Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Розумні розуміють...

Diana Makarova
Фільма була колись в совдепії. Фільма про війну. Там однією з ліній було виведено кохання партєйного керівника з лікаркою. Понятно, теж партєйною. Ну, почалась війна, керівник створив партизанський загін, а його дружина попала в полон до німців.
Німці такій оказії зраділи і задумали психологічний тиск на того командира партизанського загону. Взяв один офіцер тую дружину і почав скрізь з нею з'являтись. Ну, тіпа вони нерозлучні. Тіпа, вона його коханка.
І всі люди ту дружину дуже засуджували, і сам командир партизанського загону страждав. Бо він же їй так вірив, а вона, бач, виявилась зрадницею.
Я мала була, але все ж ситуацію одразу зрозуміла. Я спитала в тата й мами:
- А люди що, не розуміють, що вона плєнна? Вона собою не розпоряджається.
І я вже не пам'ятаю, що відповіла мама, але пам'ятаю папин болісний погляд, що його кинув він на мене.
А я мала була, але тоді вже знала про те, як сидів папа в сталінських таборах, і про рік в одиночці в очікуванні розстрілу кожної ночі, знала. І як розпоряджається тобою власник твого тіла, я розуміла.
А фільм - то фільм. І жінку ту за сценарієм німці потім все ж розстріляли. Але життя наздогнало. І ось, за багато років по тому, коли взяла я участь у розшуку одного зниклого на фронті солдата - вийшов на ютуб ролик з ЛНР, де той солдат на камеру зізнавався наче в чомусь, в наче й ні. Короче, говорив там щось. Ролик було записано через півтора місяця, як він потрапив у полон, і перше, що я подумала:
- Ти молодець. Ти протримався півтора місяці.
Але, боже, що тут здійнялось.
Солдата одразу записали в зрадники. Фейсбучні експерти з піною в роті доводили, що ось, мовляв, і такі військові в нас бувають, ату його, ату!
Добре, що знайшлись люди, які не повірили цьому ролику. Добре, що знайшлись люди, що допомогли нам стати на захист хлопця.
Він повернувся з обміном. Він підлікувався й знову пішов воювати. У нього багато рахунків до ворога.
На кого розраховані ці інтерв'ю з бранцями, ці відео з полоненими?
На дурачків?
Які не розуміють, що в полоні тебе зламають в будь-якому разі. Що зараз не часи Зої Космодем'янської. Що навіть показано здавати інформацію (у ворога вона все одно є)
Що головне - протриматись. Доки тебе, можливо, витягнуть.
Дивитись відео з бранцями можна й треба, хоча б для того, щоб підмітити те, що зараз шириться фейсбуком і вже входить до історії як
РУКИ ПРОТАСЕВИЧА
але сприймати ці відео за чисту монету, але сидіти у глядацькому залі і кричати:
- Слабак!
- Він здався!
можуть лише дурачки. Які надивились геройських кіношок.
Про що відео з бранцями?
Про перерву й послаблення в допитах.
Про садизм тих, до кого ти потрапив у полон.
І про дурнів, які сприймають такі відео щиро й обурено - Слабак, він здався.
Ми в Україні вже більш-менш навчились дивитись такі відео правильно. Ти виживи, ми потім розберемось, коли повернемо тебе додому - так треба дивитись подібні відео.
Обурення ж я читала у бєларуських френдів. Ну, але та нація ще недалеко відійшла від радянських стандартів "герой в полоні, помер від катувань, але не здався"
Рости їм ще й рости, наздоганяючи світ, який пішов далеко, доки вони перебували у заповіднику своєї напіврадянської Бєларусі.
Усе, що я сприйняла з факту відео Протасевича - що він іще живий.
Він зламаний, і буде зламаним тепер назавжди, скільки там йому лишилось. Але живий, і тому треба ще сильніше боротись за його визволення.
І навіть якщо він там зогниє - РУКИ ПРОТАСЕВИЧА вже увійшли в історію. І це єдиний беззаперечний факт з цього відео, і його, вірю, колись буде представлено перед розстрілом диктатору.
Але лишається одне питання - то скільки ж загалом цих дурачків, для кого пишуть і знімають подібні відео?
А їх більшість.
На жаль, їх переважна більшість.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3013579.html.
Tags: беларусь, дебіли, коллективное х%№ло, леді діана, луг%андония, подонки, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment