Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Саме на цей час припадає тотальний розпродаж "надлишкового майна"

Ярослав Вішталюк
Міжнародний інститут стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies, IISS) — дослідницький центр з питань воєнно-політичних конфліктів. Штаб-квартира розташована в Лондоні. Був заснований у 1958 році і з самого початку фокусується на питаннях запобігання поширенню ядерних озброєнь та контролю озброєнь.
Займається випуском "The Military Balance" ("Військовий баланс") - щорічного каталогу з оглядом військових і оборонних потенціалів 170 країн світу.
©Вікіпедія.
Якщо поглянути на каталоги "The Military Balance" з 2005 по 2021 роки, то дуже добре видно кілька аспектів.
1. "Видатний" розвиток збройних сил при "великому патріоті" Ющенку. Його людьми були три міністра оборони - Гриценко (депутат від "НУНС" в парламенті 6-го скликання), Єхануров (депутат від "НУ/НУНС" 4-5-6-го скликань) та Іващенко, який займав посаду заступника міністра і виконував обов'язки в останній рік каденції Ющенка (в останній місяць президентства отримав "Богдана Хмельницького" ІІІ ступеня, переховувався в Данії, де отримав політичний притулок після засудження при Януковичі на 5 років за зловживання повноваженнями, в 2020 призначений першим заступником новоствореного Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України). Саме на цей час припадає тотальний розпродаж "надлишкового майна", яке в документі тимчасової слідчої комісії оцінили в 2 мільярди доларів. Анітрохи не заперечували секретарі РНБО - ані "ющенківські" Порошенко, Кінах, Горбулін і Плющ, ані "янучарські" Богатирьова і Гайдук.
Зокрема за цей період було реалізовано:
- 21 танк в Алжир (2005 рік)
- 45 танків в Азербайджан (2005-2006)
- 20 танків в Конго (2006)
- 90 танків в Грузію (2005-2007)
- 33 танки в Кенію (2007-2009)
- 77 танків в Південний Судан (2007-2008)
За той самий період в Азербайджан, Чад, Конго, Гвінею, Грузію і Нігерію відправилось 28 гелікоптерів. Це два приклади найбільшої реалізованої техніки за данними інституту SIRI по відкритим контрактам - всіляку дрібноту на кшталт 400 протитанкових комплексів, проданих Азербайджану в 2008 році кожен може сам подивитись на сайті https://armstrade.sipri.org/armst.../page/trade_register.php . Реальний розпродаж значно перевищував показники відкритих даних - в 2009 році Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння повідомляв, що Україна лише за 2008 рік продала зброї на 1.2 мільярда доларів США.
2. Нібито "тотальне нищення армії" при регіоналах. "The Military Balance" такого не знаходить (за винятком змін кількості особового складу). Не буду відкидати можливість повномасштабної фальсифікації даних, однак серйозно розглядатиму її тільки в обмін на перелік тих, хто відповів за "нищення армії" перед законом за 2014-2019 роки. В обмін завжди готовий підготувати перелік різних генералів, врятованих указами президента від люстрації через "важливість для національних інтересів".
3. Грандіозні втрати "миротворчої війни" із сорока перемир'ями, односторонніми припиненнями вогню і "геніальними ідеями" на кшталт "відправимо війська стояти на кордоні під обстрілом з двох сторін без права відповідати, можливо щось хороше і вийде. Перепад містить зменшення, зафіксовані в "The Military Balance": танків - на 400 штук, легкої бронетехніки - на 2800 штук, артилерії - на 1600 штук. Флот я не рахував взагалі, оскільки де-факто у нас його більше нема.
4. Наслідки "відродження армії" видатним патріотом і кращим гетьманом з часів Хмельницького. По жодному з пунктів, окрім легкої бронетехніки та знаменитих мінометів "Молот" зростання не відбулося. Основна маса коштів, виписаних за ці роки на армію з гаманців платників податків, здебільшого розійшлася по кишеням у вигляді виплат, частина пішла на форму, харчування, паливо і транспорт. Нічого надзвичайно вагомого в головних типах озброєнь в стані ЗСУ не змінилося - в разі загострення ЗСУ на сьогодні знаходиться в тому ж стані, в якому були в 2015 році.
З окремих зауважень: певна частина зменшення кількості припадає не на знищення в бою, а на списання та утилізацію техніки, яка юридично стояла на балансі, але фактично була непрацездатною. Саме це сталося зі значною частиною Мі-24, кількість яких з 2016 по 2017 рік зменшилась майже на 100 штук - значна частина з цього числа була непрацездатною і пішла на металобрухт, в музеї, на тренувальні апарати чи просто була розібрана на запчастини, щоб з кількох штук скласти один, який би зміг літати. Можливо також те саме сталося з Мі-8, число яких з 2005 по 2009 зменшилось з 506 штук до 69 - хоча частина з них точно була реалізована, можливо за рахунок "канібалізму" інших гелікоптерів. Але для громадянина України невелика різниця, був гелікоптер, літак чи РСЗВ розібрані на запчастини, продані чи знищені - головне, що вони більше не захищають його життя.
Всі питання щодо цифр відразу переадресовую в Міжнародний інститут стратегічних досліджень.-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3026988.html.
Tags: анализ, история, подонки, порошенко, україна, янукович
Subscribe

 • Borys Babin · Рекурсія «апокаліпсису»

  Друга половина листопада стала насиченою різноманітними апокаліптичними прогнозами у вимірі ескалації російської агресії. Вони насамперед…

 • В общем, время давит, и заставляет имперцев нервничать

  Vladimir Dubrovskiy 11 год · Кажется, настало время напомнить то, о чем мне уже приходилось неоднократно писать: Ответ на самый главный на сегодня…

 • "позднее зажигание"

  Andrii Klymenko Для мене головна невирішена проблема в питаннях достовірності інформації про перекидання російських військ до кордонів України та до…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments