Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

НАРИСИ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ КРІЗЬ ПОЛІТИЧНУ БІОГРАФІЮ Нарис 138 Знецінені заощадження

Борис Беспалий
У минулому Нарисі про законопроекту № 6103 Про внесення змін до Закону «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України» від 31.10.2000, ініціатори: Борис Беспалий, Володимир Бондаренко, Сергій Терьохін, Ігор Осташ http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?skl=4&pf3516=6103-1
Текст за цим посиланням, далі - Пояснювальна записка до проекту, актуальність якої зберігається:
«Повернення громадянам втрачених заощаджень на суму понад 130 млрд. грн. є питанням не лише економічним, але й моральним. Усвідомлення цього зобов’язує державну владу, зокрема парламент, до пошуків реальних джерел повернення боргу.
Даний законопроект пропонує у якості таких джерел насамперед кошти, отримані від продажу земельних ділянок державної власності як фізичним, так і юридичним особам. Для погашення державного боргу це видається цілком виправданим.
Іншим джерело погашення заборгованості пропонуються 30% коштів від продажу земельних ділянок комунальної власності. Такі ділянки мають високу ціну й можуть активно розпродаватись під житлове та інше будівництво, що перетворює виплату астрономічного державного боргу на реальну справу.
Використання земель комунальної власності для виплати державного боргу є виправданим ще й тому, що начас утворення боргу (січень 1992р.) усі земельні ділянки належали до загальнодержавної власності (комунальна була лише її різновидом). Саме тому надходження і з продажу комунальних земель мають використовуватись на компенсацію усім громадянам, незалежно від їхнього місця проживання.
Варіант, щоб кошти від продажу комунальних земельних діляноевикористовувались для погашення заборгованості лише лише членам відповідних територіальних громад також можливий. Однак у цьому випадку програють сільські жителі, де землі і дешевші, в приватизуються, переважно, не через продаж. Остаточно вирішити це питання можна під час розгляду законопроекту.
За відсутності розвиненого земельного ринку, фінансову сторону законопроекту можна обрахувати лише наближено. Наприклад, досвід формування ринку житла показав, що оцінки на основі методик є надто далекими від життєвих реалій. Тому й розрахунки, які відповідно до Регламенту, будуть зроблені відповідними парламентськими комітетами й управліннями апарату, можуть бути дуже наближеними.
Оскільки запропонований законопроект передбачає бюджетні витрат з джерел додаткових, то практична неможливість належного фінансового обґрунтування не є перешкодою для його прийняття. А враховуючи те, що борг цей виплатити треба обов’язково, а реальніших джерел для його погашення майже за 9 років так і не запропоновано, то прийняття даного законопроекту не лише можливе, але й необхідне.
У даному проекті не розглядається питання щодо індексації втрачених заощаджень, оскільки це передбачено базовим Законом, зміни до якого пропонуються».
Скільки пам’ятаю, розрахунки парламентських експертів показали, що за нашим проектом лише у Києві можна отримати, як мінімум, 56 млрд. грн.! А істотних заперечень проекту не пам’ятаю. Менше з тим, при голосування він не добрав, здається, 4 голоси (222 із необхідних 226) і був відхилений https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2287%D1%80-14#Text
Шкодую досі.
Причина тодішнього відхилення і подальшого несприйняття на поверхні: для можновладців, щоб вони не патякали, земельні угіддя не народні, а ресурс їхнього особистого збагачення, земельні ж ділянки не для аукціону, а для розкрадання на шару чи за безцінь. Навіть величезні політичні дивіденди від погашення заборгованості за знеціненими заощадженнями, земельної жадоби не перебили.


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2960198.html.
Tags: история, прдоны, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments