чи піддається примусовому психіатричному лікуванню як божевільний».
Головний старійшина ерзян закликав міжнародну спільноту посилити тиск на Російську Федерацію: «Ерзя можуть вижити в пандемію коронавірусу, але не можуть вижити в Російській Федерації. Лише міжнародний тиск на Москву здатен вберегти нас від останньої фази етноциду».
Також Сиресь Боляєнь передав Секретаріату Постійного форуму ООН з питань корінних народів заяву щодо порушення прав корінних народів у Російській Федерації. У документі звертається увага ООН на політично вмотивоване судове переслідування Татарського громадського центру, громадської організації «Башкорт» та заборону її діяльності. Перераховуються численні судові процеси проти лідерів татарського, інгуського, калмицького, черкеського і бурятського національних рухів. Окремо наголошується на відсутності прозорого і справедливого розслідування вбивства активіста черкеського молодіжного руху «Адыгэ-Хасэ» Аслана Жукова у 2010 році, інгушського активіста Мусліма Хашагульгова у 2018 р., саамського активіста Євгенія Юшкова у 2020 році; замаху на засновника бурятського правозахисного руху «Эрхэ» Євгенія Хамаганова у 2015 році, викрадення інгушського активіста Рустама Льянова у 2018 році; на застосуванні каральної психіатрії щодо башкирської активістки Рамілі Саїтовії та якутського діяча Алєксандра Габишева у 2020 році.
Важливо, щоб Україна розвивала подібні ініціативи. Не лише "глибоке занепокоєння". Ми повинні стати голосом і адвокатом тих, хто понесе труну Росії у світле майбутнє. Бачити менше


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2935657.html.
Tags: геноцид, европа, конспирология, піар, рассея, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments