Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Oleksii Stepura · 19-02-2014

... Приблизно о 21:30 на Банковій відбулася зустріч Януковича з лідерами опозиції, під час якої сторони домовилися про перемир'я. Переговори планувалося продовжити вранці, за участі європейських посередників. Уже було відомо, що до Києва вирушив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорські.
Як стверджує видання «Шпігель», ініціатором міжнародного посередництва у справі врегулювання конфлікту в Україні виступив глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Таке рішення він прийняв увечері 18 лютого, дізнавшись про штурм Майдану, і відразу ж зв'язався зі своїм польським колегою. На наступний день відбулися німецько-французькі консультації, і до миротворчої місії підключився міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус.
Пізно увечері 19 лютого відбулася телефонна розмова між Путіним і канцлером Німеччини. За його результатами Меркель повідомила, що "проінформувала" російського президента про майбутній візит до Києва керівників МЗС Німеччини, Франції та Польщі. Можна припустити, що обговорювалася можлива участь в посередницької місії представника Росії. Тим більше, що високий уповноважений, а саме – статс-секретар, заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін – перебував тоді в Києві.
Візит Карасіна в Україні називали плановим, але остаточне рішення щодо його прильоту приймалося пізно ввечері 18 лютого, і це не могло бути випадковістю. Особливо з урахуванням того факту, що Карасін давно займався в МЗС РФ українським напрямком. Російський посланець провів в Києві декілька зустрічей, зокрема, з міністром Кожарою і пообіцяв, що черговий транш обіцяного Путіним кредиту надійде вчасно. До миротворчої місії Карасін не долучився, і полетів назад до Москви.
Аналізуючи події 19 лютого, варто відзначити дивний спокій в цей день Володимира Путіна. Хоча, здавалося б, відмова Януковича від проведення АТО і штурму Майдану означала повний провал "кремлівського сценарію". Становище президента України погіршувалося з кожною годиною, і лідер Росії це усвідомлював. Однак, як з'ясувалося, у Путіна в запасі залишався ще один підступний план.
Щоб пояснити задум господаря Кремля, наведу спочатку цитату із заяви голови Європарламенту Мартіна Шульца. Вдень 19 лютого він назвав події в Києві трагедією і констатував, що "українська влада втратила майже всю свою легітимність". Таке висловлювання натякало: в Брюсселі вже допускали можливість усунення Януковича революційним шляхом.
У ситуації, що склалася (а в Москві давно попереджали, що в Україні назріває державний переворот!), Путіну, передусім, треба було зафіксувати статус Януковича. Посередницька місія, яка прямувала до Києва, прагнула схилити сторони конфлікту до мирної угоди, і це, як не парадоксально, відповідало інтересам Кремля.
Справа в тому, що підписання главами МЗС Польщі, Німеччини та Франції спільного документу з президентом України означало, перш за все, підтвердження Заходом легітимності Януковича. Незалежно від змісту угоди: важливо було лише не допустити його добровільної відставки і максимально відкласти дату дострокових виборів.
Потім в Києві планувалося влаштувати такий самий хаос, як у Львові в "ніч гніву", спровокувавши Майдан на захоплення Адміністрації президента, Верховної Ради, Кабміну, МВС та СБУ. Такі дії однозначно трактувалися б як спроба повалення законної влади в країні, і ніхто б їх не виправдав. Тим більше, якби учасники протесту порушили мирний договір, узгоджений з місією посередників. США і країни Європи мали погодитися з Путіним і відмовитися від підтримки "радикалів" і "неонацистів".
Легітимним главою держави залишився б Янукович, а роботу парламенту і уряду можна було тимчасово перенести до Харкова. Доки в столиці не буде відновлений конституційний лад. За допомогою російських військових, в разі відповідного звернення до Путіна від міжнародно-визнаного президента України.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2953414.html.
Tags: германия, история, конспирология, майдан, рассея, україна, х%№ло, янукович
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments