Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Борис Беспалий · Нарис 143 Тваринний світ

НАРИСИ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ КРІЗЬ ПОЛІТИЧНУ БІОГРАФІЮ
Прагну точності, тож відповідно до наскрізної шапки Нарисів, подаю різні сторони новітньої історії, за можливістю, через біографію. Усвідомлюю перекіс: у деяких напрямах діяв, інших – дотично, ще інших – мимобіжно. Останні, поза біографією. Серед другої групи (непрофільних, але якими займався) — освіта, зв’язок, тваринний світ.
Тема має передісторію. Після десятирічки пройшов допризовну підготовку в ДОСААФ, за військової спеціальністю – оператор РЛС (радіо-локаційна станція). Мав служити в ПВО. Під час призову у травні 1971-го, вже у військоматі з’ясувалось, що до 18-ти не вистачає двох тижнів (народився в кінці місяця) і мене відбракували, благо призивали з запасом.
З основного мобілізаційного плану випав і призивався залишково: у війська, скажімо так, не елітні: як от легендарний Стройбат. Потрапив не туди, а у Внутрішні війська МВС СРСР. Тут знадобилось хобі – собаки. Після тримісячних курсів служив Дресувальником, а потім Інструктором СРС (службово-розшукових собак). На природі пройшла дворічна служба.
Час був відносно спокійний, «детант» - розрядка міжнародної напруженості: між СРСР та США, Варшавським Договором і НАТО. Засвідчую, пропагандистська «Холодна війна» в армії не зупинялась ні на мить. Як не припинялась і далі: спочатку в СРСР, потім – в Росії.
Із інших вражень: гострота національної питання. В рідному Ірпені це не відчувалось (зрідка прослизав побутовий антисемітизм), і лише через роки дізнався, що серед друзів і сусідів чимало поляків.
Не те в армії, в роті були контингенти із Вірменії, Грузії, Казахстану, Росії, Узбекистану, України, Татарстану. Тримались гуртом, часом розмовляли рідною мовою й наривались на окрик: «по русски, чурки, говорить!». Траплялись, на цьому грунті, й інциденти. Відтоді прихильний до концепції Андрія Амальрика, з ессе «Чи проіснує СРСР до 1984 року?» - ближчим часом розколеться за національними межами https://ru.wikipedia.org/.../%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%81%D1...
Що, як відомо, й сталось, у 1991-му.
Інші наслідки служби: на перепідготовку не брали, і лише через 10 років дізнався, що знятий з обліку. Собак не тримаю, бо їм, як на мене, треба приділяти чимало часу і уваги, відтоді ми – кішатники. А любов зосталась і, як випала можливість помогти, скористався. 18.05.2000 вніс Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про тваринний світ», №5329 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=8375
:
«Внести до Закону України "Про тваринний світ" такі зміни:
Стаття 4. Після слів "Природної волі" вилучити слова "а також", а після слів "державного значення" додати текст "а також свійські тварини, що перебувають в межах населенних пунктів тащодо яких не здійснюються безпосередній нагляд з боку їх власників чи господарів"
Стаття 24, частину 1 наприкінці доповнити текстом "та безпритульних тварин".
Стаття 24, частина 3. Після слів "відповідних заходів" додати текст "щодо регулювання чисельності диких та безпритульних тварин", а наприкінці текст "висновків наукових організацій та заінтересованих державних органів" замінити текстом "експертних висновків, наданих у відповідності до Закону України "Про науково-технічну експертизу".
Сутність не розписую, бо 12.09.2000 проект відкликав, позаяк почала готуватись нова редакція базового закону, що й була ухвалена і підписана президентом 3 грудня 2001-го https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2894-14#Text
Змістовні зміни до «старого» закону зупинили.
Як видно з наведеного тексту, навіть баз Порівняльної таблиці, проект спрямовано на захист «безпритульних тварин», здебільшого собак, яких активно відловлювали й нищили, так звані, «гицелі».
На заміну, 19.05.2000 вніс Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про тваринний світ", №5329-1 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=8382
Він містив аж 29 позицій, як змістовних, так і технічних, і практично призначався до врахування у новій редакції закону "Про тваринний світ», про яку йшлося вище.
Що й справдилося, за результатами розгляду, 21.06.2001, Верховна Рада доручила врахувати мої пропозиції «в іншому проекті», тобто в новій редакції закону. Що й було потрібно.
Тоді, як і тепер, часом поставало каверзне питання: знайшли чим займатись, людське життя – «собаче», в вони собаками переймаються!
Треба бути ідіотом, щоб заперечувати пріоритети, зокрема людини. Але не меншим дурнем треба бути й щоб заперечувати гармонізованість законодавства: занедбаємо економіку – нічого буде їсти, занедбаємо охорону здоров’я і природи – їсти буде нікому. Гуманне ставлення до світу є неподільним: не може гуманне ставлення до людини поєднуватись із звірячим – до тварин.
Історія мала не лише передісторію, а й післямову: на мене поклали око захисники тварин, що далося взнаки вже в наступному четвертому скликанні.


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2992875.html.
Tags: история, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments