Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Serhiy Dibrov · ШАНУВАЛЬНИКАМ ІСТОРІЇ

Мої друзі знають, що колись я був знайомий з легендою — Головним командиром УПА паном Василем Куком.
Він пішов у 2007-му, і я з того часу намагаюся збирати інформацію, зокрема про його ув'язнення і діяльністю після амністії.
Певне розуміння того, як саме Кук роками крутив і маніпулював Комітетом держбезпеки України, можна отримати з листа голови КДБ УРСР до першого секретаря ЦК Щербицького, який він написав у 1974-му.
Але в мене було питання: скільки людей завербував Кук за шість рокіа перебування в тюрмі на Володимирській?
Ось спогади його тюремника, оперативника зовнішньої розвідки КДБ. Під час перебування Кука за гратами він приносив йому літературу, дискутував на політичні теми (а потім інколи витирав записи), вивозив його з жінкою у місто, щоб прокурор не побачив (Кук з жінкою сиділи в одній камері, так), а після амністії влаштував його на роботу — ні, не кочегаром, не завскладом у радгоспі без права виїзду, — а в кивський республіканський архів МВС. І потім телефонував йому до кінця життя.
Я не можу казати, що цей КДБшних, який фактично став біографом Кука і життєписцем ОУН, був завербований у прямому сенсі. Але прочитайте, що як саме він пише про Кука. Це неймовірно.
https://www.mk.ru/social/2014/07/07/poslednie-tayny-oun-lyubov-i-nenavist-ukrainskikh-nacionalistov-glazami-sotrudnika-kgb.html
Колись я напряму запитав у Кука, скільки прибічників він навербував в КДБ, коли був у в'язниці. Звісно, він, підпільник та конспіратор з 70-річним досвідом, нічого мені не відповів. Лише посміхнувся.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3009564.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, история, україна, унп
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment