Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

І знову про Лукашенку

Ihor Lutsenko
В мене немає жодного сумніву, що Лукашенко міг замовити вбивство журналіста Павла Шеремета. Нинішня зухвала операція з літаком заради помсти журналісту - тому підтвердження.
Поставлено під удар репутацію своєї країни, щоб помститися опозиціонеру. Причому в умовах, коли опозиція вже програла, сам затриманий вже не настільки небезпечний - чиста емоція. Це якраз аргумент на користь білоруського сліду у справі Шеремета.
=====
Станислав Овчаренко
Щодо зізнань Протасевича:
В Уставе израильской армии предписано попавшему в плен ничего не скрывать и главное остаться живым. Не забудем, что вместе с Протасевичем захватили его девушку как заложницу. Сталинская практика - брать родных и близких заложниками. Надо перестать рассуждать о его "признаниях". Хто не бачив смаленого вовка - мусить стулити пельку.
=====
Borys Babin
18 год ·
Друга стадія міжнародного правопорушника, після хизування вчинком - це брехня. Бо ще вчора представники режиму Білорусі хизувалися викраденням з іноземного літака власного дисидента.
У форматі "усі так роблять" та "а що ви нам зробите".
Виявляється - що все ж зроблять.
Так, Міжнародна організація цивільної авіації не запровадить повітряну блокаду Білорусі. Бо це хіба що Радбез ООН може. Але міжнародне розслідування там буде тепер 100%. З дуже неприємними наслідками, прикладом, для білоруських диспетчерских служб.
Так, санкції ЄС за цей інцидент не будуть "вбивчими". Але чомусь європейські авіакомпанії вже облітають Білорусь.
Про політичні заяви вищих посадовців західного світу та порушені кримінальні провадження у Польщі та Литві якось невдобно й казати.
Наразі президент України доручив поширити на Білорусь режим "зеленого" повітряного сполучення, що декілька років вже діє в Україні для РФ. Такий собі дуже екологічний режим, де не літають пасажирські літаки та не забруднене ними повітря віддано птахам.
Якщо заборону сполучення запровадять - це буде, до речі, тектонична подія. Бо весь "руський мир" наразі літає у РФ з Києва через Мінськ. Тепер ймовірно будуть кружити дальними вимірами. Мільйони зароблені на цьому транзиті підуть з кишень білоруського режиму.
Тому не дивно, що тепер "влада" Білорусі раптово повідомляє про феєричного "листа ХАМАС" у якому терористи нібито загрожували взорвати літак над Вільнюсом.
Версія настільки "правдоподібна", що її автор мабуть той самий, що у 2014 року писав опуси про іспанских діспетчерів щодо збитого "Боїнгу".
Адже, якщо дійсно трапилася б така халепа з "листами із Палестини", то виникають закономірні і суто формальні питання.
Перше - навіщо розгортати літак у Мінськ (це зайвий час у повітрі) коли можна його вже саджати у Литві, що поруч та там вже оглядати. Передати інформацію литовцям - нехай схвалюють рішення куди у себе саме саджати та що робити.
Друге - навіщо саджати небезпечний літак у цивільному аеропорті коли для таких ризикованих випадків є інші варіанти. Прикладом Молодечно. Чи інші спеціальні смуги поруч.
Більш того, суто географічно щоб посадити рейс, який прямує з литовського кордону до мінського аеропорту він мав пролітати не лише поруч із атомною станцією, але й над власне містом Мінськом. Що й відбулося.
Виявляється для "влади" Білорусі для того щоб знешкодити "бомбу" для Вільнюса варто її "покатати" над реакторами АЕС та над спальниками Мінську. Дуже правдоподібно, ага.
Ну а піднятий білорусами винищувач мабуть мав метою знешкодити "бомбу" "промінями дружби".
Ну й наостанок. Про "листа ХАМАС" білоруси були зобов'язані одразу повідомити Україну. Бо цей рейс йшов саме через Україну, десь над Тернополем та Рівним. Що не зробили. Адже літак був не так довго над Білоруссю щоб за цей час 1) отримати листа 2) схвалити всі рішення 3) підняти винищувач. Тому якщо б "лист" був у реальності то Мінськ мав би з нім щось почати робити коли борт ще був не у Білорусі. Чого звісно не відбулося.
Резюме.
Брехати режиму Лукашенка слід правдоподібніше.
А автори повітряного піратства трохи помилилися із наслідками.
Які вже вийшли за рамки мінімально прогнозованих, про які я писав вчора (усунення росіянами білоруських конкурентів за транзитні польоти та нові санкційні проблеми для Лукашенка, для спрощення "аншлюсу" з РФ).
Все буде гірше, а значить у Москві "пересолили".
Ну й звісно тепер усім бенефіціарам тамтешнього режиму та потужним білоруським бізнесменам варто тепер ретельніше планувати європейські мандрівки.
Адже захопленого дисидента очевидно будуть вимінювати.
Цікаво на кого саме.
Скоро дізнаємося

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2995506.html.
Tags: беларусь, коллективное х%№ло, подонки, провокація, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments