Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Але найсмішніше трапилось потім

Volodymyr Boiko
12 год ·
Три роки тому, 28 квітня 2018-го, від вибуху гранати в ході з’ясування відносин зі своїм 24-річним пасербом загинув 45-річний журналіст Віталій Кукса. У такий день гріх не згадати кумедну історію, яка трапилась у 2004 році, коли Віталик працював у «Дзеркалі тижня».
Оскільки я систематично пив кров з тодішнього генерального прокурора України Геннадія Васильєва, Геннадій Андрійович доручив своїм наближеним вжити відносно мене контр-заходи. І тоді його помічник Рафаель Кузьмін відправив у найпродажнішу київську газету «Дзеркало тижня» керівника агенції «Піар-Донбас» Олександра Голіздру (останні роки Голіздра працював начальником управління медіа-проектів ДП «Держзовнішінформ» Мінекономрозвитку України) з грошима та пропозицією опублікувати статтю про те, який я негідник.
Торгувались довго. Головний редактор «Дзеркала тижня» Володимир Мостовий говорив, що він, як голова Комісії з журналістської етики, через цю публікацію зазнáє особливих моральних страждань, а тому просить не п'ять тисяч доларів, як зазвичай, а вісім. Голіздра вже встиг частково розтринькати гроші, отримані від Кузьміна, і намагався збити ціну. Урешті-решт сторгувались і підготовку публікації Мостовий доручив Куксі.
Одначе один з тих, хто був присутнім під час торгів, негайно розповів про це мені та попередив, що Кукса має зателефонувати аби, типу, виглядати об’єктивним і подати мою точку зору – але при цьому зробити це так, щоби я не знав, про що йдеться і яку тему я маю коментувати. Тож коли Кукса зателефонував, я з нього лише посміявся.
Але найсмішніше трапилось потім: після публікації виняткової за бездарністю статті вибухнув скандал (у статті, яка вийшла під псевдонімом, йшлося про те, що я – приватний підприємець, а ніякий не журналіст, і оббріхую святу людину – генерального прокурора України, приписуючи йому нетрудові доходи, оскільки в такий спосіб хочу захистити себе від кримінального переслідування за несплату податків; зараз приблизно те ж саме усі ці фахівці з журналістської етики розповідають про мене в зв’язку з моїми публікаціями про Ситника та його кума Калужинського), а деякі провідні автори ДТ – які нині протирають штани у фракції «Голос» Верховної Ради – навіть стали вимагати, щоби редакція принесла мені вибачення й повернула Кузьміну гроші.
Звісно, ніхто вибачатись не став, натомість Юля Мостова бігала по Києву та розповідала, що в усьому винувата Олександра Примаченко (яка не мала до цієї історії жодного відношення): мовляв, тато зламав ногу, не вичитав номер, а Олександра, гадюка така, пропустила в друк бозна що й тепер така ганьба, така ганьба… Тоді я, скориставшись своїм правом на відповідь, дарованим мені Цивільним кодексом України, написав ржачний текст такого ж обсягу, як і стаття Кукси, де розповів про обставини отримання грошей головним редактором «Дзеркала тижня», і відправив у редакцію ДТ електронною поштою.
Жодної реакції від голови Комісії журналістської етики не було. Почекавши місяць, я відправив цей текст у ДТ повторно, але вже рекомендованим листом, попередивши, що буду змушений звернутись до суду. Після цього моя відповідь, нарешті, побачила світ на шпальтах ДТ, але втричі меншого обсягу – у редакції викинули без мого відома всі згадки про Кузьміна, Голіздру, Куксу та 8 тисяч доларів.
Судитись з убогими я не став, натомість за кілька років по тому поквитався з родиною Мостових тим, що опублікував історію про те, як чоловік Мостової, Анатолій Гриценко, будучи міністром оборони, домігся призначення своїм заступником шахрая Кредісова, який щойно вийшов з Лук’янівського СІЗО на підписку про невиїзд і перебував у статусі обвинуваченого...
А Віталика, звісно, шкода – у випадку обрання Гриценка президентом України він би міг посісти посаду міністра інформаційної політики.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2942699.html.
Tags: бойко, история, менты, подонки, прдоны, свобода змі, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments