Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Volodymyr Boiko · Під рубрикою «Ліквідація неписьменності»

До мене звернулась давня знайома, син якої вчиться на юридичному факультеті Київського національного університету ім.Т.Шевченка, з проханням допомогти дитині правильно відповісти на екзаменаційне запитання:
«В прокуратуру області надійшов колективний лист від робітників заводу про те, що вказівкою обласної державної адміністрації вони позбавлені 13-ї зарплати через невиконання плану заводу.
1. Вкажіть, чи правомірна ця вказівка і яких заходів слід вжити прокуратурі щодо даного листа?
2. Якими нормативними актами повинна керуватися прокуратура, реагуючи на заяву?»
Правильна відповідь буде: повісити колективний лист робітників заводу на цвяшок у туалеті, оскільки вирішення порушеного в ньому питання не належить до повноважень органів прокуратури.
14 жовтня 2014 року на вимогу активістів Майдану Верховна Рада України ухвалила новий Закон «Про прокуратуру», розроблений під орудою блогера та активіста (с) Портнова й внесений президентом Януковичем, який позбавив прокуратуру функцій нагляду за дотриманням законності. На реалізацію цієї ідеї Віктора Федоровича Законом від 2 червня 2016 року в Конституцію України була ще й внесена стаття 131-1, яка встановила лише три повноваження прокуратури:
1) підтримання публічного обвинувачення в суді;
2) організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;
3) представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Тому колективний лист робітників заводу прокуратура може, хіба, переслати в Державну службу України з питань праці або її управління (чи головне управління) в області відповідно до частини 3 статті 7 Закону України «Про звернення громадян», одночасно роз’яснивши заявникам порядок судового вирішення трудових спорів.
Лише в разі наявності ознак злочину, передбаченого статтею 175 КК України (безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більше ніж за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства) прокуратура може зареєструвати відповідне повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення в ЄРДР. Але зазначу, що 13-та зарплатня – це премія, яка виплачується роботодавцем або уповноваженим органом за підсумками роботи за рік, законом не передбачена обов'язкова виплата цієї премії й тому навіть у разі реєстрації відповідного кримінального провадження судові перспективи геть відсутні.
Що ж стосується заходів прокурорського реагування (ініціювання перевірки дотримання трудового законодавства на підприємстві, внесення директору заводу подання про усунення порушень законності тощо), то таких повноважень у прокурора вже 6 років як немає. Як у 2014 році пояснювали активісти Майдану на веб-сторінці приватного підприємства «Українська правда», здійснювати прокурорський нагляд за дотриманням законності в державі – це не по-європейськи. Мовляв, якщо якийсь громадянин вважає, що чиновник з обласної державної адміністрації своїми вказівками порушує його права – то нехай бере кредит у банку, наймає адвокатів і доводить це в суді.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2973462.html.
Tags: бойко, медведчук, менты, порошенко, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments