Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

росіянину що не покажи – він усе готовий вважати своїм

Ihor Lutsenko
Прикметно, що росіянину що не покажи – борщ, горілку, вишиванку, Київ – він усе готовий вважати своїм. Росіяни практично не сваряться з приводу крою комірця на косоворотці, їх мало обходять суперечності між старовірами і «єретиками-ніконіацями». Вони, на відміну від нас, направлені на експансію.
Росіяни сильні тим, що можуть присвоювати, тобто завойовувати, не тільки території, а й пісні та слова, козацтво і кріпацтво, письменників і вчених, страви і напої. Можуть одночасно вважати своїми святими Леніна і вибитого ним Миколу Другого.
Грузина Сталіна, котрий нищив мільйонами росіян, вони теж присвоюють – бо його боялися у Європі, а це головне. Українця Хрущова, котрий засудив культ особи Сталіна, вони теж тягнуть собі, і це для них нормально.
Вони беруть собі історію України і вважають своєю. Вони для страховки беруть історію Золотої Орди і теж вважать своєю. І їх не колише ця суперечність.
Які мордва, чудь, меря, чуваші, карели, ерзя, удмурти, мокша, марій ел? Ви, українці, багато чуєте про національно-визвольну боротьбу цих народів? А вона насправді є, там є свої мученики, дисиденти, ув’язнені, в Україні є політичні біженці. Вони, як і ми, борються за свою мову проти зросійщення, за свою ідентичність, за свої національні права.
Який там Крим! Та вони Стамбул і Єрусалим вважають ісконною власністю, я абсолютно серйозно. Сторонньому невтаємниченому спостерігачеві було б незрозуміло, якого біса росіяни воюють у Сирії – а насправді Пальміру і Дамаск вони вважають своїми південними містами. Просто колись щось тимчасово пішло не так, просто тимчасово ці території не під короною російського царя.
При тому, що у них нічого немає – немає історії крім кількох століть, немає мови до 19-го сторіччя, немає власне такого етносу, як «росіяни», практично немає царів «російської» національності - все ж вони є і лізуть, лізуть.
Бо на базі саме такого підходу, саме з таким великим запитом на присвоєння чужого, з такою вірою у власну вищу винятковість легко будувати імперію.
***
А от з українцями будувати імперію важко.
Але ми справимося.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2987693.html.
Tags: история, коллективное х%№ло, піар, рассея, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments