Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

ФРОНТ ТРАВНЯ 2021 Враження. Потреби. І про погане

Diana Makarova
.
ВРАЖЕННЯ
Фронт змінюється миттєво, навіть коли стоїть на місці. Навіть в часи стагнації і повного перемир'я. Не втомлююсь про це казати.
Від чого це залежить? Від ротацій? Можливо. Бригади бувають хороші, так собі і різні. От коли на лінію виходять так собі і різні - ховайсь в жито. Фронт таким і буде. А коли на фронті домінують нормальні робочі бригади - і враження будуть позитивними.
... ми повернулись з фронту травня 2021-го, сповнені позитивом. Пройшли лінію від Щастя до Мар'їнки, на зовсім-зовсім фланги не мали вже сил. Дійдемо туди наступного разу.
Мали зустрічі у 5 бригадах і кількох окремих групах. Спілкувались в основному на рівні взводів, рот, батарей. Комбат, НШ батальйону - рідкісні гості в нашому спілкуванні. Про комбригів взагалі мовчу, ми не ходимо по комбригах.
Одразу скажу - наша виборка не надто репрезентативна. Ми їдемо до людей, перевірених роками війни. Можливо, ще і в цьому причина наших позитивних вражень.
Для противаги позитиву включимо персонажа ТАЛАДНО. Він буде нашим песимістом, ба навіть добре поінформованим оптимістом. Він не буде йняти віри нашим словам, перед ним ми будемо виправдовуватись.
Отже...
1. АЛКОГОЛЬ.
Про це я вже писала, з радістю й пошаною скажу ще раз. Фронт зустрів нас тверезістю. За шість дній рейсу ми бачили всього одного п'яного чучелка і всього одного офіцера на рівні подшофе, тобто, як джентльмен - до сінєви вибріт і слєгка п'ян.
ТАЛАДНО...
Чи значить це, що на нашому фронті аж такий сухий закон і за сто грамів розстріл на місці? - ні, абсолютно ні. Десь валялись ті, що в стельку п'яні. Десь інших вже везли на задувку. Але було їх не так багато, щоб зустрічатись на кожному кроці, як у минулі роки. Тому виборка не така вже й нерепрезентативна.
А це ж був Великдень. Розуміти треба, яке це святе діло - навалити за Великдень. Зазвичай і блокпости стоять синюваті і задумливо похитуються.
Нині ж всі як один блокпости були тверезими.
2. НАРКОТИКИ.
Питання про наркотики нам навіть не треба задавати. Зазвичай нам самі жаліються на клятих наркоманів, яких:
- набирають військкомати
- підсаджують на це діло місцеві
- підсаджує невідомо хто.
Зараз усі командири, з якими ми спілкувались, діловито говорять про те, як важко видалити з підрозділу наркомана, які шляхи вони шукають для цього, лають військкомати, які знову понабирали казнащо - але про масовість мова не йде. Випадків наркоманії на фронті стало суттєво менше.
Можливо, причина ще й в тому, що припинилась місія окремо взятих "волонтерів", які раніше приїздили до бригади, зачинялись десь з начмедом - аж гульк, і за півроку батальйон розвалювався в наркоманії. Чи знала про таке "волонтерство" контррозвідка? Звичайно, знала. Контррозвідка ж мусить з чогось отримувати свою долю. Чи знали про це комбриги? Звичайно. Дехто отримував конвертики з долею і навіть не бажав знати, за що саме він отримує цю частку грошей. (насправді чудово знав)
Це явище тяглось по фронту з 2016 по 2019 рік. Потім почало поступово згасати. Можливо, тому що дехто з цих "волонтерів" пішов до політики, не будемо навіть вказувати, до яких партій, нєсть ім числа, але коли навіть ЄС їх виганяла - завжди знаходився якийсь умовний Філатов, що підбирав, втирав сльози і брав до команди. Хороше, якісне гімно довго лежати не буде. Завжди знайдуться бажаючі гімно підібрати.
ТАЛАДНО...
Ви хочете сказати, що наркоманію на фронті побороли після виборів?
Ні і ще раз ні.
Рішуче ні.
Наркоманія на фронті є, була і буде. Як буде й доля СБУ у цій справі, як буде й доля у цій справі нечистоплотних командирів. Просто я порівнюю з навалою 16-19 і зараз. І в мене складається враження, що фронт САМ взявся за викорінення цієї ганебності. І фронт же мріє про те, щоб військкомати теж якось взялись за рішення цієї справи. Як? Та дуже просто. Не треба набирати до війська кого попало. Так, навіть коли у вас горить план.
3. СТРІЛЯТЬ? НЕ СТРІЛЯТЬ?
Це ключове питання фронту, і це цікавить всих у першу чергу.
В нас склалось враження, що ті, хто хоче воювати, вміє воювати, прагне воювати - ті і воюють, і відповідають, і стріляють. Як певні батальйони, так і певні групи.
ТАЛАДНО...
А як же наказ по всьому фронту "Не стріляти у відповідь?" А як же оці зеленобобики, що прагнуть миру і не дають фронту працювати?
Ну, слухайте.
Ми чули прильоти і чули виходи, ми бачили, як готувались до виходу наші, і ми розуміли, що саме вони вантажать у свої машини. І ми тішились.
Ми також бачили соплежуйні батальйони. Таких більше. Там девіз - вийти на фронт, отримати свої законні фронтові, відсидітись по-тихому і вуаля. Ми добре знаємо, які бригади називаються серед волонтерства бригадами-миротворцями.
Тобто, повторюю - хто хоче воювати, той воює, хто хоче відсидітись, той сидить і не відсвічує.
Складається враження, що рішення залежить від:
- комбатів
- комбригів
- ОТУ
- ГШ
І будете сміятись - але від "блату" в ОТУ і ГШ. От є в тебе криша там - воюй, хлопче, тебе прикриють. Але таке завжди було, в усі роки війни, тому нічого нового для себе ми не побачили.
Але ми також добре знаємо, що і в тих бригадах-миротворцях, і в соплежуйних батальйонах є люди, які хочуть воювати. Це вже про мотивованість.
4. МОТИВАЦІЯ
Рватись в бій, брати Донецьк та Луганськ, гатити артилерією, посилати піхоту вперед, захоплювати позиції, звільняти територію - оцього всього, чим палав фронт 2014-го року, чекати марно. Вмотивованих бійців та командирів на фронті лишились жменьки.
Мати рахунки до ворога, мститись ворогу за наших полеглих, дерти з нього шкуру за Іловайськ, Дебальцево, Аеропорти (обидва) - все це палало ще у 2015-му. Зараз все трохи стихло.
Фронт зараз - це жменьки людей, що пройшли війну, починаючи з самого початку. І навколо них тисячі тих, хто прийшов на фронт просто для заробітку. Оці тисячі - вони навіть не знають історії нашої війни. Навіть з офіцерами випуску 2017, 18, 19 років марно говорити про події перших років війни. Вони про них НЕ ЗНАЮТЬ. Складається враження, що їх вчили чому завгодно, але не історії наших перемог та поразок.
Це гірко.
Це дуже погано.
І це вкрай небезпечно для фронта, який щойно стояв на порозі ескалації. Та й зараз загроза ескалації примарою летить над фронтом.
Але загалом до заробітчанського легіону в рядах наших фронтових бригад я ставлюсь досить спокійно. Як загуде та свисне, як розпочнуться атаки по всіх фронтах, певна кількість заробітчан, звичайно, здрисне. І тут теж нічого нового. Під час боїв перших років війни ми мали такий шалений відтік дезертирів, що навіть не знаю, чи наважиться хтось колись визначити цю цифру. Тому пропоную зупинитись на тому, що фронт знає про своїх заробітчан, звично вираховує потенційну кількість тих, хто лишиться і піде в бій. Бо фронт - він далеко не дурень, знаєте. І, повторюю - він вже давно навчився САМ регулювати свої проблеми.
5. ЗАГРОЗИ Й ВИКЛИКИ
Щодо ескалації - фронт сприйняв цю загрозу досить спокійно. Паніки не було, і то слава богу.
6. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
я розкажу про забезпечення в наступному пості. Але зізнаюсь - заявок ми з фронта вивезли чимало. Усе це потрібні речі, вареників і шкарпеток хлопці й дівчата не просять, а просять допомоги у серйозних, дорогих закупівлях.
Тому прошу вашої допомоги. Доки ми готуємо звіт по роботі, що була нами зроблена - тут же заходимо і на новий виток роботи.
Отут наші реквізити. Якщо ви можете допомогти фронту з нами. Ящо ви цього бажаєте - просимо вас, люди.
https://www.facebook.com/fondDM/posts/1615417812050324

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2968042.html.
Tags: ато, донбасс, леді діана, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment