Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Ярослав Вішталюк · Пам'яті вбитої з особливим цинізмом

"Конституція – це про основи нашої Держави, про наші права і про нашу відповідальність"©Андрій Парубій
"Конституція — це не просто документ. Це дзеркало душі України. Це документ про нас з вами. Про українців"©Олексій Гончарук
Далі можна ще довго перелічувати пафосні слова, сказані сьогодні вбивцями Конституції та їхніми посіпаками (деякі, як-от Гончарук, встигли послужити відразу обом таборам убивць).
Чим мертвіший наш Основний закон - тим більше пафосних слів. Все, як завжди воно буває над труною жертви, коли поплакатись приходять причетні до її смерті.
Тоді як над її могилою варто просто зачитати коротку біографію невинно замученої:
1996 рік - народилась в результаті тривалих і тяжких пологів.
8 грудня 2004 року - в юному, як для Конституції, віці була зґвалтована з особливим цинізмом групою злочинців в складі Кучми, Медведчука, Ющенка і Януковича. Перші двоє збирались зробити це самі, але не вистачило рук в парламенті, тому довелось почекати, поки народ вийде вимагати третього туру для колишнього прем'єр-міністра Кучми, щоб зробити його президентом, після чого вже можна було провести ґвалтування швидко і вчотирьох, навіть без попередніх ласк, перепрошую - без попереднього схвалення Конституційним Судом, що за умовами жертви є обов'язковим.
30 вересня 2010 року неповнолітня жертва визнана, нарешті, потерпілою рішенням Конституційного Суду № 20-рп/2010 в справі № 1-45/2010. Зґвалтування 2004 року було визнано незаконним і Конституцію повернули до стану, в якому вона народилася. Далі було кілька дрібних змін, поки, нарешті, не настав період "рішучих реформ".
21 лютого 2014 парламентом Януковича без дотримання жодного пункту процедури, в тому числі знову без схвалення Конституційного суду нещасну жертву було ще більш грубо і цинічно зґвалтовано вдруге, внаслідок чого потерпіла померла від тяжких травм. Причини смерті, серед іншого, були наступні:
1. Нахабно порушена процедура по всім пунктам. Нагадаю, закони про зміни до конституції мають прийматися на двох різних сесіях після схвалення Конституційним Судом і підписуватися президентом України. В той же час законопроєкт "Про відновлення дії окремих положень Конституції України" було написано, внесено, розглянуто, проголосовано і підписано протягом кількох годин одного дня. Підписано при цьому особою, яка самочинно привласнила собі відповідні повноваження - під законом від 21 лютого 2014 року стоїть підпис Турчинова, який нібито був "Виконуючий обов'язки Президента України, Голова Верховної Ради України"©https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/742-18/, в той час, як на Турчинова обов'язки голови Верховної ради було покладено тільки наступного дня, 22 лютого ©https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/748-VII, а повноваження "виконуючого обов'язки Президента" - через день, 23 лютого. ©https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/764-VII, тож на 21 лютого закон було підписано звичайним народним депутатом Турчиновим, який вже восьмий рік має відбувати покарання за участь в організованому конституційному перевороті, яким він та його колеги з парламенту Януковича дали російському агресору і окупанту підстави для багаторічного піару на темі виправдання анексії, окупації та розв'язування агресивної війни проти українців.
2. Законом "Про відновлення дії окремих положень Конституції України" було "відновлено" статті Конституції, щодо неконституційності яких досі існує так і не скасоване рішення Конституційного Суду № 20-рп/2010 від 30 вересня 2010 року. Від того, що парламент "відновив" незаконне рішення законним знову, як неважко здогадатися, воно не стало.
Тож вкотре нагадаю, що на сьогодні можна констатувати відсутність в Україні Конституції як такої - наразі під виглядом "Основного закону" ми маємо антиконституційний акт (підтверджено рішенням Конституційного суду) з кількома змінами, підписаними самозванцем. Все, що потім вносилось в цей нікчемний з точки зору закону проєкт - фікція, в тому числі заяви про "рух в НАТО і ЄС", "рішучі реформи" прокуратур і судів та інший гучний піар. А звідси випливає, що владу зелених клоунів просто смішно звинувачувати в порушенні Конституції, як це робить інфотітушня Порошенка - не можна порушити те, чого нема.
Ну а щодо "Дня Конституції"...
Звісно, смерть жертви не робить абсолютно неможливим святкування дня її народження.
Але якось це, зрештою, просто не по-людськи...
=====
Владимир Фесенко
Сьогодні на урочистому засіданні на честь Дня Конституції двоє колишніх депутатів парламенту (В.Шишкін та С.Хмара), які були причетні до ухвалення Конституції України, слухали виступ президента Володимира Зеленського у футболках із написом «Зе – вбивця Конституції». Є певна іронія долі в цій ситуації. Колись політичні сили, до яких вони були причетні або підтримували, також звинувачували у порушенні Конституції. Згадую, наприклад, політичну кризу 2007 року, і звинувачення на адресу Президента Віктора Ющенка, і дискусію про букву і дух Конституції. В порушенні Конституції звинувачували всіх президентів України, починаючи з Л.Кучми (Кравчука не звинувачували лише тому, що тоді ще не було нової Конституції України). Якщо казати про вбивство Конституції, то доречно було б звернути увагу на Тупицького і Ко, які дискредитували конституційне правосуддя. Але все зрозуміло. Цей перформанс не про Конституцію, а про політичні антипатії. На захист Конституції зараз, наприклад, палко виступають колишні регіонали, які її свого часу ґвалтували як хотіли. Тема Конституції, як завжди, лише привід для демонстрації політичних емоцій.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3059313.html.
Tags: история, покруч, прдоны, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments