Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Алі Татар-заде · вчора Мустафа Джємілєв нагадав два важливі моменти

1 - з минулого: Депортація Кримських татар та інших народів ставила мету перетворення Криму на "російську область", для подальшої агресії в регіоні.
2 - з майбутнього: Нема сумніву, що "руки загарбника які простягли до України, буде зламано"; Але рано чи пізно це станеться - залежить від сучасної України, тут і тепер. (а не від того як стануть планети, вирішать вищі сили, колесо фортуни ітд)
===
Ярослав Щербаков
До речі. Про російську область. Я в дитинстві часто їздив на Тамань з Керчі через протоку, до 95 чи 96 року там регулярно катер ходив, як приміський автобус. Так от, багато років по тому я дізнався, що у ще у 60х-70х керчани називали цей катер "хохловозом".
---
Алі Татар-заде
я знаю з розповідей, хто тут жив, що деякі кримчани дуже горділися, що дефіцитні продукти з Крим'області заборонено вивозити "в голодную Украину". І хоча ці продукти були для отдихающіх, але тих місцевих переповняла від цього страшена гордість - "вище сортом", мовляв.
---
Olexiy Dryomov
Алі Татар-заде голодними туристами завжди були саме росіяни, ще за совка. Київські, донецькі, дніпровські - завжди були людьми з грошима та "гладесенькими"))) Про "голодную УкрАину" зазвичай розповсюджували ті, хто років 10-20 приїхав в Крим з Куйбишєва, Урала та інших кутків балалайні, які дуже дивувалися, що в нас молоко, кефір, сметана, сир - не порошкові, а з натурального молока та нетривалого зберігання, плюс воно все реально скисає, а не заванюється як в них. Про фрхти я краще помовчу, бо для багатьох черешня та віноград було щось по типу анансів...
---
Orest Kochan
Алі Татар-заде мені видається, що ось це відчуття обраності є джерелом ностальгії за совєтами. Мій знайомий був у Болгарії у 1963 і 1964 роках. Почуття вдячності і обраності він має досі. Хоч у 1990-х побував чи не у всіх країнах Європи. Тоді ж він отримав доступ до кращого постачання білим хлібом, ковбасою по ГОСТу і бананами. Він досі порівнює смаки 1960-х з теперішніми. Всі порівняння не на користь сучасності 🙂.
---
Алі Татар-заде
Orest Kochan дефіцит смакує по-іншому, навіть горілка і шоколад з людського лайна, яким частували нацисти своїх офіцерів, їм здавалася стравою богів. Просто тому що не така як у всіх
---
Orest Kochan
Алі Татар-заде про що і мова. Можливість відвідати Париж коли хочеш нині "смакує не так" як відвідати Варну у 1963 після майже річної підготовки і чотирьох співбесід з компетентними таваріщями. Цікаво, чи чоловік нині знає хто голова компартії США? В компартії Болгарії він добре розбирався у 1960-х 🙂..
---
Алі Татар-заде
ну а що то за "голодна" Україна я вже знав - сусіди відсилали своїх діток на літо до дідів-бабів, ті приїжджали з такими ряхами що боком в двері заходили. А сама заборона стосувалася "ресторанних" продуктів на кшталт пепсіколи, вина, винограду якогось сорту

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2983291.html.
Tags: геноцид, история, крим, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments