Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Із циклу «Люби і знай свій край»

Глібівка Вишгородського району Київської обл.
Допис користувача Валентин Тим в групі
Із циклу «Люби і знай свій край»
Ця розповідь - знайомство ще із одним пам'ятним місцем (своєрідною пам'яткою) –старовинними соснами, завезеними в давнину із Канади і посадженими довкола старого панського саду в с.Козаровичі Вишгородського району.
Кожен корінний козаровичанин (скільки себе пам’ятає) може безпомилково пригадати, де завжди в селі росли сосни. Ну ростуть –та й ростуть...
Але земляки якось не переймались тим, що це за сосни і як вони сюди потрапили.
І ось зовсім недавно, готуючи матеріали до книжки “Всі дороги ведуть у Козаровичі”, ми познайомились зі спогадами нашого земляка корінного козаровичанина Кузьми Дмитровича Макаренка про свій рід.
За переказами, його прадід козаровицький селянин, георгіївський кавалер Андрій Дорофійович Макаренко мав значну фізичну силу. Через це його, десь біля 1890 р., взяли копати глибоку канаву по периметру панського саду (це близько 1 км). А сад той задовго до цього був обсаджений саджанцями сосни, купленими місцевим поміщиком у Канаді. Сосни захищали сад від вітрів, канави – як дренажна система доріг, що пролягали рядом із садом. (Про долю старого панського саду та й про інші козаровицькі сади я розповім іншим разом).
Темно-зелені крони 55-60 цих сосен і на сьогоднішній день милують око перехожих на старому селі.
Діаметр окремих сосен сягає до 600 міліметрів. Їхній вік складає понад 250 років.
Ми можемо зустрітись з цими свідками козаровицької давнини на роздоріжжі поблизу будівлі бувшого Будинку культури та місцевості, де колись були розташовані контора радгоспу “Козаровицький” та сільська рада. Декілька прекрасних представниць тих давніх сосен можна ще також зустріти на старому козаровицькому цвинтарі, а також на березі Київського водосховища на місці, де містивсь панський маєток (а пізніше Козаровицька дослідна станція).
Любительські світлини звичайно ж не можуть передати велич цих красунь.-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2976705.html.
Tags: глібівка, история, киевское море
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments