Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Рівно три роки тому, сліпучого літнього дня він пішов від нас, - режисер Леонід Кантер


Ihor Lutsenko
Він, що цікаво, був євреєм з Троєщини, його мати і брат нині живуть в Ізраїлі. Обожнював людей з Правого Сектору, українських націоналістів. З кіношників, мабуть, більше ніхто не зробив стільки для увічнення їх подвигів.
Може, й взагалі ніхто більше не зробив. Він зняв найкращі фільми про нашу епоху, про нашу війну. «Добровольці Божої чоти», «Війна за свій рахунок», «Міф».
Єврейство його проявлялося у тому, що він скрупульозно все планував - хоча, по суті, він планував божевільні авантюри. Організатор він був прекрасний, ретельно організував свою смерть. І, як режисер, усе гарно зафільмував.
Один із найсміливіших людей, котрих я зустрічав у житті. Єврей-самурай, як вам такий злам стереотипів?
Він свідомо нехтував своїм життям, але на відміну від суїцидників, робив це з користю. Я б сказав, з максимальною користю. Під час Революції Гідності він був причетний до появи грейдера на Банковій (про це, може, колись пізніше). Під час березневої російської агресії ганяв по Криму. У час боїв за ДАП знімав просто під ворожими обстрілами, на передньому з передніх країв, дивуючи своєю відвагою «кіборгів». Та що я пишу, подивіться фільм.
Рівно три роки тому, сліпучого літнього дня він пішов від нас, - режисер Леонід Кантер. Як учора.
Нехай Творець буде милостивий до його душі!

ВІЙНА за свій рахунок


Добровольці Божої Чоти

=====
Я нажаль не був знайомий з Леонідом, але його батько бум моїм вчителем з фізики в 145 школі. А ще у нього була старша сестра - Олена. Їй повинно бути десь 57 років. Я в 1978 приймав у неї залік з фізики в 145 школі (так було заведено у Вілена Кантера, що 10класники приймали залік у 8класників). (Д_К)


Вілен Львович Кантер. Найкращий вчитель фізики в 145 школі всіх часів

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3015760.html.
Tags: ато, война, история, київ, майдан, піар, траур, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments