Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Борис Беспалий · ЗАКОН ПРО РИНОК ЗЕМЛІ З ХАЛЕПОЮ. ТА НЕ ТОЮ, ЯКОЇ БОЯТЬСЯ

Люди панікують, і я затявся: усе відклав політерно вчитався у Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/552-20#Text, більш відомий, як про Ринок сільгосп. земель.
Принципово неприйнятне одне: власність на земельні с/г ділянки юридичних осіб (п. б) ч.1 ст. 130 Земельного кодексу України і далі). Чого неприйнятне? Бо це спосіб концентрації в одних руках необмежених земельних угідь – латифундій. Одна людина можна брати участь у безлічі юридичних осіб (якось налічив у П, Порошенка сотню), відтак обійти обмеження, встановлені для однієї юридичної особи. Вже не кажу, що юр. особи можуть творити «матрьошки», де й кінців не докопаєшся. Словом, готовий спосіб збирання кількома усіх земель українських.
Хибний, хоч не так, і п. 22. Перехідних положень: «До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення … не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку".
Чого тільки «до 1 січня 2030 року»? Це – універсальний запобіжник проти штучного зменшення бази оподаткування, уникнення податків. Домовились, скажімо, про ціну 100 тис., а в Акті купівлі/продажу вказали 50 тис., решта – в конверті. Практикується повсюдно: при продажу квартир, машин тощо. Аналогічно і щодо, наприклад, нотаріальних послуг. Отож, щоб не загравались, і встановлюється мінімальна ціна.
Щодо граничних розмірів земельних ділянок в одних руках – питання дискусійне, може вирішуватись суспільним обговоренням.
А продаж державних та комунальних земель, однозначно забороняється, страшилки щодо їх розкрадання – брехня. Як і щодо скупки іноземцями, закон це передбачає тільки через референдум.
Халепа проглядає, але не з 1 липня, коли дозволять одному українцеві купувати в іншого українця до100 га вже ПРИВАТНОЇ землі, а з 01.01.2024, коли до земельного корита допустять юр. осіб.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3031031.html.
Tags: анализ, зеленский, порошенко, піар, тимошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments