Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Нема жодного прикладу, де б совіти вирішили конфлікт без крові

Алі Татар-заде
https://uk.wikipedia.org/wiki/Мубарек
Цього ви не прочитаєте у Вікіпедії. В 70-ті роки в рамках "владнання" СРСР затвердив проект влаштування на півдні Узбекистану "кримськотатарської автономії", так званої Мубарецької (за ім'ям майбутньої "столиці"). Здавалося б, це шанс для еліти? Еліта б мала посісти керівні пости, влаштуватися (якщо думати меркантильно), відродити мову, культуру "на новой родінє" (якщо вдаватись патосу). Але е͟л͟і͟т͟а͟ ͟в͟і͟д͟м͟о͟в͟и͟л͟а͟с͟ь͟.͟ ͟І͟ ͟н͟а͟р͟о͟д͟ ͟т͟а͟к͟о͟ж͟. Як до, так і після такої "пропозиції" щоденно в азійських домівках тільки Крим не сходив з язика. І вже десятки кримських татар сиділи по тюрмах (і сотні - з карними справами), якраз за те щоб не будувати обіцяний рай на чужій землі - тільки на своїй.
Так само зробили у ті ж роки "німці Казахстану" - насправді, звісно, не казахстанські, а депортовані туди з усього совітського табору. Вони теж знали, що в них є батьківщина - Німеччина, і готові були мати свою державу лише там.
Отоді керівництво СРСР розпачливо схопилость за голову: дві "підземні мини" на випадок кризи імперії не спрацювали! Казахстан і Узбекистан отримали всі бонуси від відділення і жодного - від минування "національним вопросом", таким як було в Карабасі, Помідорії, Абхазії і так далі.
Довелося нашвидкоруч ініціювати погроми - татарські в Узбекистані та німецькі в Казахстані. Але це був вже удар по касательній - як по депортованих, так і по титульних. Хоча без крові і гвалту СРСР просто не міг вчинити. Нема жодного прикладу, де б совіти вирішили конфлікт без крові, - не кажучи вже, що більшість таких конфліктів вони й породили самі.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2981476.html.
Tags: геноцид, история, крим, левые, подонки, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment