Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ця казка про суспільство, яке ділиться на тих, хто потисне руку злодію і тих, хто не потисне

Diana Makarova
Бігус - сторінка за сторінкою, тягуче (щоб не сказати затягнено) знімає пластирі з цієї старої язви. І мені пофіг, звідки в нього ці плівки, хто через нього оголює цю язву. Реально пофіг, друзі.
Тому що головне у цій історії те, що будь-яку язву історії рано чи пізно відкриють. Ну, закон такий, не попреш проти закону.
Але тут є ще одне головне. І воно не про Порошенка та навіть не про Медведчука.
Леонид Швец пише болісно, саркастично, що плівки переговорів Медведчука і пунктиром тут, для кого і з чиєї подачі він старався - не секрет для тих, хто був в курсі. Згодна, не такий вже й секрет. І подиву немає, і відчуття відкриття. Бачили очі, що купили.
А мовляв, найбільша біда зараз з людьми, які щиро вірили у свого гетьмана. От дійсно, як їм зараз змінювати свої переконання і віру у гетьмана, в татка, у найрішучішого патріота землі своєї. От же, мовляв, катарсис на них чекає й біль:
"А настоящий кризис у людей простых и искренних, политический, а то и экзистенциальный выбор которых прочно основан на ценностях и убеждениях, отраженных в риторических заявлениях Порошенко и «Европейской солидарности». Для многих из них это единственно возможная позиция украинского патриота и гражданина, да еще в условиях войны. В Порошенко они видели и продолжают видеть единомышленника и настоящего национального лидера, в отличие от прочих, чужих и ненастоящих. В него искренне верят. Узнать, что он совсем не таков, это сильный удар по собственным внутренним установкам, это очень больно."
https://www.facebook.com/leo.shvets/posts/4238883902821382
Ні.
Жодного болю, жодного розчарування не відбудеться у лавах цих людей. Я точно знаю.
Вони ковтнули цю пілюлю і не поморщились. Тому що вони давно були готовими до такого, і до чогось подібного. Вони ковтнуть ще більше й глибше, які б пласти новітньої історії Бігус а чи хтось інший не здер. Бо вони давно для себе вирішили це питання. Ну, от наприклад. Якось зателефонував мені любитель нашого царя-батюшки Петра Олексійовича і почав мені вичитувати, чому це я не люблю Марусю Звіробій.
А людина це була напрочуд інтелігентна, ну, просто напрочуд, від матюка могла знепритомніти. І я здивувалась - та що взагалі у вас з нею спільного, людино?
А людина мені і відповіла ( ͟У͟В͟А͟Г͟А͟,͟ ͟т͟у͟т͟ ͟я͟ ͟ц͟и͟т͟у͟ю͟,͟ ͟щ͟е͟ ͟р͟а͟з͟ ͟д͟л͟я͟ ͟т͟у͟п͟и͟х͟,͟ ͟ц͟е͟ ͟н͟е͟ ͟м͟о͟ї͟ ͟с͟л͟о͟в͟а͟,͟ ͟л͟и͟ш͟е͟ ͟ц͟и͟т͟а͟т͟а͟,͟ ͟т͟у͟п͟і͟,͟ ͟п͟о͟ч͟у͟л͟и͟?͟):
- Так, вона огидна. Вона мразота. Але це НАША мразота.
От і все, братці, от і все.
Ці люди, що й досі моляться на свого гетьмана, ці наївні, як каже Швець, і щирі люди, які по-дитячому повірили у казку, яку їм розповіли й поклали до дитинних голівоньок - давно вже розставили все по місцях в своїх світах. Вони давно зарубали на своїх скрижалях:
- Навіть коли мразота - це НАША мразота.
У мене є знайомі серед цих людей. Це не такі вже прості люди. Там - викладачі й вчителі, банківські робітники і бізнесмени, там кандидати наук і книговидавці. Там щирі журналісти (якщо в нас ще лишились щирі журналісти)
Коли ми вирішили вигнати з Ф.О.Н.Д.у людей, які явно крали народні гроші - ці люди жалібно говорили нам:
- Ну, может, они больше не будут. Но ведь они хорошие экспедиторы. Давайте их оставим.
(тобто - ну, краде, але ж загалом працює, ну, чого ви так вже?)
Ми вигнали. Нас засуджували.
Коли ми виявляли в своїх рядах стукачів, а також тих, хто пішов на співпрацю з контрабандистами фронта, ці люди жалібно мекали:
- Ну, они ведь такие хорошие люди...
Ми позбачились цих стукачів і контрабандистів. Нас засуджували. Ну, як можна виганяти наших, таких хороших в цілому людей?
Я знала щирих майданівців, які, заплющивши очі, продавшись у політику, зараз чоломкаються з антимайданівцями, любителями Беркута. А що? Політика не пахне. А політика чогось та варта - чи грошей, чи совісті. Зазвичай і того, й іншого.
Тобто - можна заплющити очі на все, що робила чи робить мразота - коли це НАША мразота.
І я не бачу чогось вкрай небезпечного у політиках, які під час війни, стоячи по коліно в крові, розпродують свою країну, торгуються з ворогом за копійку (ой, вибачте, за мільйони). Такі політики завжди були і будуть, Бігуса їм в ребро, історію їм суддею.
Я також не бачу нічого вкрай небезпечного в соратниках цих політиків, які все знали, все розуміли (і зараз розуміють), але отримують методички і знову й знову рвуться в бій за свою мразоту - робота є робота. Хтось он навіть нужники чистить. Хоча, що це я? Нужники чистити - чистіша справа.
Але таку роботу вони для себе обрали, процент таких негидливих до грошей людей завжди буде в суспільстві.
Натомість найнебезпечнішими я вважаю оцих м'яких, ввічливих, вихованих, інтелігентних, щирих, наївних і дитинних людей, які дозволили собі повірити у казку, стали відстоювати свою казку, з піною в роті, незважаючи ні на що. І саме ці люди своєю святою вірою і народжують нам на голови СРСРи та інші некрасиві системи.
Ці люди не замислюючись потиснуть руку злодію. Обнімуться з насильником. Пробачать крадені гроші і втрачені життя.
Лише тому що так їм скаже їх казкар. Автор чудової вечірньої казки.
Ох, вже ці казкарі. Скільки ми їх бачили. Вони добряче вміють вбивати до мізків одну-єдину, але головну ідею:
- Будь-яка мразота може бути притомною для нас мразотою, коли це НАША мразота.
Добраніч, дітки. Спіть спокійно зі своєю казкою. Вона давно тягнеться, ще за часів доброго царя-батюшки, плавно перейшовши до доброго дєдушки Лєніна, а потім до милого й славного Йосіфа Вісаріоновича з усіма послідуючими.
Спіть, не хвилюйтесь. Злий Бігус до вас не прийде. На хріна ви йому здались.
... ну, тут все ок? Я про Зеленського нічого ж не сказала?
А що про нього казати. Ця казка не про нього, дітки. І навіть не про Порошенка.
Вона про вас.
Про нас.
Про суспільство, яке ділиться дуже просто - на тих, хто потисне руку злодію і тих, хто не потисне. Потисне ворогу - і не потисне.
͟Н͟а͟ ͟т͟и͟х͟,͟ ͟х͟т͟о͟ ͟в͟і͟р͟и͟т͟ь͟ ͟у͟ ͟б͟у͟д͟ь͟-͟я͟к͟у ͟к͟а͟з͟к͟у͟ ͟-͟ ͟і͟ ͟т͟и͟х͟,͟ ͟х͟т͟о͟ ͟н͟е͟ ͟в͟і͟р͟и͟т͟ь͟ ͟в͟ ͟ж͟о͟д͟н͟у͟.͟
Отака фігня, малята...
Читайте Швеця.

https://www.facebook.com/leo.shvets/posts/4238883902821382

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2998026.html.
Tags: дебіли, коллективное х%№ло, леді діана, майдан, медведчук, менты, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments