Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Втім, увагу привернули до болі знайомі реалії

Алі Татар-заде
з цікавістю прочитав дивну полеміку Оксани Забужко з "Домом Булгакова". Як не-киянину ні в якому наближенні і навіть не бувшому, не бачившому того дома (а може й прошедшего мимо нього колись по своїх ділах?) мало би бути, якраз, нецікаво. Втім, увагу привернули до болі знайомі реалії.
Ці реалії знайомі по Криму. По Криму, де "корєнними кримчанами" звуть себе люди, чиї батьки заселили Крим, що довго стояв поневічений, дивився мертвими "глазницями" домів - після депортації кримських татар, німців, італійців, вірмен, болгар, греків. Ці народи були колись "очима" Криму, але їх вирвали, і тепер вставлені замість них скляні протези "мають свій погляд" на Крим.
Ці ж люди - при совітах уголос, при Україні пошепки, а тепер в окупації знова уголос, а те й "на сміливий крик" - кажуть репатріянтам: "Какіє же ви корєной народ? Вот ти гдє роділась, Алієшечка? в Узбекістанє? а я раділась і вирасла в Алупкє!". Або грубими жартами про те, що кримські татари народжені у вагонах.
Але чим, а точніше ким прикриваються всі еті люде?
"Знаменитими мешканцями Криму".
Чеховим, який багато жив в Ялті, точніше в Аутка, яку перейменували тепер просто в Чєхово.
Пушкіним, який бував в Криму - описав Фонтан Сліз, а вдячні совіти ледь не перейменували за це Бахчисарай на Пушкінград, а Гурзуф, що так сподобався поету - на ПушкінО. Але вчасно одумались і назвали "Пушкіно" аж П’ЯТЬ РАЗ (1 - Кучуккой-Карасан, в якому, точніше поблизу якого, жив генерал, син якого дружив з декабристом, з яким також дружив і Пушкін - хороша така прив’язка!); 2 - улица Пушкіна, колишнє Ермене-Маалє, вірменський квартал в Бахчисараї; 3 - Біюк-Алкали, просто колишній маєток мурзи Ширинського; 4 - Цареквічі, чеську колонію ; 5 - Ессен-Еки, колонію лютеран)
Толстим, який зимував в Криму - і тепер “сьома Гаспра”, дореволюційна “Алєкснадрія”, зветься Ясная Поляна, бо там жив тульчанин Толстой а в Тулє єсть же ясная-поляна, так чому б і в Гаспрі не бути?
Скільки ще таких “славних імен”?
Тисячі. Вам не почулося - тисячі.
Тисячі кримських назв перепоганено. І багато з них після довгих маневрів “облагорожено” іменами рускіх класикиів.
Рускіх, так. Леся Українка мешкала в Ялті? Але ніхто ніколи не намагався назвати її іменем місто, село чи хоча би квартал. Білоруські, українські, балтийські, польські класики “жили й бували в Криму” - але повірте, від Міцкевича в нас нема ніякої Адамовки чи Мицкевичевки,
хоча від Чєхова в хід пішли не лише прізвище, але і ім’я, і навіть Чайка з Каштанкою. Від Пушкіна - і Лукороморьє згодилося.
Ця русифікація здавалася б лагідною, якби, вибачте, не катування, репресії, депортації, геноцид.
Ці “русские имена, священние для всякаго русскаго уха”, стали візиткою Крима. “Русскаго Крима”. “Русской Ривьери”, “Русской Швейцарии”, “Острова Крим Аксіонова”.
а тепер про саму полеміку.
Оксана Стефанівна написала гарячу і запальну філіпику - в 2015 році.
Музей Булгакова відповів на неї аж 2021 року.
6 років готувався, вів кропітку роботу!
У відповідь на есей, який, я певен, Забужко наваяла за 1 вечір.
Ось як працюють в русском-мірє: не зря ж говорять, не бітьём - так катаньем.
Тому я і назвав цю полеміку “дивною”
У всьому іншому вона, на жаль, типова.
Ви можете прочитати обидві статті https://www.radiosvoboda.org/a/27079412.html, https://bulgakovmuseum.com/news/scho-ne-tak-zi-statteyu-oksany-zabuzhko-tse-proklyate-kvartyrne-pytannya, але я вам нагадую:
не плутайте очи і скляні протези.
=====
Крім того варто прочитати статтю Михайла Кальницького (Д_К) https://mik-kiev.livejournal.com/94448.html


=
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3013003.html.
Tags: геноцид, история, київ, коллективное х%№ло, крим, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments