Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Стара модель вже точно працювати не буде

Петро Олещук
Рейтинги, які останнім часом масово публікуються різними установами, показують помітну стабілізацію електорату основних політичних гравців. Мабуть, уже можна казати про формування "ядерного електорату" не лише у ЄС-Порошенка, ОПЗЖ-Бойка-Медведчука та Батьківщини-Тимошенко, але й СН-Зеленського. Це особливо помітно напередодні другої річниці його вступу на посаду.
Мабуть, для декого із політиків, які обіцяли повернення через рік, це і справді видається дивним, але нічого з прогнозованого два роки тому "найвидатнішими аналітиками" не відбулося. При цьому, від кількості різноматніх проблем та конфліктів, про які говорять щоденно у медійному просторі, захоплює подих. Але електоральна ситуація залишається досить стабільною.
Ні, я розумію, що творці ідей про "випромінювачі 1+1, які 2 роки тому зробили Зеленського президентом", вигадають нам не одну історію про "хитрі політтехнології", які і забезпечують цей результат, але часто відповідь є простішою, аніж може видаватися на перший погляд.
Насправді, тут злий жарт зіграло те, що не лише кожен генерал готується до минулої війни, але так само роблять і політтехнологи з величезним досвідом. Здавалося, все треба було звести до відомої та зрозумілої задачі: "модель Ющенко". Але Зеленський "чомусь" повторювати цю модель не захотів, і досить щвидко "намацав" кнопку, педалюючи яку можна тримати електоральні процеси у певних рамках. Та й з виборцем не все так просто.
Ну не любить у своїй масі виборець тих, кого відкинув 2019 року заради електоральної авантюри, вже так вони його тоді "дістали". І не полюбить, бо країна стала іншою.
Показово, що зараз в інформаційному просторі розвивається скандал за участю лідерів двох провідних "старорежимних сил", які постійно декларували рішучу боротьбу одне з одним, а у реальності вибудовували відносини на геть інших засадах. І тут немає нічого дивного, або нового. Так українська політика жила десятиліттями. Розбилися на дві групи, розігруємо "запеклу битву" для "народу", а самі, тим часом, "робимо реальну політику" - приховану та максимально непублічну, засновану на підкилимових торгах, і яка не має жодного стосунку до того, що вкидається в якості політики "широкому загалу". Власне, це все непогано працювало, поки вся публічна політика творилася на політичних ток-шоу, які з таким інтересом дивилися українці ще десятиліття тому. Але цей час минув, минули і політичні протистояння того часу, і, власне, мав минути і час тодішніх політиків, але вони вперто тримаються за надію якось повернутися. Але кожне підтвердження старих і зручних "схем" слугує черговим свідченням того, що це не можливо. Країна змінилася, суспільство теж змінилося. Найголовніше, що зміни ці - незворотні. І стосуються вони не стільки персон, скільки умов, у яких ці персони працюють. Усе буде по-іншому, усе буде не так, як було раніше.
З влади остаточно спав ореол сакральності, а, отже, і закритості. Змагатися у політиці тепер будуть представники "нового призову", частину з яких ми поки що можемо і не знати. А от стара модель: розбилися на дві групи і граємо у "проросійських совків" і "патріотичних патріотів" - уже точно працювати не буде.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2985591.html.
Tags: анализ, бойко, вибори, зеленский, общество, порошенко, тимошенко
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment