Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Події 18 лютого 2014. Переслідування учасників протесту

Адвокатська дорадча група / Advocacy Advisory Panel
12 травня о 20:58 ·
Вчора (11.05.2021) Київський апеляційний суд відмовив прокуратурі у задоволенні клопотання про передачу справи слідчого Руслана Зубка до Голосіївського суду Києва — для об’єднання з іншою справою про незаконне кримінальне переслідування учасників протесту по подіях 18 лютого 2014 року фігурантами якої є прокурор Нагорний та сім київських слідчих.
Наразі в обох справах завершили оголошення обвинувальних актів.
Справа Зубка слухається в Подільському суді. Слідчого Дніпровського райвідділку Києва обвинувачують у зловживанні службовим становищем, службовому підробленні, завідомо незаконному затриманні, та притягненні завідомо невинного майданівця Віктора Голодюка до кримінальної відповідальності (ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 372 КК).
За даними слідства, потерпілого Володимира Голодюка доставили до Дніпровського відділку міліції близько 22 години 18 лютого 2014 року. Слідчі дії з ним проводив старший лейтенант міліції Руслан Зубко. Слідчий не виявив жодних заборонених речей у затриманого і, згідно з обвинувальним актом, не мав жодних доказів причетності його до протиправних дій.
Попри це Зубко склав письмове повідомлення про підозру Голодюку та передав його процесуальному керівнику — прокурору відділу прокуратури Києва Анатолію Нагорному, який погодив підозру.
Далі слідчий Зубко склав та погодив із заступником прокурора Дніпровського району Сергієм Лісуновим клопотання про застосування щодо Голоднюка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та подав його до Дніпровського суду.
19 лютого 2014 року слідча суддя Мирослава Марченко задовольнила це клопотання і обрала Голодюку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Голодюка звільнили з-під варти вже після завершення Майдану. 22 лютого рішенням того самого Дніпровського суду (тієї самої судді Марченко), за клопотанням слідчого, потерпілому змінили запобіжний захід на домашній арешт. І тільки наприкінці червня 2014 року, тобто через півроку, справу проти Голодюка закрили за відсутності складу злочину.
Прокурор у своєму клопотанні про об’єднання проваджень, яке вчора (11.05) розглядав апеляційний суд, зазначив, що справу Зубка потрібно передати до Голосіївського суду. — Там слухають справу, де фігурують колишній прокурор Анатолій Нагорний, слідчі Віталій Яценко, Олександр Циба, Артем Осовик, Сергій Сідіч, Євген Гудз, Роман Коцаб'юк та слідчий Роман Вечірка.
Вони обвинувачуються у притягненні завідомо невинних учасників протесту 18 лютого 2014 року до кримінальної відповідальності. Прокурор наголошував на тому, що Руслану Зубку інкримінується скоєння злочинів у співучасті з цими обвинуваченими. Що ці злочини були скоєні за тих самих обставин проти однієї групи потерпілих. А тому в обох справах потрібно допитати тих самих потерпілих, свідків та дослідити значну кількість тих самих доказів.
Проте суддя Київського апеляційного Віра Ковальська своїм рішенням 11 травня 2021 відмовила стороні обвинувачення в об’єднанні проваджень.
💼 Події 18 лютого 2014. Переслідування учасників протесту

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2972844.html.
Tags: история, київ, майдан, менты, прдоны, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments