Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ще про "Законопроект про олігархів"

Ihor Lutsenko
Законопроект про олігархів (котрий має довшу назву, але назвемо його так) – насправді невинна ініціатива, котра станом на зараз зводиться до того, що в РНБО почнуть офіційно іменувати окремих громадян «олігархами», а публічні особи на кшталт депутатів та міністрів муситимуть звітувати про контакти з цими «олігархами» та їх представниками.
Причому якщо хтось не прозвітує, то його, скоріше за все, просто соромитимуть.
Що ж стосується фінансування партій, то воно робилося олігархами здебільшого в таємний спосіб, тож тут нічого не поміняється. Крім того, забуто про окремих політиків – тобто, приміром кандидати в депутати зможуть відкрито отримувати у свій виборчий фонд кошти від найлютіших «олігархів», і це буде законно.
Це боротьба з олігархами? Звісно, ще ні. Дозволю собі висловити припущення, що тільки її початок, далі буде.
Тому політично було досить немудро прихильниками деяких олігархів починати освистувати цей закон і кричати про утиски свободи слова, розмахувати смішною тезою «Путін теж боровся з олігархами, отже це погано!».
Запам’ятайте наступне:
1. НІЯКОЇ СВОБОДИ СЛОВА ВІД ОЛІГАРХІВ НІКОЛИ НЕ БУЛО. Достатньо прослухати, якими матюками деякі з них розмовляють з менеджерами своїх ЗМІ.
2. ОЛІГАРХИ І Є ГОЛОВНОЮ РУКОЮ МОСКВИ. Якщо комусь мало Медведчука і Льовочкіна з Ахметовим, то згадаймо нинішню проросійську позицію Коломойського, перечитаймо ще раз агітацію Пінчука на підтримку «компромісу» з агресором.
***
Народ продовж попередніх епох і мріяти не міг навіть про такі обережні і безболісні кроки проти олігархів, котрі робляться зараз. Народ спраглий до справедливості і дуже хоче деолігархізацію, за це він голосує щоразу на виборах.
А справжня деоліграхізація настане, коли магнатів змусять позбутися ЗМІ, розіб’ють їх монополії і введуть регламентацію лобістської діяльності за (наприклад) американським зразком. Але про це як-небудь пізніше.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3012696.html.
Tags: анализ, ахметов, зеленский, медведчук, пинчук, порошенко, свобода змі, україна, фирташ
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments