Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

про перспективи кримінального переслідування Віктора Медведчука

Volodymyr Boiko
Політично стурбована громадськість гадає на кавовій гущі про перспективи кримінального переслідування Віктора Медведчука, який раптом впав у немилість Одного з Найвеличніших Лідерів Світу (с). Попри те, що на будь-кого з народних депутатів України (не кажучи вже про колишніх і нинішніх керівників Адміністрації/Секретаріату/Адміністрації/Офісу Президента України) можна без жодних пояснень вдягати кайданки й у глибині душі високі достойники розумітимуть, за що саме їх позбавили волі, перспектива засудження Медведчука виглядає вкрай туманною. Точніше, доки вбачається лише одна перспектива – що за рішенням Європейського суду з прав людини Медведчук отримає від українських платників податків чималу компенсацію за безумства першого заступника генерального прокурора Романа Говди.
Люди брешуть, що посаду першого заступника генпрокурора для Романа Михайловича (якого генпрокурор Рябошапка взагалі вигнав з органів прокуратури) придбав Олександр Грановський – народний депутат VІІІ скликання, який нині відпочиває від нужденної депутатської праці в Ізраїлі. Але Говда вважає, що він гідний більшого – і вже півроку інтригує проти генеральної прокурорки Венедіктової, розповідаючи главі держави Андрію Єрмаку про її професійну безпорадність та умовляючи призначити його генеральним прокурором.
На доказ своїх видатних здібностей Говда пообіцяв відправити Медведчука за 101 кілометр за умови, що замінить Венедіктову на посаді в разі обвинувального вироку Медведчуку. Під цю обіцянку Говда отримав карт-бланш і можливість керувати групою прокурорів та слідчих ДБР і СБУ напряму, минаючи відданого Венедіктовій керівника Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань Офісу генпрокурора Олександр Панова. А для вирішення поточних фінансових проблем Говда отримав під свою оруду ще й очолюваний Яном Стрелюком Департамент нагляду за органами безпеки‚ фіскальною та прикордонною службами Офісу генерального прокурора, який раніше був підпорядкований заступнику генпрокурора Олексію Симоненку.
Але одного лише палкого бажання Романа Михайловича посісти крісло своєї начальниці не достатньо для того, щоби засудити Медведчука – треба ще мати бодай якісь здібності. А ось з цим у Говди явні проблеми.
Почнемо з того, що спроби інкримінувати Медведчуку участь у поставках електроенергії в анексований Крим, переговори з представниками російської адміністрації, зустрічі з бойовиками, поїздки до Криму з порушенням встановленого порядку перетину державного кордону, захоплення нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрям» і т.п. лише призведуть до збільшення Європейським судом з прав людини суми відшкодування. Бо в 2014-2015 роках, коли відбувались ці події, Медведчук не був представником влади й вся його діяльність зводилась лише до обслуговування тодішнього президента Порошенка та виконання вказівок СБУ, спецпредставником якої він був. А тому будь-які претензії до Медведчука можуть з’явитись лише після того, як наберуть законної сили вироки відносно Порошенка та екс-голови СБУ Грицака, якими буде встановлено, що Медведчук був членом злочинної організації й усвідомлював, що Порошенко та Грицак скоюють державну зраду. А відправляти Порошенка та Грицака на лаву підсудних Говда не стане – Грановський не для того купив йому нинішню посаду.
Про розумовий рівень Романа Михайловича свідчить те, що кримінальне провадження стосовно Медведчука було зареєстровано за заявою людини, яку я недавно згадував у своїй публікації, присвяченій розкраданню майна колишньої радянської організації «Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту». Це – дрібний аферист Юрій Чижмар, який донедавна перебував на утриманні Віктора Тімченка (батька Максима Тімченка, генерального директора ахметовської компанії ДТЕК), а зараз бере корм з рук колишнього народного депутата від БЮТ Кошина. Кращого заявника Говда підшукати не міг.
Тому Венедіктова може спати спокійно – після того, як справа стосовно Медведчука з ганьбою розвалиться, Говді доведеться ще й доплачувати за те, щоби залишитись в органах прокуратури.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3042226.html.
Tags: анализ, бойко, дебіли, зеленский, история, медведчук, менты, порошенко, прдоны
Subscribe

 • Borys Babin · Рекурсія «апокаліпсису»

  Друга половина листопада стала насиченою різноманітними апокаліптичними прогнозами у вимірі ескалації російської агресії. Вони насамперед…

 • В общем, время давит, и заставляет имперцев нервничать

  Vladimir Dubrovskiy 11 год · Кажется, настало время напомнить то, о чем мне уже приходилось неоднократно писать: Ответ на самый главный на сегодня…

 • "позднее зажигание"

  Andrii Klymenko Для мене головна невирішена проблема в питаннях достовірності інформації про перекидання російських військ до кордонів України та до…

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment