Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Про Нобелівську Премію з Літератури

Valentyn Luchenko разом з Olena Sokolynska
Однозначно це найскандальніша премія від самого початку її заснування. В історії її вручень є геть негідні періоди, коли ще живі літературні генії Антон Чехов, Еміль Золя, Лев Толстой її не отримали, натомість нікому не відомі скандинавські літератори нагороджувалися пачками, особливо на початку її історії.
Серед її лавреатів є люди, які ніколи художньою літературою не займалися. Серед них математик і філософ Бертран Рассел, політик Вінстон Черчіль, журналістка Свєтлана Алєксієвич, рок-співак Боб Ділан. Останній був настільки спантеличений цим нагородженням, що навіть хотів від неї відмовитися, але обмежився лише тим, що не приїхав на церемонію нагородження.
Ця премія занадто заполітизована. Так її отримали Солженіцин і Бродський не тому, що були видатними письменниками, а тому, що були вигнанцями з СРСР.
Від Нобелівської премії відмовився Борис Пастернак під тиском каральних органів СРСР. Без жодного на себе тиску від неї відмовився Сартр. Але не відмовився і не міг відмовитися Міхаїл Шолохов, такий собі літературний фунт, на якого записали авторство геніального роману Тіхій Дон. Міхаїл Шолохов - креатура ГПУ. Більшовикам потрібен був письменник з народу, малописьменний, простий, як швеллер. ГПУ організувало літературний процес по створенню шедеврів за допомогою літературних негрів, серед який був навіть Андрєй Платонов.
Політизації Нобелівки в найближчому майбутньому нічого не загрожує, позаяк культур-марксисти становлять більшість серед тих, хто вирішує кому її присудити.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2936523.html.
Tags: история, левые
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment